цикъл след прием на дуфастон

  • 258 702
  • 449
  •   2
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 191
Здравейте! По-принцип съм с къс цикъл и овулацията ми е между 9-ти и 13-ти ден. Миналият цикъл всичко започна добре на 5 ден имах фоликул 11мм., но не се разви, на 16-ти ден беше 13мм. и ми изписаха Дуфастон 2х1 таблетка за 10 дни. Пих ги 7 дни и на 8-ят ден имах няколко капки кръв реших, че ми идва и го спрях. Но за целият 8-ми ден и до вечерта на 9-ят ден нямаше повече кръв. На 9-тият ден вечерта имах отново няколко капки кръв, малко повече от предният. Вече бях напълно сигурна, че цикълът ми е дошъл, но когато станах вчера на 10-тият ден нямаше и следа от цикъл, цял ден имах симптоми, че ми идва, но от вечерта и днес нямам абсолютно никакви сиптоми и никаква следа, че скоро ще ми дойде. Днес ми е 4-ти ден от както спрях Дуфастона след 7 дни прием и имам няколко въпроса. 1. Възможно ли е това да ми е било цикъла само няколко капки кръв? 2. Спрях ли действието на Дуфастона и обърках ли всичко като го спрях след 7 дни прием? 3. Според вас сега ли да посетя лекаря си или да изчакам да минат 10 дни? Много ви благодаря!

# 256
  • София
  • Мнения: 113
Здравей
1. Не, това не е било цикъл 2. Не си спряла действието, има лекари, които го предписват за 3 или 5 дни, но на организма му трябва време да реагира. Аз съм взимала еднъж за 7дни и ми дойде 10дни след като го спрях. 3. Ако те притеснява и има възможност, се консултирай, за да си спокойна.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 191
Здравей
1. Не, това не е било цикъл 2. Не си спряла действието, има лекари, които го предписват за 3 или 5 дни, но на организма му трябва време да реагира. Аз съм взимала еднъж за 7дни и ми дойде 10дни след като го спрях. 3. Ако те притеснява и има възможност, се консултирай, за да си спокойна.

Здравей, много ти благодаря за отговорите  bouquet Оказа се напълно права, вчера вечерта ми дойде цикълът. Преди се молех да не ми дойде, но тъй като стартирахме ин витро на естествен цикъл сега се моля да ми дойде Simple Smile Simple Smile

# 258
  • гр.Свищов
  • Мнения: 28
Здравейте ,изписаха ми дуфастон 5 дни 3*2т. след това Джанги ,но след като прочетох листовката ,се стреснах аз съм пълничка и пушачка ... има ли начин или вариант да се избегне Джанги

# 259
  • София
  • Мнения: 113
Това трябва да попиташ лекаря си. Никой тук не може да ти предпише лекарства.

# 260
  • Мнения: 23
Момичета, здравейте...Аз съм на 17 и половина и преди седмици посетих гинеколог изписа ми дуфастон от 16.07 до 26.07 като ми каза, че на 29 ще ми дойде М... Днес е 02.08 цикъла ми го няма имам симптоми но не са  силно изразени имам поява на няколко пъпки и твърди гърди леко ме наболва корема но не ми идва...Изписа ми го заради кръвоизливи и откри ниско желязо пия Феротон...Изписа ми и противозачатъчни Линдинет и каза като му дойде да запична и тях...Може ли някой да ми каже защо се получава така, цикъла ми е с продължителност 7 дни през интервал от 21 дена ...имах контакт без предпазни мерки само веднъж на 28.07 но приятелят ми не е свършвал...иначе винаги е предоазено всичко...на 7.08 отивам на море днес ще направя тест но много се притеснявам дайте съвети ...Моля вии

# 261
  • Мнения: 157
Здравейте, писах в друга тема и след това намерих тази, която е точната. Simple Smile
Та въпросът ми е:
 Пия дуфастон и днес ми е 12 ден от приема, и се чудя до кога да го пия. Тъй като не си спомням точно какво каза доктора, а не е на работа и не мога да се свържа с него...не знам да го спирам ли, да продължавам ли още 3 дни до кеая на опаковката - тогава ще станат 15 дни. А днес ми е 1 ден закъснение при 28 - 29 дневен цикъл.

# 262
  • Мнения: 481
Здравейте, писах в друга тема и след това намерих тази, която е точната. Simple Smile
Та въпросът ми е:
 Пия дуфастон и днес ми е 12 ден от приема, и се чудя до кога да го пия. Тъй като не си спомням точно какво каза доктора, а не е на работа и не мога да се свържа с него...не знам да го спирам ли, да продължавам ли още 3 дни до кеая на опаковката - тогава ще станат 15 дни. А днес ми е 1 ден закъснение при 28 - 29 дневен цикъл.
За какво ти е предписан?
По принцип се пие 10 дни след овулация и когато се спре до седмица или по- малко трябва да дойде цикъл ако няма бременност.

