Проблем с бракуване на касов апарат.

  • 1 697
  • 1
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 501
Старите касови апарати ,които нямат връзка с НАП,трябва да бъдат бракувани до края на месеца.Преди около 10 дни оставих апарата в офиса на фирмата ,с която имам договор за поддръжката му.Те трябваше да ми се обадят ,да ме повикат да си взема съответният документ,който да занеса в НАП.От тогава ,обаче нито ми се обаждат ,нито си вдигат телефоните,нито пък ги намирам в офиса.По цял ден им звъня ,над 10 пъти ходих на място,няма ги и ги няма.Някой знае ли към кого трябва да се обърна,да се оплача?До края на месеца остават няколко дни ,после вероятно ще има солени глоби.И без това едвам го крепя този малък бизнес,не мога да си позволя да плащам глоби.
Предварително ви благодаря !

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 20:59 от kyky

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
"...Няма конкретно опредлен срок и въведено задължение за бракуване на старите апарати. Те следва да се бракуват на основание счетоводните стандарти - защото са негодни за употреба по силата на нормативен акт - със наредба н-18 е забранено използването им след 31.03.2012 г., което автоматично ги прави негодни за употреба. А дали ще им демонтирате фискалната памет и кога -това си зависи изцяло от вас. Във всеки случай колкото по-дълго чакате, толкова по-скъпо ще платите, защото след известно време в следствие неупотребата му, апарата ще започне да забравя, ще има нужда от ремонти преди да му се свали паметта и т.н. А този апарат се води на името на фирмата в НАП и преди да предадете отчетите от фискалната памет никой няма да ви го отпише."

Общи условия

Активация на акаунт