2 АЕГ или ФРЕНСКАТА?

  • 5 879
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
За момиче френската става, но за момче бих избрала испанската.

А защо е това разделение по пол?
 

# 16
  • Мнения: 330
За момиче френската става, но за момче бих избрала испанската.

А защо е това разделение по пол?
 

Нямам идея защо е различно, може да е случайност, или просто момчетата са по-практично настроени. Факт е, че имам момичета на приятели, които учат там и обожават гимназията си, много са доволни с избора. Някой вече учат в Белгия и Франция. И две момчета и родителите им, които познавам, които не са особено удовлетворени от избора.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Попитах не случайно ,защото имам син във Френската ,но на този етап нямаме разочарования.Но не мога и да предположа дали ако беше в друго училище щеше да бъде по-доволен или не.
Както и с ръка на сърцето не мога да се изкажа като колежката Скубиду,защото моето дете не е така амбициозно както нейното и за повечето екстри на гимназията разбирам от другите родители. Laughing Но това зависи от човека и неговите интереси ,разбира се.
По моя информация на 2-ра АЕГ много и се вдигна рейтинга заради новата и добра материална база.

# 18
  • Мнения: 1
Моето дете е във 2 АЕГ и вече втора година сам много доволна. Действително най-важно е какъв език искате да учите (до 7 клас ние бяхме с немски). Базата е отлична, на нас ни преподават сериозни учители, ръководството е много амбициозно.

# 19
  • Мнения: 19
Благодаря ви !

# 20
  • Мнения: 37
Като възпитаник на ФЕГ - препоръчвам ФЕГ. Аз лично съм доволна от гимназията и  преподаването най-вече на ФЕ. Втория език не може да се научи при мен плюса беше,че АЕ си го знаех от преди това.  Подготовката по МАТ и БЕЛ също е добра.

# 21
  • Мнения: 644
Ако детето е учило до сега английски, по-добре ФЕГ. Ако е учило друг език, тогава може би АЕГ.
Дете, което е напреднало с английския само ще си губи времето в АЕГ, така мисля.
Дъщеря ми учи във Френската, харесва си училището, аз също го одобрявам.
Предполагам, че и 2 АЕГ може да е добро училище, важното е, както са писали и други, кой език ви е приоритет. Каквото и да решите желая ви успех!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако детето е учило до сега английски, по-добре ФЕГ. Ако е учило друг език, тогава може би АЕГ.
Дете, което е напреднало с английския само ще си губи времето в АЕГ, така мисля.

И аз така мисля, няма нужда ако даден език се е учил до момента да се започва от нулата и да се губи времето за това. Днес всеки език е един плюс при търсене на работа.

# 23
  • Мнения: 330
Ако детето е учило до сега английски, по-добре ФЕГ. Ако е учило друг език, тогава може би АЕГ.
Дете, което е напреднало с английския само ще си губи времето в АЕГ, така мисля.
Дъщеря ми учи във Френската, харесва си училището, аз също го одобрявам.
Предполагам, че и 2 АЕГ може да е добро училище, важното е, както са писали и други, кой език ви е приоритет. Каквото и да решите желая ви успех!
От учене до учене има разлика. В класа на сина ми във II АЕГ имаше само едно не учило английски дотогава, учило немски. Е, имаше проблем това дете, постоянно даваха съвета на майка му на родителските. Ходеше постоянно на частни уроци да наваксва, в девети клас пак беше най-слабия по езика. А другите изобщо не са скучали, те днешните деца всички са учили английски. Но с такава скорост навлизат, и толкова много вземат в подготвителния клас, че е препоръчително да си го учил езика. Да не говорим като почнат в девети клас физиката и химията да ти ги дават на английски как ще се оправиш.  С две думи класа се движи с преобладаващата част, а те са учили английски. Не се движат със скоростта на неучилите единици. Може да не е правилно, но е практиката.
А за избора на друг език, по-добре да се учи немски, това е най-голямата икономика в Европа. Има по-голямо приложение. Или испански, търсят се хора с втори език испански. Говоря за кол центрове на IT компании и други, каквито се очертават в България.

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 09:08 от gal94

# 24
  • София
  • Мнения: 18 027
Ако детето е учило до сега английски, по-добре ФЕГ. Ако е учило друг език, тогава може би АЕГ.
Дете, което е напреднало с английския само ще си губи времето в АЕГ, така мисля.
Дъщеря ми учи във Френската, харесва си училището, аз също го одобрявам.
Предполагам, че и 2 АЕГ може да е добро училище, важното е, както са писали и други, кой език ви е приоритет. Каквото и да решите желая ви успех!