# 263
  • Мнения: 157
Целта ни е бременност. Изписа ми го след доказана овулация с ултразвук. Пих преди това клости, но някои от фоликулите станаха на кисти и само 1 се спука. Затова се чудя и не знам какво да направя.

# 264
  • Мнения: 9
Здравейте Дами,
Имам въпрос към вас и ще се радвам на тези които могат да ми помогнат.
Приемам Дуфастон от два месеца, след като преживях спонтанен аборт. Сега го приемам след овулация 13 дни с цел забременяване. Странното, което ми се случва, че МЦ идва още на 13-тия ден прием и двата месеца. Навсякъде съм чела, че цикъла идва след спирането на Дуфастон до 5 дни. Според вас проблем ли е, че при мен идва още докато го пия? 

# 265
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте Дами,
Имам въпрос към вас и ще се радвам на тези които могат да ми помогнат.
Приемам Дуфастон от два месеца, след като преживях спонтанен аборт. Сега го приемам след овулация 13 дни с цел забременяване. Странното, което ми се случва, че МЦ идва още на 13-тия ден прием и двата месеца. Навсякъде съм чела, че цикъла идва след спирането на Дуфастон до 5 дни. Според вас проблем ли е, че при мен идва още докато го пия? 

Идването на М. се определя от дължината на ЛФ и ако спирането на прогестина съвпадне с края и, е много вероятно М да идва веднага, което не е проблем.
Най-общо, М. трябва да дойде от 1 до 10 дни след спиране на прогестина / какъвто и да е той/.

# 266
  • Мнения: 9
Здравейте Дами,
Имам въпрос към вас и ще се радвам на тези които могат да ми помогнат.
Приемам Дуфастон от два месеца, след като преживях спонтанен аборт. Сега го приемам след овулация 13 дни с цел забременяване. Странното, което ми се случва, че МЦ идва още на 13-тия ден прием и двата месеца. Навсякъде съм чела, че цикъла идва след спирането на Дуфастон до 5 дни. Според вас проблем ли е, че при мен идва още докато го пия? 

Идването на М. се определя от дължината на ЛФ и ако спирането на прогестина съвпадне с края и, е много вероятно М да идва веднага, което не е проблем.
Най-общо, М. трябва да дойде от 1 до 10 дни след спиране на прогестина / какъвто и да е той/.




Денис, благодря ти за отговора.

# 267
  • гр.Свищов
  • Мнения: 28
Здравейте ,вчера ми изписаха Дуфастон ,имам нередовен цикъл от около година .Схемата по която трябва да го пия е от 11 ден до 26 ден за 3 месеца ,ние искаме дете и попитах лекаря си дали можем да правим опити през това време ,той ми каза така ''Може ,но не е препоръчително ,а ако забременееш продължаваме на там''.Момичета или аз съм тъпа или той говори на друг език ,моля кажете ми ще има ли опасност при евентуална бременност за плода .Знам не сте врачки ,но има доста запознати сред вас с този медикамент .

# 268
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте ,вчера ми изписаха Дуфастон ,имам нередовен цикъл от около година .Схемата по която трябва да го пия е от 11 ден до 26 ден за 3 месеца ,ние искаме дете и попитах лекаря си дали можем да правим опити през това време ,той ми каза така ''Може ,но не е препоръчително ,а ако забременееш продължаваме на там''.Момичета или аз съм тъпа или той говори на друг език ,моля кажете ми ще има ли опасност при евентуална бременност за плода .Знам не сте врачки ,но има доста запознати сред вас с този медикамент .
Здравей!
Смени лекаря - ти разбираш повече. Peace
При прием на Дуфастон може да се правят опити, а при установена бременност просто той се заменя с друг медикамент.
Дуфастон се приема само след О., защото ако се приема повече от 1-2 дни преди О. може да я потисне.
Ако искаш да го приемаш - поне мери БТ и прави тестове за О., за да знаеш кога ще е О.

За нередовния МЦ - направи всички базови изследвания - има тема за хормоните, там са посочени.

# 269
  • гр.Свищов
  • Мнения: 28
Знаех си ,че не съм тъпа Simple Smile Изследвания правих септември в това число обременяване с глюкоза и хормони на щитовидната ,оказа се ИР висок малко и пия глюкофаж 850 ,също така и елтерокс ,да определено ще потърся друг лекар .
 P.S. И да питам дивия ям как се пие в този случай

Общи условия

Активация на акаунт