Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 121

  • 114 647
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Ооох,писах, писах и затворих страницата без да публикувам  #2gunfire  Отначало........  Върнах се да проверя в библиотеката дали е там допълнението (бях помолила преди време да се добави) за Марципан Варна. Ами там си е  Simple Smile ,въпреки това пак има някой,който копира само рецептата и следва въпроса за втечненото тесто какво да го правим после  ooooh!  В библиотеката има достатъчно информация,подробни обяснения,снимки,линкове-всичко е смляно като за начинаещи,стига някой да иска да отдели време и да потърси отговора на въпроса си. Ванче, страхотна си,едва ли ще има някой,който да не хареса оформлението.
И преди да ви покажа моите последни торти, да разгледам малко назад.
dt тортата ти може да е първа,но е много нежна с тези цветчета,а разреза е убийствен направо.
BiankaD невероятно красиви мъфини си спретнала,много ми харесват.
МаринаД първо видях тортата ти и реших,че е идеална. После прочетох обяснението ти и се върнах да я видя пак. Ами честно казано няма за какво да се кахъриш толкова, просто си превърнала дефекта в ефект (дето има една дума  Wink ). Чудесен "втори етаж" се е получил,аз го виждам като скала,а върху нея много красива жар птица,крилата са страхотни.
nalika наистина не си преценила много добре размера на долния етаж,но пак е хубава тортата. Просто преди да зафилиш самата торта в ринга,предварително го сложи на подложката,измери диаметъра,който ти трябва и го закрепи. За втория етаж е по същия начин,но сложи празния ринг с по-малък диаметър върху  първия етаж, измери и пак го закрепи,сложи ринга на по-малка работна подложка.И така в тоя размер наложи втория етаж. Дано да си ми разбрала обяснението  Rolling Eyes  
Марулченце на теб ти казах вече колко са ти хубави тортите. Ще се повторя,обаче,че фигурките и цветята ти на тел са чудни.  
доня КОПРИВА съжалявам за неприятностите с детенце,важното е,че всичко свърши и е добре вече. Само като си помисля,колко тесто си сложила и ми се свива сърцето  Wink ( с тая цена) . Като цяло обаче е идейна и ми хареса.  
Искре, миличка,видях ти колелото в предната тема. Супер е,като истинско,браво.
И накрая ви пускам моите две-три торти от преди седмица.

Tweety for Mimi by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr
cute teddy bear by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr  
Честит рожден ден,Марти! by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr  
Кексчетата за томболата ми by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr   малко кексчета.  
Masha and the bear by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr  Маша и Мечока,за който не може да ги познае  Laughing 
Trumpet cake for Kamen by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr 
gumpaste flowers by Svetlana Hristova(sisi7510), on Flickr  и малко цветя от гъм пейст.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 464
Еее, супер е обяснението за многоетажните торти! Много благодаря!
А дори, Ванче, не се наложи да пиша - нещо като ооо, най-славна сред тортоправячките и да пращам три реда поклони и китки  Grinning
Като ви, чета така, разбирам, че има хора, които прекаляват и са досадни с многото въпроси... Аз, признавам си, съм писала на Буболинката и тя беше много мила и ми обясни някои неща съвсем подробно и в един блог също - на Миленка - Sweet kingdom - тя също беше много търпелива...
В тази тема също сте ми отговаряли и то винаги ... което все ме е карало да си мисля, че е много мило това, че така споделяте опита си, затова - много благодаря!

# 47
  • Мнения: 368
Мммда, никой не се е родил научен в крайна сметка, лошо няма да се пита, но наистина преди това се чете и то здраво. Моята първа торта беше готов блат и муса на Танита, представих се тук с готова торта, после чета и си имам едно файлче, в което копирам разни хитринки.
Аз също питам, особено когато ме заинтригува някой детайл, не ме е срам. Примерно на Искроне колелото, ще я тормозя за обяснения, питах за един пън на Мечо пух и пр. , ама не съм дошла да питам - кой крем ще ми е най-вкусен на мен, а?  Mr. Green
sisi7510, уникални са, особено ми пълни душата Туити!
dt , много е нежна!

# 48
  • София
  • Мнения: 178
Привет, момичета!
Имам една питанка. Някой от вас би ли приел поръчка за едноетажна торта с комбайна от "Колите"? Става въпрос за 13 април.
Тортата е за ЧРД на едно прекрасно момиченце на име Емма. Проблемът е, че аз не бих се наела да правя нещо подобно. С машинариите не съм хич на "ти" и ме е страх да рискувам, а никак не искам да разочаровам Емма. Моля ви, ако някой е навит да поеме предизвикателството, да ми пише!
Благодаря предварително!

Пускам и последната ми публикувана торта, та да не съм без нищо.


Vegetable soup cake by bubolinkata, on Flickr

# 49
  • Мнения: 1 418
sisi7510-Много сладурести фигурки и Туити и мечето, пък онова на зайчето, нали, щото като гледам опашката?И мъфинчетат са сладурести!
А Маша и мечока-нова трактовка на приказката ми се види..Цветята са ти м ного изщни, а тромпета и листите -оригинално и хубав златен тромпет си направила!

dt-много свежа торта!Обичам съчетанието на кафяво и розово! А по разреза се вижда, че е и м ного вкусна!

