как приготвяте млякото

  • 4 484
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 564
здравейте въпроса май е малко глупав  Embarassed
млякото го приготвям като изсипвам водата и после прибавям праха
например 1 изсипвам в шишето 90 гр. вода и прибавям 3л. мляко и го броя като 100 гр.
 сега прочетох на кутията че трябва да се слага 2/3 вода после  прахът и се долива вода до нужният грам
незнам дали е едно и също ? променя ли се консистенцията ?
вие как приготвяте млякото?
и как разбирате водата 40 ли е  50 градуса е ? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
Сипваш водата,затопляш и после прибавяш млякото.Температурата мериш да е близка до тази на ръката ти.

# 2
  • Мнения: 5 299
Ами то на кутията пише колко вода ти трябва и колко мерителни лъжички АМ - АЗ си наливам водата, затоплям в микровелето 15 сек, добавям адаптето, разклащам, проверявам Т и давам Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз по същия начин.Топля цялото количество вода за 15-18 сек. в микровълновата и след това добавям млякото.Ако съм го попретоплила доливам малко студена водичка и добавям още сухо мляко.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Наливам нужното количество вода добавям нужните м.л АМ, разбърквам с вилица, никога не друсам/пяна не ми е нужна/  Naughty , и слагам в уреда за затопляне на млякото  Grinning

Както описваш 90мл вода +3 м.л АМ го смятам за 100мл. АМ  Peace

# 5
  • Мнения: 1 613
Първо слагам водата, после АМ.

# 6
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Първо слагам водата,после АМ.Разклащам хубаво,затоплям и давам.

# 7
  • Мнения: 7 640
първо водата, затоплена и добавям АМ, като след всяка лъжичка разклащам и не се получават нито бучки, нито пяна.

# 8
  • Мнения: 920
Топля цялото количество вода в микровелето, меря температурата с термометъра (дигитален и водоустойчив е и няма проблеми да си мери), слагам млякото и разклащам. После докато се облечем с малкия в чувалчето, млякото е станало подходящата температура за хранене.


# 9
  • Мнения: 211
Вземи си ел.кана, сложи водата да кипне, след това я изстуди в метално джезве /само за бебето/ и с термометър провери темпер.на водата. Сложи си млякото, отмери с друго шише водата и добави към млякото малко, разклати и след това добави останалата вода.

# 10
  • Мнения: 666
Зависи от АМ на всяка опаковка пише как да се приготвя аз ползвам Аптамил и го приготвям така преварявам водата оставям я да се охлади малко сипвам в сухо шише необходимото количество мляко на прах , доливам по- голямата част от водата разклащам добавям останалата вода и пак разклащам

# 11
  • Мнения: 1 410
Сипваш водата,затопляш и после прибавяш млякото.Температурата мериш да е близка до тази на ръката ти.
Така!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 822
едно към гьотери. Само гледам като го давам да не ми пари на ръката

# 13
  • Мнения: 1 032
Затоплям за 15 секунди в МВ водата, сипвам я в шишето и прибавям необходимите лъжици АМ. Разбърквам с вилица, защото става по- лесно, не се образува пяна и няма бучки в млякото. Така става бързо и не е необходимо водата да е загрята до 50 градуса. Ако те притеснява температурата на АМ- капваш няколко капки от вътрешната страна на китката си и ще разбереш дали е горещо или не.

# 14
  • Мнения: 7 640
Затоплям за 15 секунди в МВ водата, сипвам я в шишето и прибавям необходимите лъжици АМ. Разбърквам с вилица, защото става по- лесно, не се образува пяна и няма бучки в млякото. Така става бързо и не е необходимо водата да е загрята до 50 градуса. Ако те притеснява температурата на АМ- капваш няколко капки от вътрешната страна на китката си и ще разбереш дали е горещо или не.

добре де, ами вилицата как стерилизираш? Аз съм против този начин, зто се издраскво шишето отвътре и после там се задържат частици.

Общи условия

Активация на акаунт