От учене до учене има разлика. В класа на сина ми във II АЕГ имаше само едно не учило английски дотогава, учило немски. Е, имаше проблем това дете, постоянно даваха съвета на майка му на родителските. Ходеше постоянно на частни уроци да наваксва, в девети клас пак беше най-слабия по езика. А другите изобщо не са скучали, те днешните деца всички са учили английски. Но с такава скорост навлизат, и толкова много вземат в подготвителния клас, че е препоръчително да си го учил езика. Да не говорим като почнат в девети клас физиката и химията да ти ги дават на английски как ще се оправиш.  С две думи класа се движи с преобладаващата част, а те са учили английски. Не се движат със скоростта на неучилите единици. Може да не е правилно, но е практиката.
Въобще не мисля, че   е такава практиката. PeaceВ много от езиковите гимназии  учителите определено  предпочитат зайците да НЕ са учили преди това езика. Започва се от АВ  и един, неучил езика, е  последователен и по-сериозен в подготовката си. Докато училият   , имащ подвеждащото усещане, че си ги знае тези елементарни неща, може и да пропусне момента, в който вече  досегашният му словесен багаж и граматични познания не са достатъчни. Определено знаещите до известна степен езика са по-добри в началото. Ако са съвестни и нататък, нямат проблеми и си остават сред отлично справящите се и на по-късен етап. Но често към края на 1 срок или началото на 2-ри,  сред неучилите този език преди  8 клас изплуват много деца, които също се справят перфектно. Овладяват  езика на ниво и в 9 клас нямат проблеми с предметите на него. Peace По наблюдения над класа на дъщеря ми, най-добрите по немски са именно някогашните новаци. Wink Чета понякога и осмокласната тема, в нея има мами на 2-3 деца, които за пръв път са се сблъскали с езика на 15.09 в 8 клас. Но това не им е попречило да стигнат до национален кръг на олимпиадата само 6-7 месеца по-късно. А това с незнание не става.
Мисълта ми е, че всичко е твърде индивидуално. Това, че едно дете не се е справяло с езика и се е налагало да ходи на уроци, не означава, че е  поради това, че преди не го е изучавало. Има и редица други възможни причини.

# 25
  • Мнения: 330
Може. Може и при английския да е по-специфично. Не знам.
Само споделих реална ситуация. Единственото дете, което не беше учило езика, не се справяше така добре. И не само в подготвителен, ами и следващата година. А не беше слаб ученик или нещо подобно.
Мнението беше, че тези учили езика, едва ли не скучаят и няма смисъл да влизат в такава гимназия, което според мен не може да се твърди.

# 26
  • Мнения: 40 868
Ще скучаят деца с ниво С1, до някое време и такива с добро В2.
Моят опит от 91 НЕГ е, че за един срок всички се изравняват.
Но може в английския да е различно.

# 27
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ще скучаят деца с ниво С1, до някое време и такива с добро В2.
Моят опит от 91 НЕГ е, че за един срок всички се изравняват.
Но може в английския да е различно.
Не е по-различно. Единица са тези, които и през 2 срок са много напред от останалите.
Мами, може ли малко повече инфо за 2-ра АЕГ. Няма отделна тема и затова питам тук. Въпросът ми  е дали всяка година едни и същи преподаватели водят часовете по английски в осми клас.

# 28
  • Мнения: 644
 
А за избора на друг език, по-добре да се учи немски, това е най-голямата икономика в Европа. Има по-голямо приложение. Или испански, търсят се хора с втори език испански. Говоря за кол центрове на IT компании и други, каквито се очертават в България.


Във Франция, Белгия, Швейцария, Канада,както и в много страни в Африка се говори френски. Това беше един от аргументите на моето дете за да избере ФЕГ. Като поясни, че я интересуват първите четири, Африка не била в приоритетите и.  Laughing Не знам защо е толкова подценяван френския език. Но изборът е въпрос на планове за бъдеще развитие, на традиции в семейството и др., освен че несъмнено има мода някаква.

# 29
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
 
А за избора на друг език, по-добре да се учи немски, това е най-голямата икономика в Европа. Има по-голямо приложение. Или испански, търсят се хора с втори език испански. Говоря за кол центрове на IT компании и други, каквито се очертават в България.


Доколкото съм разглеждала обявите за работа - най-много търсят с английски език, след това с немски и френски. За испански, въобще не съм виждала.


Общи условия

Активация на акаунт