Кога става записването на първокласниците?

  • 5 448
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 492
Направо ме уплашихте с това,че може да няма места..а аз си чакам да минат родителските срещи с училищата от района. Ще се заема бързо. Има ли някоя мама дето да си е записала детето в 95 /бившето Руско/ в кв.Хаджи Димитър в София? Или това не е най-доброто училище в квартала? newsm12

# 31
  • София
  • Мнения: 1 324
А някой знае ли, дали ще има прием за предучилищна в музикалното "Л. Пипков"? Нищо не разбрах от страницата им.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Леле хора, добре че не живея в голям град. Тук в нашето селско градче децата се разпределят в двете начални училища автоматично. По принцип едната детска градина отиват в едното училище, другата в другото. Ако си много надъхан не е проблем да се преместиш в другото училище, ама според мен са един дол дренки. Едното ми е на 150 метра надясно, другото на 300 наляво като излезеш от къщи на главната улица. При вас е ужас!

# 33
  • Мнения: 3 405
Да, голяма битка настава Grinning

# 34
  • Мнения: 7 821
А някой знае ли, дали ще има прием за предучилищна в музикалното "Л. Пипков"? Нищо не разбрах от страницата им.
Да, ще има.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 324
Ellypr, кажи ми, моля те, къде да видя повече за това.

# 36
  • Мнения: 7 821
Ellypr, кажи ми, моля те, къде да видя повече за това.
Аз имам позната с която говорихме преди време по тази тема и от нея знам. Тя ми каза че в сайта е чела, а и е звъняла в училището.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 324
Мерси!

# 38
  • Мнения: 7 821
Около 15.05 ще се знае кога ще са изпитите, обадете се в училището. Иначе това намерих:

Цитат
Чл. 3. Изискванията към кандидатите са:
1. за подготвителен (предучилищен) клас - през следващата година да предстои да постъпят в първи клас;
----------
Чл. 5. (1) Кандидатите за всички училища подават заявление по образец (приложение № 1), акт за раждане, медицинско свидетелство със заключение за здравословното състояние на ученика...
----------
(2) Срокът за подаване на документи за участие в приемните и приравнителните изпити започва на 16 юни и приключва в срок не по-късно от два дни преди започването им в съответното училище. Графикът за подаване на документи се определя със заповед на директора на съответното училище и не може да бъде по-кратък от 7 работни дни.
----------
Чл. 6. Документите по чл. 5 се приемат и проверяват от комисия, определена със заповед на директора на съответното училище. Документите се приемат само когато са представени в пълен комплект и са попълнени правилно. Когато кандидатите подават документи в повече училища, могат да представят копие от тях. При подаването на копия от документи комисията ги сверява с оригиналите и заверява копията. Комисията информира кандидатите или техните родители/настойници за характера на училището, за изучаваните в него специалности, за организацията на учебния процес, подготовката и възможностите на учениците да продължат образованието си в по-горна степен.
----------
Чл. 7. Приемните и приравнителните изпити се провеждат от 25 юни до 10 юли по график, обявен в съответните училища.

Повече тук.

Общи условия

Активация на акаунт