4 седмици ад, вижда му се края, какво следва?

  • 3 070
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Искам да викам, да скачам!!!!След точно 4 седмици пълен ад, най-сетне моята малка душичка диша сама. Днес най-сетне махнаха гадната дебела тръба от нея!!!!Не е вече на командно дишане, сега и подават само кислород през назална тръба. Ще мога най-после да и видя личицето, без лекопласт и тръбата и дай боже скоро да я гушна и никога повече да не я пусна.
Въпроса ми към всички минали по този път е, какво следва, какви специалисти да търсим, за какво да се подготвя. Искам да знам и да съм подготвена за всичко, естествено ще питам докторите какво да се прави, но след като 4 седмици слушах как шушулката ми трудно се справя и е от този процент бебета, които трудно се възстановяват и дишат сами, искам да знам, че съм направила всичко което зависи от мен бебто ми да има най-добрите шансове. Искам навреме да реагирам и да съм подготвена.
Извинете ме за черногледството и за това че под вола търся теле, но по-добре така, отколкото нещо да ме изненада.
Благодаря ви за подкрепата която ми дадохте в началото, без нея просто бих се предала. Благодаря ви за 100-ен път че ви има.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 19:51 от salai

# 1
  • Мнения: 3 743
salai, това е страхотно  Praynig стискам палци в най-скоро време да се гушкате в къщи Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Честито!!! Не му мисли сега, наслаждавай се на добрите новини! Ще ти разкажем в следващите дни.   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 543
salai, толкова много се радвам! Party

Има време да мислиш за "после"! Сега се радвай, че сте преминали това препятствие! Браво на малката героиня! И браво на мама, че не откачи!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 232
И от мен  bouquet  bouquet  bouquet.Браво на малакта душица, че е преминала най-страшното.Сега на първо време трябва да се стабилизира, да качи кг. и ще се гушкате в къщи.Те докторите ще ти напишат и ще ти кажат какво трябва да следите-ТФЕ се прави редовно , физеотерапия и не знам какво друго....ако има нужда от още нещо   ще ти кажат.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И от мен bouquet bouquet bouquet.Браво на малакта душица, че е преминала най-страшното.Сега на първо време трябва да се стабилизира, да качи кг. и ще се гушкате в къщи.Те докторите ще ти напишат и ще ти кажат какво трябва да следите-ТФЕ се прави редовно , физеотерапия и не знам какво друго....ако има нужда от още нещо ще ти кажат.
Точно тези неща, а може даже някои да отпаднат.
Най-лошото е зад гърба ви и сега - лека полека със сигурни крачкси - към къщи!
Ох днес толкова много те мислих, но нямаше как да се свържа да питам какво става,  а то било защото има хубави новини! Поне ми падна камък от сърцето!

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Честито Салай, браво на малката героиня, че се пребори  bouquet
Много са нещата, които трябва да направиш, но няма сега да кажа - както казват и другите - порадвай се днес, а утре с въпросите и отговорите Hug

# 7
  • Мнения: 4 414
браво на смелата девойка!!! сега ще дръпне бързо и скоро ще се гушкате, знам аз Praynig
браво и на мама, че е още цяла Hug
а за въпросите - ние сме тук, никъде няма да ходим и всичко ще си кажем Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 581
Браво на малката бебка и на теб   bouquet Heart Eyes
Много се радвам, дано скоро да си я гушкаш  Hug

Аз си избрах неонатоложка от болницата и ходех на редовно на прегледи, тя знаеше проблемите, през които сме минали, какви рискове има, познаваше си го направо, насочваше ни какво да правим, къде да ходим и бях спокойна, че нищо няма да изпусна.

# 9
  • Мнения: 2 327
Браво на малката Simple Smile
Хубаво е да искаш да си подготвена за всичко и сигурно доста съвети ще получиш. Но най вече не забравяй да се радваш на малкото съкровище...

# 10
  • Мнения: 480
Браво на малката принцеса-я какъв борбен дух има.
Браво и на мама че издържа геройски.
Много се радвам за вас и съм сигурна че ви чакат само щастливи мигове заедно.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
благодаря ти, че сподели добрите новини с нас! искрено се радвам за подобрението на малката принцеса!
аз честно да си призная не знам какво следва за вас. габа беше 4 седмици в неонатологията, но дишаше самичка още от началото и само я чакаха да порасне на тегло. междувременно с или без основателина причина я наливаха с антибиотици.
надявам се, че ще има майки тук, които да те информират какво предстои, но моят съвет е да разпитваш лекарите, които се грижат за детенцето ти. питай ги за всичко, което не ти е ясно, което те притеснява, което си чула/прочела някъде. ако трябва, приготвяй си списък с въпроси преди да отидеш при тях, за да не пропуснеш нещо, но настоявай да си добре информирана.

кой е лекуващият лекар на детенце?

# 12
  • Мнения: 882
браво, браво на малката, сладка кукличка! Praynig

Е това са ЖЕНИТЕ- силни, борбени и красиви.

# 13
  • Мнения: 3 116
Салай, това е прекрасна новина   bouquet  bouquet  bouquet

Следях случая ти и много се радвам за вас Simple Smile

Пожелавам ти бебка бързо да се оправи и скоро да се гушкате и да си я вземете вкъщи  newsm51 И оттук нататък само положителни емоции  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 262
Бравоооооооо на малката принцеса, видя ли мамо какво силно детенце си родила, сега само напред и успех за всичко, дано няма никакви последствия за вас!!!

Общи условия

Активация на акаунт