Арника

  • 23 496
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте всички,

Може ли някой да ми даде повече информация за Арника-кога, как се използва, резултатите какви са и в конкретния случай - при предстоящо секцио- начин на употреба и ако има нещо др важно което трябва да се знае?
Събрах малко информация от нета но ми се иска да получа и вашите коментари и мнения за повече яснота.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 309
На мен също ми е много интересна темата, аз също четох в нета, за д-р Михайлов хомеопат, който я препоръчва преди раждане за по леко раждане и възстановяване след това! Той обаче казва, че може да се започне приема на арника около  две седмици преди термина, също можело и  няколко дни преди термина, но знае ли една жена кога ще роди! Затова аз се обадих на един гинеколог, който също е хомеопат и го попитах дали мога да я приемам около двадесетина дни преди термин и той каза, че по-добре няколко дни преди термин или дори в деня на раждането! Та сега и аз се чудя....иначе, казват, че има благоприятно въздействие!
Със сигурност знам, че не бива да се приема преди тези дни, защото мисля,че предизвиква контракции, но не съм сигурна 100% в това с контракциите, но май така ми каза хомеопата, затова е добре няколко дни преди раждането! Ако някой знае повече, ще е чудесно да пише или е имал практика с ползването на арника CH 5 или CH 9....
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=2034&sid=bc … b8ca60d799c29c12f
ето един линк към темата

# 2
  • Мнения: 334
Аз пих арника месец преди раждането ми и седмица след него Peace

# 3
  • Мнения: 1 310
Аз пих арника месец преди раждането ми и седмица след него Peace
И? Какъв е ефектът? Може ли малко по-подробно?

# 4
  • Мнения: 534
Ще Ви следя ,че ми стана интересно.

# 5
  • Мнения: 334
Аз пих арника месец преди раждането ми и седмица след него Peace
И? Какъв е ефектът? Може ли малко по-подробно?

Ами аз родих много трудно и възстановяването ми не беше леко, но не знам -сигурно, ако не бях пила арника нямаше да мога да издържа раждането.Моята лекрка ми го предписа.Не ми се навлиза в подробности, само ще кажа, че моята приятелка пи арника и роди много лесно, вика  "Все едно отидох до тоалетна"(с извинение)Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 283
Не е ли по - подходящо 15то разреждане? Ако имате интерес мога да напиша някоя схема.

# 7
  • Мнения: 334
Не е ли по - подходящо 15то разреждане? Ако имате интерес мога да напиша някоя схема.

да, моята беше 15
Моля те би  ли обяснила какво означават тези цифри?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 283
Цифрата означава разреждането на препарата. 15СН е разреждане 1*(10 на -58 степен) от изходният разтвор; в този случай растението арника монтана. Различните разреждания имат различни предназначения, но Арниката е най-използвана в 15-то.

# 9
  • Мнения: 334
Цифрата означава разреждането на препарата. 15СН е разреждане 1*(10 на -58 степен) от изходният разтвор; в този случай растението арника монтана. Различните разреждания имат различни предназначения, но Арниката е най-използвана в 15-то.

благодаря   bouquet

# 10
  • BG
  • Мнения: 390
ПОМАГАЙТЕ, щерката е със счупена ръчичка от понеделник. Днес болките са нетърпими, направо и текът сълзички от очите. Може ли да и давам да смуче Арника за облекчаване на болката и за по-бързо възстановяване?

# 11
  • Мнения: 334
ПОМАГАЙТЕ, щерката е със счупена ръчичка от понеделник. Днес болките са нетърпими, направо и текът сълзички от очите. Може ли да и давам да смуче Арника за облекчаване на болката и за по-бързо възстановяване?

Ами консултирай се с доктор-хомеопат, ние не сме такива тук.
Бързо възстановяване на детенцето  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 283
Наистина е добре да се консултирате с лекар, но има неща в хомеопатията, които са приложими в спешни случаи, още преди да се обадим на лекаря. За фрактури се ползва комбинираният препарат Остеоцинезин и е изключително ефикасен. Арниката е за травми. За болките хомеопатът ще ви посъветва най-коректно. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 84
ИРА, Арника се взема като първо лекарство при много травми, вкл. и счупвания, освен че облекчава болката, лекува и психическия шок от травмата. Моят съвет е да дадеш на детенцето Арника в каквато по-ниска потенция може да намериш - 15,30, дори може и 200, но за повтаряне на приема следва да се свържеш с хомеопат, защото много зависи от състоянието на детенцето.
Ако може да смуче гранулките като бонбони - дай й 4-5, а ако не - същия брой, но разтворени във водичка /изворна, минерална/, разбъркани с неметална лъжичка - няколко глътки. Самото лекарство дръж далеч от мобилен телефон.
Може да поискаш съвет и в рубриката за класически хомеопати.
Пожелавам скорошно възстановяване!!!

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 14:27 от Alicante

# 14
  • Мнения: 334
Защо пък трябва да се държи по-надалеч от мобилен телефон newsm78

Общи условия

Активация на акаунт