Математически турнири - 15

  • 94 992
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 436
Радвам се , че точките на детето отговарят напълно  Laughing.
 Колкото до националният кръг, не е задължително всички оцветени деца да отидат. Това са ПРЕДЛОЖЕНИТЕ деца  Peace. Когато излязат резултатите от всички градове ,тогава ще се види колко е точната бройка на предложените ,и кои точно ще се класират. За м.г. преброих около 20-тина 2-рокласници.
 aunt Ogg , за задачите на вторият кръг си много права  Laughing. Не смятам, че който и да е второкласник може да се мери с 4-токласниците. Все пак те са учили много неща и имат сериозна подготовка за кандидатстване в МГ.
 На всички победители - честито   bouquet.
Само в София има 16 максимални резултата за втори клас. В Габрово има два, срещнах максимални резултати и в други градове. Точно това ме навежда на мисълта, че само те ще бъдат допуснати до национален кръг.
Задачите на националния кръг наистина са трудни, но гледам че малките миналата година не са се дали на батковците. Даже има първокласник с 21 точки, което си е сериозно постижение. Нека тренират за следващите години.  Grinning

Програма на Пролетни математически състезания - Плевен

# 16
  • Мнения: 240
Много мерси за линк-а. Мислех че ще изкарат резултатите след уикенд-а. Честито на всичко участници!

# 17
  • Мнения: 240
Дали може някой да ми каже- на националното как е класирането- общо ли е за 3ти и 4ти клас или има две отделни класирания - всяко за съответната възрастова група? Мерси

# 18
  • Мнения: 248
Общо е!

Има ли някой с по-големи деца и да си е свалил задачите от състезанието в Ловеч за езикови гимназии, защото вчера са били на сайта на гимназията, но днес ги няма? Ако някой ги има, дали ще може да ми ги прати? Те поне могат да се публикуват, защото го няма другаде това състезание, но пък организаторите се опитват да ги няма из интернет... Преди 3 години като се явявахме за първи път с връзки в Ловеч успях да се докопам до някакви... Сега ги пускат в някои сайтове, но още ги няма... Дори и самата гимназия ги слага за един ден на сайта си, та кой успял-успял...

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 10:21 от Koko6kata

# 19
  • Мнения: 284
Извинявам се за тъпия въпрос, сигурно отговорът е някъде в темата, но досега не съм се замисляла - с колко точки се класират за 2-ри кръг? Става дума за 2 клас.

# 20
  • София
  • Мнения: 140
Какъв е минималния резултат на ЧХ и СМТ? Калкулатора за рейтинга работи, вкарани са и резултатите от ЕК, но със сигурност ще има промяна, защото предстои Олимпиада по математика.

# 21
  • Мнения: 1 776
Какъв е минималния резултат на ЧХ и СМТ?

Теоретично 0. На практика... не е ясно. Формулата е недомислена. Винаги ще има дете, неявило се на състезание, което автоматично би следвало да означава минимален резултат 0, което обезмисля тази съставка в нея.
А вече оценяващите как ще я интерпретират...

Олимпиадата... може да окаже някакво влияние, неособено съществено според мен само на 180 деца - толкова са класирани на следващия кръг.
В по-малка или по-голяма степен, това е близкото до окончателното класиране по рейтинг.

# 22
  • Мнения: 94
Дидева, благодаря за инфото за математическата лингвистика. Детето е 8-ми клас и се е класирало за този кръг. Ще го пусна да ходи, ама нищо не ми обясни, затова попитах.   bouquet

# 23
  • Мнения: 455
Какъв е минималния резултат на ЧХ и СМТ?

Теоретично 0. На практика... не е ясно. Формулата е недомислена. Винаги ще има дете, неявило се на състезание, което автоматично би следвало да означава минимален резултат 0, което обезмисля тази съставка в нея.
А вече оценяващите как ще я интерпретират...
Олимпиадата... може да окаже някакво влияние, неособено съществено според мен само на 180 деца - толкова са класирани на следващия кръг.
В по-малка или по-голяма степен, това е близкото до окончателното класиране по рейтинг.
Според мен ще има размествания, може би не в първите 30 места, но  има деца с много високи резултати на две от състезанията, които не са участвали  в третото или имат нисък резултат и най-вероятно са класирани на областен кръг.


# 24
  • Мнения: 382
Вчера в градината на детето видях съобщение за състезание по мат. за деца от предучилищна група. Става въпрос за гр. Варна, мероприятието е в у-ще "Малкият принц". Погледнах задачите от минали години, до колкото съм наясно с нивото на познание на детето си - може би ще реши поне половината. Дали да отидем на състезанието или е излишен стрес? Rolling Eyes

В "Малкия принц" състезанията са по-спокойни, по-малко са децата и предполагам може да бъде добър опит за предучилищна възраст. Поне такива са моите впечатления. Синът ми ходи в  1, 2, и 3 клас доколкото си спомням и тогава наистина имаше доста малко деца. Сега разбирам, че са разширили до 4 клас и може да е малко по-голяма лудница... По принцип състезанията никога не са били стрес за моето дете (освен може би бившите ЗМС), не мога да преценя за вашето и за детска градина...Wink Но общо взето атмосферата в "Малкия принц" е (беше) предразполагаща според мен. Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Извинявам се за тъпия въпрос, сигурно отговорът е някъде в темата, но досега не съм се замисляла - с колко точки се класират за 2-ри кръг? Става дума за 2 клас.
Официално ще се знае , когато на страницата на МОН изкарат класираните за национален кръг. Сега в предложените деца влизат тези , които са без грешка , или с 1 / т.е. 85 т./. Все още няма обобщени резултати за доста от големите градове  Peace.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 262
www.rio-varna.com  Класиране за Варна ЕК 2012

# 27
  • Мнения: 494
www.rio-varna.com  Класиране за Варна ЕК 2012
Варна са супер! Процентно максималните резултати при 4-класниците са повече от софиянци.
Сега вече съм почти сигурна, че тези със 110 т. няма да бъдат допуснати до Национален кръг...

# 28
  • Мнения: 4 877
www.rio-varna.com  Класиране за Варна ЕК 2012
Варна са супер! Процентно максималните резултати при 4-класниците са повече от софиянци.
Сега вече съм почти сигурна, че тези със 110 т. няма да бъдат допуснати до Национален кръг...

Но в 5 клас София е с по-висок резултат (145 т.) и повече деца над 130 т. Simple Smile
Не знам защо, но бях убедена, че Варна ще даде максимален резултат в 5 клас. Все пак пак са доста силни. Помня, че и в Русе имаше май две деца от 5 клас със 140 т.

# 29
  • Мнения: 21 436
Сега вече съм почти сигурна, че тези със 110 т. няма да бъдат допуснати до Национален кръг...
Не мисля, че има вариант да бъдат допуснати. Миналата година на национален са отишли 83 деца със 120-115 точки. Към момента по груби сметки има около стотина резултата в този диапазон, от които над 30 са максимални, а има още няколко големи града без публикувани резултати. Много ми е интересно какво ще реши комисията за групата 2-3-4 клас, предвид значителния брой максимални резултати във втори клас.

Общи условия

Активация на акаунт