Неволи и приключения с държавни служители 2012 г.

  • 5 718
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
Все си мисля, че авторката изпробва литературните си заложби върху нас. Съчинението не е лошо, но след втория пасаж доскучава и става лекинко недостоверно. Ноо, ако е първи опит е добро.

# 16
  • Мнения: 4 916
Същински Балзак е.

# 17
  • Мнения: 25
Едно време в училище се учеше по литература: Отговор на литературен въпрос. Какво е искал авторът да каже и е скрито в текста? Много ни мъчеха на този въпрос. Виждам, че все още се мъчите да си отговорите на него, въпреки, че обясних, че това е истина. Наистина е Ваше право да не вярвате, не искам това. Опитвам се да предупредя хората, на които им предстои такава история. 
Все пак много благодаря за вниманието Ви, което предизвиках и за това, че отделихте от ценното си време, за да разнищите текста така, че да докажете колко недостоверно звучи.
 

# 18
  • Мнения: 1 740
http://www.peticiq.com/20_000

Петиция, която ме помолиха да разпратя до всички, които са заинтересовани, а и не само.   

# 19
  • Мнения: 1 310
http://www.peticiq.com/20_000

Петиция, която ме помолиха да разпратя до всички, които са заинтересовани, а и не само.  
Не ми казвай, че мина по всички теми с тази петиция! ooooh!
Защо не си направиш тема САМО за петицията, а влизаш така, ни в клин, ни в ръкав? newsm78

Авторката, не те дочетох. Нямам толкова нерви. Като ми се наложи, ако искам сделка, правя каквото трябва и това е. От хленчене и художествено описание на административни норми, просто няма смисъл. Peace

# 20
  • Мнения: 12 648
Наемаш си адвокат и той ти свършва работата. В България всеки от всичко разбира и не му се дават пари. В чужбина ще ти забранят и колата да си оправяш сама и да вържеш две телчета и готово.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе, как го запомни това всичкото, па го и написа  newsm78

Аз не можах да го дочета.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 931
Данъчната оценка на имота ми, дядо ми (90 годишен тогава) я извади за половин час. Дори се притесних колко лесно дават един толкова важен документ. За паспорти досега не сме чакали за подаване повече от половин час. Няма да продължавам. Съчинението си е добро, но малко пресилено и украсено. Особено ми хареса часта с папките и служителя "ооо". Joy

# 23
  • видин
  • Мнения: 358
Не мога да разбера ,защо веднага решихте, че това не може да е истина.
Ако на някой не му се е случвало подобно нещо, да е благодарен ,че е така.
Аз сега се сблъсках с абсурдите в КАТ - два месеца преди да ми изтече валидността на шофьорската книжка отидох да проверя какво документи се искат и дали нямам някой електронен фиш, за който да не зная. Дадох книжката на служителката , тя старателно провери, каза че нямам нищо за плащане, само дето книжката ми била издадена от друг град.  Добре, така си беше. Попитах проблем ли е това, не, не било проблем. И започна да коментира нещо с останалите две служителки в стаята, касаещо точно моята книжка.
Е, познайте какво стана, когато след време отидох да си подам документите - оказа се, че трабвя да подам молба за прехвърляне на досието ми - някакво картонче, за което трябва да чакам поне 20 дни. Защото сигурно ги пренасят с камили. Платих си за услугата и чаках наистина  20 дни. Междувременно срокът на книжката ми изтече и сега не мога да карам колата си.
Добре, сигурно така трябва да е и такъв е редът.
Само на разбрах защо след като отидох първия път именно да проверя този ред никой не си направи труда да ми обясни.
А защо ли да се стараят - заплата си върви и без това.....

# 24
  • Мнения: 170
Наемаш си адвокат и той ти свършва работата.
Peace Toва ми беше първата мисъл като писах поста си, ама, ако го бях казала, щяха пак да наскачат една сюрия съфорумки да ме заръфат, че пак съм цитирала любимото си - Наеми си адвокат, избегни проблемите, спести си ходене по мъките, плати си и си гледай рахата.
И дежурното - Адвокат! Не ти трябва адвокат, това и баба го може!
Баба ти може и да го може, ама явно болшинството не са "вещи в занаята" като нечия баба, та затова има квалифицирани услуги, които могат да се ползват. И не само може да се ползват, а е силно препоръчително да се ползват. Peace Wink

# 25
  • Мнения: 119
Залагам, че ПАМДТ-то е Искър!

# 26
  • Мнения: 4 841
Само на разбрах защо след като отидох първия път именно да проверя този ред никой не си направи труда да ми обясни.

Този "никой" си има име и лице - конкретната служителка, с която си разговаряла първия път. И какво направи ти, за да не пострадат и други хора от явната и некомпетентност? Попита ли за името и, написа ли жалба, разговаря ли с прекия и началник? Или, щом работата е свършена, много му здраве?

Ако за всички некомпетентни, нелюбезни и не на мястото си чиновници се алармира своевременно и аргументирано, нещата ще се променят. Но на място всеки си мълчи и се свива, после попсува по форумите, мине му, и ... така до следващия път.
Но щом ви харесва така...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Точно тези дни се занимаваме с продажбата на един имот. Данъчната оценка беше готова за една седмица. Tumba_lumba  и на нас ни искат бележки, че не дължим нищо на ВиК и ЕОН. Това най-вероятно, да не се изненада новият собственик след месец- два, че дължи някакви суми за които не подозира.

Иначе пък бях силно изненадана скоро в банка ДСК.Трябваше да си открия сметка там, но се оказа, че не мога да го направя , тъй като преди съм била клиент на банката и там фигурирам с друго фамилно име. Трбвало да донеса документ с който да си удостоверя  новото име. Нищо, че имам лична карта. Crazy
Попитах ги за какво им е този документ, като не вярват на личната карта имам все пак и ЕГН, няма двама души с едно и също ЕГН. Еее ми трябвало. Grinning
Та ходих на другия ден и си носих свидетелството за брак.

# 28
  • Мнения: 170
Точно тези дни се занимаваме с продажбата на един имот. Данъчната оценка беше готова за една седмица. Tumba_lumba  и на нас ни искат бележки, че не дължим нищо на ВиК и ЕОН. Това най-вероятно, да не се изненада новият собственик след месец- два, че дължи някакви суми за които не подозира.

Само да попитам сделката през Агенция за недвижими имоти ли минава. Имам предвид те ли обслужват самата сделка - намиране на имот/купувач, продавач, предлагайки и услугата - подготвяне на документи за изповядване пред Нотариус и т.н. Ако е така, не се учудвам, това е някаква тяхна измишльотина в смисъл ето защитаваме ви интересите или нещо такова. За пред Нотариус такива бележки не се искат при изповядване на сделката. Закона също не въздига такова условие.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Да. Аз също се учудих, че трябват такива бележки, не че познавам закона много добре, но не бях чувала за такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт