Граждански договор и майчинство

  • 2 500
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Мами, как стой въпроса със майчинство и граждански договор.В момента съм по майчинство майката е на 1г и 1 месец, предлагат Ми работа на граждански договор, трябва ли да уведомя Ной.Предварително благодаря!

# 1
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Няма проблем да си във майчинство и да работиш на граждански договор.Няма нужда да уведомяваш  НОИ.След края на годината не забравяй да си подадеш данъчната деклрация в НАП със служебните бележки от гражданския договор.
И забравих да вметна че НЕ трябва да даваш малката на ясла/детска градина.

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 18:46 от pantera666

# 2
Имате ли представа доходите от граждански договори във времето 2 години преди раждане и майчинство отразяват ли се върху размера на майчинството?

# 3
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
При гражданските договори не се осигурявате за общо заболяване и майчинство и не се отразяват на размера на майчинството.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Гражданският договор към друг работодател ли трябва да е? Не може към фирмата, в която си работя попринцип? Благодаря ви!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Гражданският договор към друг работодател ли трябва да е? Не може към фирмата, в която си работя попринцип? Благодаря ви!

Може

# 6
  • Мнения: 48
Няма проблем да си във майчинство и да работиш на граждански договор.Няма нужда да уведомяваш  НОИ.След края на годината не забравяй да си подадеш данъчната деклрация в НАП със служебните бележки от гражданския договор.
И забравих да вметна че НЕ трябва да даваш малката на ясла/детска градина.

Привет,
 отдавна не сте писало, но все пак....... Въпроса ми е ако го дам на ясла ще взимам ли маичински 50 % до изтичане на майчинството както при трудов договор, или не?

# 7
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Няма проблем да си във майчинство и да работиш на граждански договор.Няма нужда да уведомяваш  НОИ.След края на годината не забравяй да си подадеш данъчната деклрация в НАП със служебните бележки от гражданския договор.
И забравих да вметна че НЕ трябва да даваш малката на ясла/детска градина.

Привет,
 отдавна не сте писало, но все пак....... Въпроса ми е ако го дам на ясла ще взимам ли маичински 50 % до изтичане на майчинството както при трудов договор, или не?

По принцип щом детето е на ясла, майката получава 120лв. (50% от 240лв. през втората година), когато е на трудов договор.Когато имате трудов д-р и сте в майчинство и същевременно сте и на граждански, и пуснете детето на ясла ще вземате само 120лв.От написаното от вас оставам с впечатление, че сте само на граждански д-р и в такъв случай няма да получавате 50-то процента.Пишете по-подробно ако аз не съм доразбрала казуса  Peace

# 8
  • Мнения: 48
Напротив, разбрали сте ме прекрасно и искам да Ви благодаря за компетентния отговор. Помогнахте ми и ми спестихте чакането в Ной Peace

Общи условия

Активация на акаунт