Хранене по месеци

  • 1 360
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте!Храня сина си (7месеца)  по книгата на проф.др.Л.Трифонова,там има таблици по месеци и съответните подьодяЩи храни.Въпроса ми е:синът ми има 7 наварШени месеца и zапо4ва 8.По коя таблица трябва да го храня таzи zа 7 или zа 8 месец.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 403
А детето по колко иска? Аз бих се съобразила с него, ако му е много, не го насилвай, ако му е малко, дай още  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Като начало ще кажа, че книгата на проф. Трифонова е писана доста отдавна във времето и според мен е остаряла. Аз също си я купих /във форума я тачат много/, но почти не съм я ползвала.

А иначе Писана ти е казала - храниш детето колкото то иска. Таблиците са така: 1-ви месец - от раждането до навършване на 1;  2-ри месец от навършване на 1 до навършване на 2 и т.н.

# 3
  • Мнения: 5 299
Никога не съм се водила по каквито и да било таблици. За 7 м. би трябвало да можеш да предцениш от колко храна се нуждае детето Laughing Води се по детенце Peace

# 4
  • Мнения: 344
По книгата горе-долу можеш да се ориентираш с въвеждането на новите храни, но детенцето най-добре си показва. Иначе при седем навършени месеца гледаш таблицата за седем месеца.

# 5
За коли4еството храна се ръководя не от книга а от детето си,става6е въпрос zа въвеждането на нови храни и дали при навърШени 7 мес.трябва да го храня с храни zа седми месец или с теzи zа 8м.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
При навършени седем гледаш таблицата за 7 месец

# 7
  • Мнения: 1 645
При навършени седем гледаш таблицата за 7 месец

 Peace

# 8
  • Мнения: 8 505
На таблицата трябва да пише "седем месеца" или "осми месец" ,тъй като осмият тече,но не е навършен.

# 9
  • Мнения: 211
Ползвам книгата само за инфо, колкото ад се уверя, че съм на прав път.  Марти от 2 мес.е на 4-хранения, а там са посочени 6, а ако го оставя вечер на мляко само със сигурност няма да имам една нормална нощ, защото детето ще си остане гладно. Така, че бих те посъветвала да се водиш от собствената си интуиция.

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
По книгата горе-долу можеш да се ориентираш с въвеждането на новите храни, но детенцето най-добре си показва. Иначе при седем навършени месеца гледаш таблицата за седем месеца.

И аз така процедирам, ориентирам се горе-долу в кой месец какво мога да давам, но количеството е съобразно желанието на Макси Wink
Ще гледаш таблицата за 7 месеца, след като е навършил 7 месеца

# 11
  • Мнения: 1 410
Гледай в Осми месец за храните, които се въвеждат.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 822
и аз започнах по тази книга, но никога не съм се съобразявала с грамажа. Колкото детето иска. Сега вече сме на кухня

Общи условия

Активация на акаунт