Какво е нормалното тегло за едно почти 3г дете?

  • 17 046
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз давах витамини,имуностимуланти ,коластра/каквото се сетиш/по време на и след многото боледуване.Отделно го пазих от всяко кихване в парка.Но особена полза не видях.
Изчаках да минат 1-2месеца без болести,започнах постепенно да спирам всички добавки,след това наблегнах на каляването.И така си реших проблема.
От наблюденията ми сред близки и познати,почти всички деца минават през такъв период-я при тръгване на ясла,я при започване на градина.А при някои,като моя син,дори и като си ги гледа мама вкъщи.

# 16
  • Мнения: 109
Моето дете е 13кг.високо е 96см.на 2г. 7м. е.И аз мисля че килограмите нямат нищо общо че детето боледува често.Познавам дете което си е направо дебело  и едро за възраста и боледува повече от моето.Така че това не е от значение.

# 17
  • Мнения: 9 990
А за какво даваш Саностол за апетит, щом не е злояда?
Калявай детето, запиши го на спорт.

# 18
  • Мнения: 1 310
А за какво даваш Саностол за апетит, щом не е злояда?
Калявай детето, запиши го на спорт.
Абсолютно подкрепям. Peace
Синът ми винаги е вървял много висок и слаб, според лекарката /за мен - нормален/. Когато беше на 4 години, за една зима преболедува 4 пъти гнойна ангина. Изпи цялата Менделеева таблица. Аз се ядосах и въпреки, че не беше стигнал заветната възраст от 6години /на толкова ги вземат за плуване/, излъгах, че е на 6 и го записах /поради височината си явно си изглеждаше като по-дребен шестгодишен младеж  Mr. Green/. Ходи на плуване около 2 години. За това време един или два пъти пи антибиотик. Всичко друго се оправи с бабешките методи. Да не говорим след плуване какъв апетит имаше. Crazy
От собствен опит ви казвам - никакви Мултивитамол, Мултисаностол, имуностимуланти - нищо не работи. Както и да ги погледнеш, това са си химии, набедени за полезни. Разумно хранене и спорт са му майката. Peace
Пък че някой ми бил казал, че синът ми е слаб - много важно. Аз нали имам очи и виждам.

# 19
  • Мнения: 556
Синът ми на 3г. беше 17 кг. и според леля му беше "много слабичък"  Shocked Хич да не ти пука. Важното е да е здраво детето.

# 20
  • Мнения: 9 356
Дъщеря ми на 3 г. беше 13 кг и 1 м., боледуваше нормално за възрастта си, т.е. често, защото ходи на ДГ. Не се тревожи за килограмите, много често сегашните деца са по-едри, но пък много от тях в п,бертета изведнъж от едри стават дебели. Няма как да накарш дъщеря ти да яде повече, а дори да го направиш може да има обратен ефект - детето да намрази яденето или да развие булемия.
 Помисли и над следния въпрос: ти като малка едра ли беше или слаба?Аз например си бях слаба и съответно сега дъщеря ми изглежда като мен. Пък и честно казано предпочитам да яде колкото иска и да е по0слаба, отколкото в периода 13-15 г. да реши, че е дебела и да започне да гладува.

# 21
  • Мнения: 15 379
Сега му погледнах картона, защото съм забравила - точно на 3 години е бил висок 102 см. и е тежал 15.5 кг.
На 4 години е бил висок 109 см. и е тежал 17 кг.
Сега (на 4 години и 8 месеца) е висок 117 см. и тежи почти 18.5 кг.

Много важно е теглото да се отнесе към ръста, иначе не е валидно. Логично е по-високото дете да тежи повече.
Гледам тези таблици, като приблизителен ориентир: http://epediatrics.eu/pages/rastej_razvitie.htm

# 22
  • София
  • Мнения: 2 058
Моето момченце на 3г. се бореше за 12 кг. при ръст около 95см. Нямаше толкова, обаче. Изглеждаше си много сразмерно.
За апетит съм чувала добри отзиви за бирената мая. Не съм ползвала, обаче.

# 23
  • Мнения: 1 817
Мисля, че няма връзка тегло-боледуване, като изключвам драстични отклонения. И не е слабо детето. Моите на 3 години бяха единия едва 13, а другия 14кг.Никога не съм мислила, че са слаби. И по-добре слабо, отколкото дебело дете. За мен това е важно. На тази възраст им давах сиропи с Омега 3 и витаминчета разни. Но за разлика те и двамата си бяха и са злоди, особено големия.
Но важното е да са здрави. Да знаеш спортът много укрепва.

# 24
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Голямата не помня, но малката сега е на 3 г, 108 см - 13 кг, според последната лекарка при която ходихме /един грип се усложни до остър бронхит/ била слабичка и твърде висока /ама я сравнява с моите 160 см, без да взема 2-та метра на баща и предвид, защото не беше с нас/, но пък според личната ни си е съвсем в нормите, а и според мен си е съвсем добре. Кака и е 136 см на 24 кг /8 г/ и си е със съвсем нормално телосложение.

# 25
  • София
  • Мнения: 374
Синът ми е висок 105 см и тежи почти 17 кг., като към момента е на 3 г. и един месец.

# 26
  • Мнения: 11 908
Много често нормите за ръст и тегло според таблици,не са особено популярни, затова започват притесненията.В смисъл- дори дете да е в "норма", ако около него няма толкова слаби и дребни деца, за майката притеснението си остава, аз бях в подобно състояние.

Моето дете беше дълго време с поднормени ръст и тегло и много злоядо.На 5г. го оперираха от трета сливица, пооправиха се нещата и с боледуването, и с апетита.Започна да се храни горе-долу нормално,пак често отказва храна, но вече притесненията ми не са такива, каквито бяха.

Той е в норми на ръст и тегло, вярно, долни граници.Но обективно, почти е изключение да се срещне дете на неговите години с такива ниски стойности на ръст и тегло.Ръст 112-113, тегло- 17кг., а виждате от лентичката на колко е.Но след като боледуванията се разредиха след операцията на трета сливица, не мога да съм недоволна.На три години беше 10-11кг

# 27
  • София
  • Мнения: 1 103
 За статистиката моите на измерването на 3 г. бяха съответно 95 и 91 см. на 12, 7 и 12, 5 кг. Като за момчета не са от едрите, даже клонят кам долната граница на нормата и то зависи коя, че май изпадаме от една от публикуваните тук. Не боледуват повече от средното за възрастта, даже по-малко като за посещаващи ясла.
 И аз не мисля, че има връзка между килограми/височина и често боледуване освен ако детето не се храни пълноценно. За апетит съм ползвала мед с пчелно млечице и имаше ефект.

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 15:05 от miramar

# 28
  • София
  • Мнения: 3 825
И за мен няма връзка тегло/височина с честото боледуване.
Сина ми на 3 години беше 110 см и 18 кг, а дъщеря ми - 95 см и 13 кг. и двамата боледуваха и все още боледуват много.

# 29
  • Мнения: 801
Няма нормално тегло, щом е над 10 кила е добре. Моите имат 3 години разлика, големия яде много и расте на ръст, малкия е супер злояд, не яде с дни и седмици и пак расте на гъз. Двамата са на едни кила и двамата не боледуват.
На 2 години може да е 104 и да тежи 20 кг, както и да е 85 см и да тежи 9 кг. А и момичетата принципно са по- леки.
Щом тичат, играят и са щастливи, значи са добре.

Общи условия

Активация на акаунт