Индонезия- приключения около Екватора

  • 22 444
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 119
Какви са условията на резервацията ?
В някой случаи предплащаш цялата сума , в други плащаш 100% на място в местна валута , някой места имат 3-5%  service charge при плащане с кредитна карта ...просто прочети условията при които си букнала хотела.
Пише ги в профила ти на моите резервации , и в мейла който са ти пратили от booking.com

# 166
  • Мнения: 734
При нас имаше процент отгоре за плащане с кредитна карта, но все пак беше за предпочитане пред мъкнене на големи суми в кеш. Бих те посъветвала да си вземете международна карта за разплащания.  Peace

# 167
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ysloviata dam gi prochela, no pak e napudano nerazbiraemo, osven che v tsenata vlizat danatsi i taksi.
nachin na pladhtane, kopiram... Плащането се извършва в местна
валута - (IDR), по курса за деня.
Za men ne e iasno dali shte iskat parite v broi ili shte mogat da napraviat avtorizatsia na kartata Visa Electron, koeto i za men e pi dobriat variant.

# 168
  • Мнения: 119
Ysloviata dam gi prochela, no pak e napudano nerazbiraemo, osven che v tsenata vlizat danatsi i taksi.
nachin na pladhtane, kopiram... Плащането се извършва в местна
валута - (IDR), по курса за деня.
Za men ne e iasno dali shte iskat parite v broi ili shte mogat da napraviat avtorizatsia na kartata Visa Electron, koeto i za men e pi dobriat variant.

Значи нищо няма да ти дръпнат от картата и вероятно имаш право на безплатна анулация до няколко дни преди пристигането.
Щом така пише почти сигурно ще ги искат в брой или може да платите на място с карта , но за разлика от Европа по тия ширини ще ви натоварят с  няколко % такса за плащане с карта.
Причината е следната - картовите оператори Visa , Matsercard , Diners, American Express взимат процент от всяко разплащане при търгоец за сметка на търговеца. На повечето места в Азия търговеца/хотела не му се нрави това нещо и затова тези % си го прихваща от теб така , че комисионнта на картовия оператор си е за твоя сметка.

И в Европа и САЩ се случва подобно нещо , но е по-скоро изключение , докато за Азия е повсеместна практика . Та според сумата и условията си направи сметка как ти е най-изгодно.
Аз също не обичам пари в брой и затова предпочитам да плащам предварително - получавам по-изгодна цена , но нямам право на анулация. Риска си е мой.
Предпочитам да нося по-малко кеш и кредитни карти - в големите молове и прочие няма такса както в хотелите и плащаш точно колкото си е цената.

# 169
  • Мнения: 734
Ysloviata dam gi prochela, no pak e napudano nerazbiraemo, osven che v tsenata vlizat danatsi i taksi.
nachin na pladhtane, kopiram... Плащането се извършва в местна
валута - (IDR), по курса за деня.
Za men ne e iasno dali shte iskat parite v broi ili shte mogat da napraviat avtorizatsia na kartata Visa Electron, koeto i za men e pi dobriat variant.

Добре де, питай ги и толкоз. Пиши мейл на хотела и се надявай да ти отговорят до края на седмицата. Принципно това е едно от нещата, които питаме още в началото, като осъществим връзка с хотела - приемат ли плащания с кредитна карта.

# 170
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ААа, мейл Shocked, знам ги аз как отговарят - действително след седмица Laughing

Ние сме две нощувки в  Кута и още 5 в Убуд и при двата хотела в букинг.ком най - долу пише, че приемат карти, има я и моята Виза Flutter
Днес вече вкарах парите за хотелите в картата са и ако не искат да си ги изтеглят - няма пък да им платя Embarassed Laughing/шегичка/ Heart Eyes

# 171
  • Мнения: 734
Ами да, много ми е интересно, ако не приемат кредитни карти, а нямате кеш, какво ще направят? Ние изпаднахме в такава ситуация в румънски хотел. Приемаха кредитни карти, но им се беше развалил ПОС терминалното у-во, а беше Великден и кьорава банка не работеше наоколо. Предложихме евро+левове, ако искат, но нямахме достатъчно евро за нощувките. Накрая им казахме да пишат, че не сме се явили, а сме имали резервация (пак беше през Booking.com), при това положение ни изтеглиха сумата, като неустойка просто.  hahaha

# 172
  • София
  • Мнения: 1 839
Zdraveite, otpatuvam za Bali v nedelia i s nablijavaneto na datata emotsiata zapochva da okazva vlianie, treskata zapichna i vze da se zasilva zaedno s vaprisite...
Blagodaria na roje, che me tarpi i vinagi mi pishe i otgovaria s pozitivizam...Simple Smile Mersiiii
Iskam da pitam pochivalite v Bali za nachina na plashtane na hotelite? Napravila sam rezervatsii chrez booiking.com, no pari ne sa drapnati do tozi moment. Nadiavam se da si udtegliat patite ot katrata, za da ne nosiA dopalnitelno oste 1500 dolara v sebe si?
Kaleia, и аз ти благодаря за търпението Hug
Да отговоря на въпроса ти.
Вчера резервирах през Букинг ком хотел в Бали, като цената беше без право на анулиране.
Тази сутрин видях, че са ми блокирали веднага цялата сума по резервацията от кредитната карта. Но преди месец и половина резервирах хотел в Куала Лумпур, като цената беше пак без право на анулиране.
До този момент не са си изтеглили сумата.
Така че всичко зависи от политиката на хотела.
Затова и в Букинг ком при този тип резервации/без право на анулиране/ си пишат, че хотела си запазва правото да изтегли сумата в момента на резервиране на стаята. Peace

# 173
  • София
  • Мнения: 1 839
Да побутна малко темата, че е  заспала зимен сън, пък навън е лято вече hahaha Joy.
Можете да се постоплите още малко ако разгледате видео клиповете, които качих в YouTube от остров Ява и Бали
http://www.youtube.com/user/roje58/videos?view=0
а също така и да прочетете първите части от пътеписа ми за пътуването в Индонезия, Сингапур и Малайзия в тур. сайт poblizo.ком и в блога ми Simple Smile

# 174
  • Мнения: 17
Здравйте! Прочетох всички пътеписи до тук, но все пак се надявам на съвет. По един проект ни предстои да посетим Йогякарта и след това искаме да си направим пътуване на наша глава към Бали, но няма да имаме много време. Къде бихте ни посъветлвали да отседнем, за да може да видим възможно най-много? Мисля, че No Name беше отседнала в Убуд, а моите колеги предпочитат да отстанем в Денпасар. Бих се радвала на малко помощ ) Rolling Eyes

# 175
  • София
  • Мнения: 1 945
Okоло Йогиакарта също има много интересни места за гледане - храмовете Прамбанан, Боробудур. Roje беше ги посещавал и може да бъде полезен. Но сигурно сте запознати с тях.

# 176
  • Мнения: 17
А как според вас е най-удобно и сигурно да пътуваме из Бали?

# 177
  • Мнения: X
Много се чудех дали да повдигна старата тема или да отворя нова.
През юли заминаваме за Бали за 14 дни + дните за пътуване. Купихме билети без изобщо да сме го планирали от голямото намаление на турците.
Много ми е мътно какво ще правим. Тепърва ще чета и трупам информация.  Но тъй като ще водим и дъщеря ни няма да има супер екстремни неща.
Ще ви прочета назад и се надявам темата да се активизира поне малко.

Общи условия

Активация на акаунт