Мише, сега като те чета и на мен ми е смешно, но Ани е права разбира се..Някои така те п итат, че ми иде да им забъркам тортата...и удоволствието от нещото, което сам си измислиш е много по-голямо, всъщност и да не го измислиш, поставяш си нещо като предизвикателство и като ти се получи си много щастлив, но може пък, хората, които питат подобни неща, да не искат да носят отговорност за избора си- по-лесно ще е-ами еди си кой ми каза.... и ето на - не се получи...
Ванче, ето че си се сетила и самаааааааа-как да ползваме чуждия мозък-нова тема, но какви указания ще има, като си ползваме нашите...

nalika-хубави, весели тортички! Дано сте вече  здрави!

Марина Д- Ах, как те разбирам! И на мен ми беше паднала една торта ...за подарък, нямаше фигурки, беше рисувана, то аз я изтървах,боли ме дясната ръка и пренасяйки я...Но за късмет - бяп правила за вкъщи абсолютно същата, само я покрих и нарисувах.Големи перипетии  си имала, но си успяла да се справиш и важното е, че баща ти се е зарадвал! А птицата ти е страхотна и цветовете-умело си ги подбрала- синя торта, на която добре ипъква жар птицата, а каква поза само е заела! страхотна е? Голяма игра е паднала!
happymammy-весели бисквитки и  тортички и щастлива рожденичка!Много добре са покрити! Браво!

доня КОПРИВА-Радвам се, че Ани е около теб и сте по-добре! Интересна торта! Аз харесвам черни торти и с червено- винаги имат категорично присъствие.

marulka_s Тиана е хубава, но се влюбих в Ариел- направо жива си я направила!такова мило изражение има!Рио- оригинално отново и капките на вълните ми харесаха и този птичок!Влакчето и то е страхотно с това пушече...!
Тортата за ба ща ти е уникално изработен! Саксията, цветята, рапанчетата и мидичките!Но най- се възхищавам на хортензиите и на тия малките клончета.Легото е също много добра и си има врътките, въпреки, че изглеждат едни такива много лесни....направила си ги, все едно извадени от детски конструктор!

ani_d-не знам, защо си решила,че не можеш да рисуваш! Харесва ми тортата ти- с черешовите цветчета и другата със стената-много са  си хубави!И орехов блат- представям си вкуса!

van444eto-Ееееееее страхотна торта си направила на твоето Слънчище! И !!! само от 4 години правиш торти!!!!! Страхотна е  и толкова весела и пълно с  бонбонки ! сбъднала си мечтата на детенцето!

След малко ще продължа с другите чудесии!

# 50
  • Мнения: 212
BiankaD това дето ти прилича на зайче,би трябвало да е конче  Joy  ето това се опитах да направя

# 51
  • Мнения: 1 418
Сиси, сори, видях люлката и ми беше ясно, че е нещо за яздене- магаренце написах първо, после се върнах пак да погледна и написах конче и пак обратно на снимката, ама зърнах пухкавата опашчица и си казах - да не се излагам явно, някакви нови играчки или филмчета има и написах зайче... Wink Ще ме прощаваш- много са сладки!

# 52
  • Мнения: 1 418
Пак гледах, явно бебетата- пони имат такива опашчици... Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 122
Ванче, благодаря за темата и за допълненията на 1-ва страничка   bouquet. За фитила на китарата си права, плякнах го в последния момент, защото от боята на китарата имаше по жълтата подложка. Ако не го бях сложила надали някой щеше да види боята, ама мен ме дразнеше  Mr. Green
happymammy хубави торти, най много ми хареса пъвата с цветенцата, свежи цветове. Много готини  сладки
Копривке, много интересна и нестандартна торта, допада ми цветовото ти решение
Марулче, всичките ти фигурки носят твоят неповторим почерк, стават все по- добри. Тортата с Рио ми е любима, но определено фаворит е тортата за тати, а разрезчето и което видях преди дни направо ме ослюнчи. Човечетата от Лего си ги направила точно като играчките.
nalika много красиви сладки, тортичката е много сладурска. За размерите на тортите – ами толкова колкото ти трябва  Wink. При мен кръглите варират от 24 до 30см, а за втори етаж спазвам формулата първия минус 10.
Маринче, Маринчеее страхотна Жар птица, направо очите ми останаха, а как е оцветена пИрфектно. Самата торта също много ми допада синьото е уникално
BiankaD прелестни кексчета, толкова пролетни и свежи
dt много интересна се е получила тортата ти, харесват ми цветенцата, а разрезчето е много апетитно
sisi7510 много сладкък Туити и тортата му е хубава и свежа. Подложките страхотно ги покриваш, много ми харесват. От двете ти торти с мечовците, не знам коя ми е по- любима и мечките са страшно сладки и дизайна им много ми допада. А кончето люлка, аз го разконспирирах без проблем. И Маша е готина и музикалната също, цветята ти са ми любими
bubolinkata Уникална торта, че и картофите са ти прорасли, много ми харесват черешките на тенджерата. Всеки елемент е изпипан до съвършенство, удоволствие за окото.  Heart Eyes

Аз без бой си признавам, че много съм питала и ще продължавам да питам, но също така и много съм отговаряла и смятам, че това е идеята на форума, да споделяме това което знаем.  Flutter

# 54
  • София
  • Мнения: 122
Ето ги и последните ми две торти за част от Априлчетата родени с дребосъчката ми Simple Smile
На първата долния етаж е с крем Рафаело, а горния е еклерова с Баварски крем, крем Ижел, заквасена сметана и желе от Вишни.



Ето ги и сладките към тортата


Тази торта е с шоколадов ганаш и портокалови корички от сладко


И за десерт едни меденки Азбука  Mr. Green


И моля забелязахте ли подложките, много се постарах  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 418
ani_d-хубави обувчици!
colova-много готина топка! Страхотна е! И тревичката и зеленото и как е покрита тортата! Б раво! И другата е хубава-равномерно шприцован борд! Аз още не съм лепила картинка, ще трябва да прочета.Надявам се да не е сложно, купих си лепило даже..
iskrone-колелото е много изпипано!То спиците, то гумите!Браво!  bouquet  chef
metchopooh-благодаря ти! Много ми хареса на мен пък твоята китара! Помниш ли какъв е размера й-на китарката? Къде ги съхранявате такива торти не знам! Rolling EyesКитарата е като истинска! И струните-истински ли са? Shocked И  грифа-супер! Чудесно си се справила! И карамфилите си направила чудесно! Много свежа хрумка със зеления. Peace
betina33-мацката с маската е супер! Много ми хареса!  И гимнастичките са страхотни-много надарени ми се виждат, ама сигурно със силикон! Mr. Green
ditsan-багера е много,много хубав!Представих си какво си изживяла!
МаринаД-Страхотна ти е тортата със змията-невероятна е  !  bouquet И цвета на тортата и веригата и позата на змията, абе много е хубава! Hug PeaceЗа подложката- Peace и тя е страхотно допълваща тортата ти!Заедно с маската са ми любимите ти торти- цветово и идейно!Страхотна работа!
petia_tag и двете ти торти са много добре изработени и нежни!
patriyani-благодаря ти за пожеланията! HugОт новия ти тортен маратон са ми фаворити грамофона,маратонките-направо са като истински и щъркелчето с бебето..А колата, както винаги е супер!  chef
metchopooh- и тя не спи- и новите ти торти са много хубави! Весели и жизнерадостни! Ноооооооооооо БИСКВИТИТЕ са ти НЕВЕРООЯТНИ!  bouquet  chef

# 56
  • Мнения: 1 418
Вече, много ми се спи, но забравих невероятната торта на Буболинката! Толкова е реалистична- картофа е страхотен и черешките и л ука, всичко е много,много изпипано!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 464
Да кажа, че тествах геловите боички на AmeriColor, оцветих моделираща маса за едни сладки за децата и се получиха много красиви цветове. Самите тубички са мънички и се чудя ако тръгна да оцветявам фондан за чаршаф - може и едно цяло шишенце да замине...
metchopooh , и тортите, и сладките са много шарени и носят пролетно настроение.
sisi,  Мечо и Туити са страхотни, а "музикалната" торта е много арт и елегантна.
bubolinkata, аз тази торта си я знам - на Бубето торти не пропускам! Уникална, както винаги с отношение към детайла!

И още нещо, от къде мога да купя такива малки целофанени пликчета, в които да слагам декорирани курабийки и на каква цена?

# 58
  • Мнения: 1 122
happymammy целофанени пликчета има на бул. Хр. Ботев в едно магазинче за опаковъчни материали. Не знам точно номера, но се намира там където се пресичат Симеон и Хр. Ботев.

bubolinkata тази торта я видях вече, е страхотна е! Всичко е като истинско.

metchopooh и тортите и сладките са много хубави! Главата на детенцето с молд ли го прави?

sisi7510 тортите ти са прекрасни! А розата в букетчето е уникална.

Ванче 1-ва страница така е супер и това за етажите е много полезно особено за такива като мен, които слагат разлика само 6см. и резултата не е добър.

МаринаД първоначално като ти видях тортата въобще не ми направи впечатление за втория етаж, даже си помислих че нарочно е така и ми хареса цялата торта, все едно нарочно така е направен. Представям си какъв ужас си преживяла, добре че птицата не е била там. Много красива си я направила и аз съм се захванала с една птица, пък да видим какво ще излезе.

iskrone колелото ти е жестоко, много ми харесва, ако ми се наложи да правя ще ти досаждам.

BiankaD мъфинките са чудни, много свежи.

От мен една шоколадова торта за РД на свекърва ми и малко сладки:











# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Само се записвам, за да ви се радвам на красотите. Може би за понеделник ще правя тортичка, но семпла- без фондан, защото ще е за домашна консумация.

Общи условия

Активация на акаунт