Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Мнения: 59
Преди 2 седмици бях хоспитализирана за кратка хирургична интервенция. Престоят ми в болницата беше ден и половина и през това време бях на система. От тогава имам леко подуване (нещо като подкожна буца) на вената на ръката на около 5 см от мястото, където абоката беше поставен. От вчера обаче подутината се и зачерви.

Ще се радвам ако някой с подобен проблем сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 267
Спукали са ти вената. На мен често ми пукат вени като ми вземат кръв и получавам такива подутини. Прави се компрес с риванол  Peace

# 2
  • Мнения: 59
Благодаря за отговора, Леа. Аз обаче си мисля, че ако вената ми беше спукана би трябвало мястото да е синьо, а поне засега няма посиняване. Все пак ще правя някакви компреси, ще видим дали ще има ефект.

# 3
  • Мнения: 16 415
Иди на лекар.
По-добре излишно разкарване без нужда, отколкото да го мислиш или да пренебрегнеш някой сериозен симптом.
Спукани вени посиняват веднага, не след две седмици.

# 4
  • Мнения: 753
Направи си компрес, да не стане някой флебит и отиди на хирург да те види.

# 5
  • Мнения: 762
Компрес с риванол поне за едно денонощие, ако не мине отиди на доктор!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 488
Малката ми дъщеря имаше подобен проблем след абокат и се оправихме с Лиотон 1000. Сестрите в болницата ми казаха,че вената се уплатнява след абоката. Мажи по няколко пъти на ден до 2-3 дни трябва да отшуми. 

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт