Под небето на Тоскана

  • 16 040
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 180
Ma4o, какво стана с това Тосканско небе?  Hug
Дай отзиви и впечатления, гледам, че Гранд При на Италия вече е минало...

# 16
  • Мнения: X
Сакън, да не сме го изтървали  Hug
Ще дам веднага отзиви, но първо да му дойде времето! Мото джи пи чакаме ние, което е на 15-ти юли  Laughing!
Хубава вечер, Радика!   bouquet

# 17
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 180
 Joy Joy
Не ги разбирам много-много всички нюанси в графика на пистите, видях Гранд при и реших, че е вашето.

Много скучая по емоциите и красотата на Тоскана, затова чакам твоите отзиви.  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 241
Знам, че темата е стара, но...
Живот и здраве, и аз ще мога да дам отзиви след две седмици, защото тръгваме към Тоскана тази неделя. Резервирала съм в една ферма близо до Сан Джиминяно и освен него ми се иска да се разходим до Флоренция (един цял ден, знам, че не е много, но за повече може би друг път), Сиена, Черталдо, Волтера... До Пиза като че ли не ми се ходи.
Не съм правила подробни планове по дни и часове, иска ми се да сме свободни да спрем в разни знайни и незнайни места, ако ни харесат, защо не и винарни (както е писала Магарчо). Идеята е да не гоним графици, а да си разглеждаме на спокойствие, да си пийваме винце и да се радваме на гледките. С нашата кола ще бъдем, така че ще сме съвсем мобилни.
Нямах много време да се занимавам с пътуването до този момент и не съм уредила въпроса със спането на отиване и връщане, сигурно ще е в Словения. Някой има ли опит с това?
Ако се сетя, ще питам още нещо.
 

# 19
  • Мнения: 3 818
Chat Noir - нямам опит със спането в Словения, спали сме в Загреб, но също сме обикаляли Тоскана и ще напиша няколко препоръки:
Задължително включите Сиена в плановете си; опитай сладолед от шафран в Сан Джиминяно; като цяло спирането във Флоренция е много трудно, но пък има много влакове, разпитайте на място дали може да ползвате такъв. Удобни са, евтини и те спират в центъра на града. Ако във Флоренция искате да посетите Уфици и/или Академията, по-добре е да си купите билети онлайн, защото опашките може неприятно да ви изненадат. В Пиза най-интересното е кулата, но между Пиза и Флоренция има много средновековни вили с прекрасни градини. Ние посетихме http://www.verrazzano.com/en/ с обиколка и тестване на вино. Ако се чудите за такова нещо, препоръчвам го.

Ето този пътеводител си купих от Ориндж преди пътуването ни и много ми помогна:
http://www.amazon.com/National-Geographic-Traveler-Florence-Pape … ack/dp/B0084LY7VA

Ако имаш още питания, насреща съм. Приятно прекарване!

# 20
  • Мнения: 214
Знам, че темата е стара, но...
Живот и здраве, и аз ще мога да дам отзиви след две седмици, защото тръгваме към Тоскана тази неделя. Резервирала съм в една ферма близо до Сан Джиминяно и освен него ми се иска да се разходим до Флоренция (един цял ден, знам, че не е много, но за повече може би друг път), Сиена, Черталдо, Волтера... До Пиза като че ли не ми се ходи.
Не съм правила подробни планове по дни и часове, иска ми се да сме свободни да спрем в разни знайни и незнайни места, ако ни харесат, защо не и винарни (както е писала Магарчо). Идеята е да не гоним графици, а да си разглеждаме на спокойствие, да си пийваме винце и да се радваме на гледките. С нашата кола ще бъдем, така че ще сме съвсем мобилни.
Нямах много време да се занимавам с пътуването до този момент и не съм уредила въпроса със спането на отиване и връщане, сигурно ще е в Словения. Някой има ли опит с това?
Ако се сетя, ще питам още нещо.
 
Спането може и в Загреб, може и в Словения, аз в Любляна съм преспивала при едно пътуване до Милано с автомобил, красив град е, имам желание отново да се върна там. В Загреб има повече хотели, като че ли, за Любляна помня че не бяхме резервирали предварително, на място се оказа, че няма свободни места почти никъде, и спахме в единствения хотел, в който имаше стая, уникален, но доста скъп.

# 21
  • Мнения: 2 241
Смърфиетка, Емстерс, благодаря за информацията!
В крайна сметка нищо не резервирахме за по път, ще спим където замръкнем, сигурно в Словения и ще гледаме да е по-близо до границата с Италия.
Иначе как ще пропусна Сиена, тя ми е по-интересна и от Флоренция Grinning
За Уфици и Академията четох и в другата тема, че много идват за един ден, за мен не е проблем и цял ден да не изляза от музеи и галерии, но за дечурлигата сигурно ще е. Предпочитам Уфици, но не правих резервация онлайн, за да не се обвързваме с ден и час, ще видим на място как е положението.
За съжаление този пътеводител не го намерих, както и този за Италия на Нешънъл Джеографик се убих да го търся, но му бил изчерпан тиражът. В крайна сметка купих един за Италия на Айуитнес травъл, не е лош.
Благодаря ви за помощта и... живот и здраве ще пиша като се върнем.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
здравейте,
много хубави спомени ми нахлуха...обожавам тоскана, посещавала съм я няколко пъти, определено сан джиминяно , волтера и сиена не са за изпускане, а и са в такава приятна близост, че пътя сам си стига до тях. нас винаги ни е разхождал италианец, доста добре сме се чувствали и опитвали каквото той препоръча. в малките градчета бих се върнала по всяко време. пиза е кулата, ако ви привлича си заслужава, но пък също е типично градче с портокалови дръвчета и аромати, ако е попътно - посетете.
иска ми се сега да отидем семейно с детето, този тип пътуване не сме го предприемали досега, тя е малка, но пък с нея ще ни е най-приятно.
леля ми живее в лука, също е хубаво градче с крепостна стена и традиции, красиви улици и малко хора. оттам се чудя коя посока може да хванем, към морето какво има - гледам на гугъл мапс в близост са ливорно и ивицата и не съм ги посещавала?

# 23
  • София
  • Мнения: 9 400
Повдигам темата с питане за Флоренция, Пиза и Сиена.

Пристигаме на 30.11. във Флоренция и смятаме за 3-4 дена да пообиколим райна.
Някой ходил ли е досега във Флоренция през зимата?

Как е времето, какво да очакваме?
Пътуваме с шолет на Виз Еър до Форли и от там, рабрах през Фиенца с влак -до Флоренция.
На обратно, на връщане към София, пак ли така?


Можем ли за 1 ден да разгледаме Пиза и Сиена?

Въобще всякакви идеи са ми добре дошли! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 9 900
Пътуваме с шолет на Виз Еър до Форли и от там, рабрах през Фиенца с влак -до Флоренция.
На обратно, на връщане към София, пак ли така?


Можем ли за 1 ден да разгледаме Пиза и Сиена?

Въобще всякакви идеи са ми добре дошли! Hug


Пак така - това е най-евтиният вариант. Има и други, през Болоня. Разгледай сайта на железниците www.trenitalia.com

Не знам дали е възможно да се направят двата града в един ден. Само пътуването (с влак) Флоренция-Пиза-Сиена-Флоренция е около 4 часа, минимум. Предвид че в 5 следобяд вече е тъмно не ми се струва добра идея. По-добре всеки ден отиване до един от двата за по няколко часа и после във Флоренция или да изберете един от двата. Или пък да се насладите на Флоренция и да ги оставите за друг път.

# 25
  • Мнения: 914
Пътуваме с шолет на Виз Еър до Форли и от там, рабрах през Фиенца с влак -до Флоренция.
На обратно, на връщане към София, пак ли така?


Можем ли за 1 ден да разгледаме Пиза и Сиена?

Въобще всякакви идеи са ми добре дошли! Hug


Пак така - това е най-евтиният вариант. Има и други, през Болоня. Разгледай сайта на железниците www.trenitalia.com

Не знам дали е възможно да се направят двата града в един ден. Само пътуването (с влак) Флоренция-Пиза-Сиена-Флоренция е около 4 часа, минимум. Предвид че в 5 следобяд вече е тъмно не ми се струва добра идея. По-добре всеки ден отиване до един от двата за по няколко часа и после във Флоренция или да изберете един от двата. Или пък да се насладите на Флоренция и да ги оставите за друг път.
Още повече, че Пиза и Сиена са в съвсем различни посоки. Ако трябва да видиш само един от двата града, по-добре това да е Сиена! Ако имате 4 пълни дни, отделете 2 пълни за Флоренция, един за Сиена и може един за Болоня ако не сте ходили - на мен и там много ми харесва.
А иначе за времето през зимата - както го улучите. Ние бяхме в края на февруари и беше около 18 градуса - слънчево, но само 2 седмици преди това бяха някакви много големи снегове и студове  Mr. Green! Така че всички е въпрос на късмет  Wink!

# 26
  • София
  • Мнения: 9 400
Lana, Mariposa maravillosa   bouquet
Благодаря ви много за насоките, момичета! Hug

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Копче, аз съм била и в пиза, и във флоренция няколко пъти и сиена последно, за мен сиена си заслужава много, болоня не съм виждала и за нея нищо не казвам.
Ние обиколихме (с кола обаче) Сиена и едни малки градчета около нея, но известни с производство на мрамори, едни твърди сладки и спа (видях ги в популярни спа курорти в едно списание). Това са Сан Джиминиано и Волтера. Уникално беше. МИсля, че ще успеете в един ден Сиена и тези две градчета...
Пиза освен кулата, чак толкова да има нещо, пицата дори не им харесах.
В Лука съм била, то също е наблизо, има крепостна стена, стар град и в общи линии за разходки е супер.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0  не знаех, че Волтера е градът от книгите Здрач (не че съм някакъв фен), но все пак е интересно и от тази гледна точка.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BD_%D0%94%D0%B6%D0% … D1%8F%D0%BD%D0%BE

# 28
  • София
  • Мнения: 9 400
Благодаря ти!  bouquet

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0  не знаех, че Волтера е градът от книгите Здрач (не че съм някакъв фен), но все пак е интересно и от тази гледна точка.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BD_%D0%94%D0%B6%D0% … D1%8F%D0%BD%D0%BE
Ба! Па аз имам колежки, които веднага след снимането на филма и пускането му в Арена, се бяха вдигнали да ходят до Волтера специално, за да усетят духа на "Здрач"-а. Аз не бях и чувала за Тоскана преди това. От тях знам. Но те са луди фенки на сериала. Аз не! Naughty

Даже, наскоро разбрах, че там за където сме се планували сега, се наричало Тоскана.
Колко го дирих на картата тоя град Тоскана, само аз си знам... Joy

# 29
  • Мнения: 914

Даже, наскоро разбрах, че там за където сме се планували сега, се наричало Тоскана.
Колко го дирих на картата тоя град Тоскана, само аз си знам... Joy
Направо ме разби  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт