С шарени яйца и козунаци, очакваме първите МАЙски моми и юнаци!

  • 38 257
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Браво за темата страхотна е   bouquet най-любимия ми празник !!!

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Добро утро момичета,

Още се излежавам аз в леглото. Днес съм решила да си свърша домашните задачки и малко да си почина, че снощи пак всичко ме болеше и не можех да стана.

Asselina, не се притеснявай. Сигурна съм, че всичко с бебето е наред. Да пишеш после!!!  Hug

Elliee, ето инфо за доплера.
Доплеровото изследване се извършва с помощта на ехограф, който проследява кръвотока във всички съдове снабдяващи матката с кръв и хранителни вещества, в кръвоносните съдове на плода, в кръвоносните съдове от плацентата към плода.

Аз като ходя, на фактурата ми пише „доплерово изследване”, но ме гледат на 3Д ехограф и оглеждат всички органи на бебето.

Opelcorsa, лично аз няма да купувам адаптирано мляко. И прединя път не съм купувала. На 2 минути от вкъщи има денонощна аптека и винаги мога да си купя.
А на другия ти въпрос - средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца е 350 лв. Ако детето ти е с ТЕЛК 50 или над 50% имаш право на двойни детски надбавки, без оглед на размера на дохода.

mi6oka2, еднократна помощ за раждане на дете получават всички родили майки.
Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете е, както следва:
1. за първо дете - по 250 лв.;
2. за второ дете - по 600 лв.;
3. за трето и всяко следващо дете - по 200 лв.
4. за близнаци – 1200 лв.

Сега малко по спомен ще кажа. Като се вземе акта за раждане на детето, от общината, се занася в службата Социални грижи, по район, попълва се молба-декларация и след... не помня колко дни, парите се превеждат по сметка, а акта за раждане го връщат с печат. Което ми напомня да ви посъветвам да НЕ ЛАМИНИРАТЕ акта за раждане, защото ще ви върнат. Нашия съвестен татко го беше ламинирал веднага след като го взе и социалните го върнаха... та трябваше да ни вадят дубликат.

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 09:22 от Drina

# 17
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Drina чудесна великденска темичка! Радвам се и за добрите новини от ортопеда, в крайна сметка сле толкова чакане.

Момичета благодаря за подкрепата, верно малко остана. А снощи докато съм задрямвала вече явно съм имала контракции, но в просъница си мислех: Ооо не още не съм готова, не съм готова да раждам!

Това, което Gery е казала е изключително важно; Трябва да се слуша акушерката, да не се напъва преди да ти кажат, че вече може, въпреки, че имаш напъни. Постоянна комуникация с акушерката и споделяне как се чувствате.
Gery и Вики обича да му четем преди да заспи в неговата стая. Да се похвалим, че вече от месец спим без нощна лампа. Голям прогрес! Те са си мъници и имат нужда от нас и нашата любов и близост!

Nelkata  newsm59

didi_velikova честита количка, чудесна изненада, явно много се вълнува таткото. И го виж само как избира, а ние тук се чудим ли чудим с тия колички!  Hug

petq newsm59 на съпруга ти!!! Ако мислиш миличка, че ще спреш да ставаш през ноща, съжалявам, но ще те разочаровам! Hug
Бивацина и аз съм го ползвала и вършеше страхотна работа, сега ще видим какво ще каже доки.
janin4eto  радвам се, че всичко с бебо е ОК
Йовче, добре дошла у дома!!! Слава Богу, че имаш сили и си добре да се справиш с всичко това.
А си мисля, че не чувстваш бебка, защото си много активна и аз когато съм права и върша разни работи не го усещам така, както като си легна или седна.
opelcorsa дохода за член на сем. е 350 лв.

Но аз докато напиша и то 6 отговора публикувани!!!

# 18
  • Мнения: 2
    Добро утро ранобудни и не толкова ранобудни майчета!

  mi6oka2 по закон на всички семеиства в които се роди първо дете се изплаща еднократна помощ в размер на 200лв. След като се роди детенце и му издадат акта за раждане се ходи с един набор документи, сред които и акта за раждане( не го ламинирайте преди да ви изплатят помощта) в социално подпомагане според района в който живеете и след около месец си получаваш паричките.
    За второ дете едноктатната помощ е 600лв. а за трето и следващо беше нещо от порядъка на 100-150 лв(не помня точно).
    Ако майката е редовна студентка има право на еднократна помощ от около 2000лв.

    Детските са друго нещо. Детски получават семейства чиито доход на член от семейството с 300-340лв(ако не греша),но за детски документи могат да се подават и със задна дата.Така че за 35-те лева ежемесечна помощ(детски) може да не бързате.

    Ако греша за някое от нещата и има някоя маминка която се занимава със счетоводство моля да ме поправи.
    

   Лек Ден!
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.

# 19
  • Мнения: 146
Добро утро коремчета  Hug
Drina отново огромни благодарности,че се грижиш така за темичките  Hug Hug Hug
Страхотна е   bouquet
Asselina вчера те мислех,но видях че си писала в друга тема  Hug.Споко мила всичко ще бъде наред,и аз съм в някакви размисли и страсти от време на време но знам че  всичко този път ще бъде наред  и съвсем скоро ще гушкаме  newsm32

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Инфо за помощите от сигурен източник:

1. Еднократна помощ за раждане получават всички, независимо от дохода.
2. Средно месечния доход на член от семейството за година на зад трябва да е максимум 350лв.
3. Право на еднократна помощ за бременност имат всички майки, влезли в периода 45дни преди термин, ако не се водят на трудов договор /т.е. безработни са/. Помощта е в размер на 150лв.
4.За редовните студенти има помощи, които бяха обсъждани, надявам се момичета, които учат да са се възползвали.
5. Всеки баща на новородено има право на 15дни бащинство от дата на изписване на бебето от родилното. Единствено условие е да е на трудов договор в момента и да има 12 осигурителни месеца през живота си. От родилното се издава бележка, която после се представя на работодателя, който е длъжен да предупреди работника, ако не му се полага бащинството.

Мамите, които са без брак си смятат само техния доход за детските! Проблема е, че за да се ползва бащинство бащата подписва, че живее в едно домакинство с бебето, а майката трябва да подпише декларация, че е самотна майка, за да получава детските. Не знам сега как е уреден въпроса. Аз преди да се оженим с мъжът ми се водех самотна майка и си подписах декларация, че сме сами, но тогава нямаше бащинство.

# 21
  • Мнения: 92
Добро утро  icanfly
Дрина, супер темичка Simple Smile На мен Великден ми е любимия празник , незнам защо, но много си го харесвам Simple Smile Тази година съм се приготвила да меся козунаци ( е с помощта на хлебопекарната разбира се  Sunglasses )

Asselina, стискам палци Simple Smile

Аз също много харесвам миризмата на Сано Максима, с него си пера дрешките. Мога да кажа, че съм изпрала почти всичко, но бебешките неща продължавам да прииждат вкъщи и вече нямам къде да ги слагам, затова и не ги пера  ooooh! Трупам си ги, пък като ми сглоби тати скрина, тогава ще си ги подредя, и ще си изпера останалите неща  Simple Smile Ние нали сме инженери, сами ще си майсторим скринчето. Ще префасонираме едно старо бюро, което така или инъче е малко е неудобно  Party

За гладенето на дрехите майка ми ме предупреди да не ги гладя, понеже се били слепвали и за сега само съм ги изпрала и подредила по рафтовете Simple Smile Ако има нужда да се глади нещо, таткото ще се справи докъто сме в болницата Simple Smile Да му оставя и на него малко работа, да не скучае  Laughing

Аз отвам да поработя, че днес пак се успах  Blush Сега спя по 10 часа !!! А преди си лягах в 12ч и ставах 6ч акто кукуряк .... Ама сега ми се е паднало Simple Smile

Успешен и усмихнат ден на всички  Hug

# 22
  • Мнения: 7
Simple Smile Здравейте момичета Simple Smile

Дрина, страхотна тема!   bouquet  bouquet  bouquet

По темата с парите да се включа и аз... Но не особено компетентно Simple Smile
Значи имаш право на около 250 лв от общината и с акта за раждане се ходи и в бюрото по труда, мисля, и се взимат още пари в зависимост от това, колко е определено за града, в който живееш... За София знам, че е 150 лв... Доходите за детските се делят на броя на членовете на семейството, като се включва и бебето... Аз това не го знаех Simple Smile Ако е първо дете - на 3 Simple Smile Обясних го просто...

Вчера и аз бях на консултация, взеха ми кръв, урина и вагинален секрет Simple Smile Доживях и аз 2 ехограф за бременността... Беше в рамките на 5 мин и така... Първо ми вика "Има главичка да, надолу е Joy" после 3 мин се опитва да я премери и не успя... и накрая "О, да, има и сърце, виждаш ли... Naughty" Добре, че беше тя да ми каже, че има сърце бебето... абеееееееееееееееееее  hahaha

Забравих да питам... Джия, купи ли платове? От къде? Аз съм решила да ходя до един магазин на Раковска, Какаду...

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 09:59 от zvun4e

# 23
  • Мнения: 139
Само да се запиша, че ще ходя да преслушам един детски аутлет Simple Smile

Хубав ден на всички!

# 24
  • Мнения: 0
Добро утро!
Drina темичката е невероятна!!! Hug
  Хубав и усмихнат ден!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,
благодаря на всички за пожеланията и хубавите думи по случай рожденият ми ден вчера.

Дрина, темата е страхотна. Поздравления  smile3525

Виждам, че сте обсъждали закупуването на адаптирано мляко. Аз смятам да не купувам нищо такова, защото може изобщо да не се наложи да го ползваме и се моля да не го ползваме. Още повече че, разчитам след като го прегледа педиатъра на детето, той или тя да ми каже какво още да купя включително и относно адаптираното мляко. В крайна сметка нали за това са педиатрите, а не ние сами да определяме нещо за детето, за което нямаме опит.
В тази връзка вече се срещнах с една педиатърка, поговорихме  и смятам при нея да запиша бебка живот и здраве, както се казва. Много трудно се намира педиатър, аз говорих с поне 10-ина и повечето от тях не приемат нови дечица, защото са претоварени.

Добре, че повдигате въпроса за детските, че направо съм далече от този въпрос. С тези административни и бюрократични въпроси на човек да му бръмне главата.

Сега и аз да отивам по задачи.
 Simple Smile Усмихнат ден на всички!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 780
Благодаря за бързите отговори. За доход няма да се класираме, но пък може би е за добро.
За млякото няма как ще взема От доста години нямаме денонощна аптека - по този повод бяха петиции, идеи предложения и какво ли не но никой не е в ссътояние да задължи частните аптеки да карат нощни смени- да не кажа че отварят в 8-9 и затварят в 20-21 само 1 работи до 22 часа.
Има май няколко денонощни хранителни магазина, но по-добре да си имаме у дома защото идея нямам дали предлагат млека в хранителните магазини, а и какви. С тези реформи в държавата ни скоро и болници и градини и училища няма да имаме пък после София била пренаселена ами как да живееш без минимални условия? Айде да не се ядосвам.
И да мисля за хубавите неща: като простирах дрехите на бебо така се умилих, толкова са малки и готини като на кукла. Аз все майтапя щерката че е малка, защото е нисичка за годините си но сега озъзнавам че с неините 1.25 си е направо гигант. Уф и аз май нямам търпение вече
asselina кураж мила. Толкова много мина, още малко. Стискам палци. Не збравяй че хормоните сега пак са завишени и кофти настроението може да се дължи на тях Като се сетя как ревах аз първите месеци без причина-едно да ми кажеш и рев и след 5 минути пак и така рев та рев по цял ден, в чудо се бяха видели близките ми и детето. Ако не ти е комфортно поплачи си или си го изкарай на някой не се сдържай.

# 27
  • Мнения: 121
По темата с парите да се включа и аз... Но не особено компетентно Simple Smile
Значи имаш право на около 250 лв от общината и с акта за раждане се ходи и в бюрото по труда, мисля, и се взимат още пари в зависимост от това, колко е определено за града, в който живееш... За София знам, че е 150 лв...

Звънче, това за първи път го чувам  newsm78
Помощите за деца по Закона за семейните помощи за деца се изплащат от дирекции "Социално подпомагане" по постоянен адрес. Дрина е дала изчерпателно инфо за размерите, а това за общината пък какво е Shocked

# 28
  • Мнения: 7
Ами не съм много сигурна, трябва да разпитам по-добре Simple Smile Казаха ми го от няколко места, но не запомних къде се ходи Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1
Аааа темата е жестокааа! Браво Дрина! Страхотна си!  Hug

Аселинка, стискам много палци! Да пишеш после какво е станало!   Hug

За коритцето, аз мисля да си взема стойка, защото в банята няма да ми е досатъчно топло като за начало, а и ваната ми е доста ниско, та няма да ми е удобно да се навеждам. Иначе идеята с тези приставки много ми хареса!

Аз вчера получих някои подаръчета от моя приятелка -  една разкошна пелена порт бебе, едно много сладурско кенгуру и няколко шишенца и залъгалки та съм много доволна. Отпаднаха ми някои покупки от списъка. Иначе мисля след Великден да започна да организирам легълце, коритче, спални компелктчета и т.н.

И последно исках да кажа -  вчера с една колежка точно осбъждахме какво се прави след раждането на детето, къде какви документи се носят и тя просто ми отговори - това е работа на татковците, те да си четат и да следят!  hahaha

Сега бързам да изляза, но като се върна ще прочета по-обстойно началото на новата ни прекрасна темичка!  Хубав ден на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт