междуребрена невралгия в следствие на кашлица

  • 17 954
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте! Бих искала да споделя за своя проблем. От две седмици съм с ужасно мъчителна и задушаваща кашлица. След няколко прегледа при лекари се установи, че нямам пневмония или бронхит и въпреки хапчетата, сиропите и бабините илачи кашлицата продължи. От няколко дни обаче се появи друг проблем - остра пронизваща болка в областта на ребрата, от дясната страна. Ходих до спешното, поради липса на специалисти през празничните дни, и от там ми отговориха, че най-вероятно е междуребрена невралгия. Поне докато не се направи снимка няма как да се установи... Искам да попитам, някой сблъска ли се с този проблем след този дълъг и тежък вирус?

# 1
  • Мнения: 6
Здравей, преди няколко години получих същата остра болка в ребрата след бронхит и продължителна кашлица - разбирам те, ужасно болезнено е. На мен ми изписаха Невробекс/Neurobex и от него веднага премина болката, а преди това не минаваше дори със силни обезболяващи. Пожелавам ти успех и скорошно оздравяване Hug

# 2
  • Мнения: 54 401
Аз също съм имала 2 пъти такава невралгия . Просто от простуда .
Много е болезнено . Sad
Изписаха ми невробекс + аналгин .
Имаше преди време невралгин , което е същата комбинация , но последния път , когато имах невралгия , го нямаше като производство .

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравей и от мен.
В момента съм на почти това положение. От две седмици кашлям доста, но е влажна кашлицата и почти бях спокойна, че е някаква невралгия от напъването. В петък и събота имах чувството, че ще умра - на всеки опит да вдишам, все едно някой забиваше ножове в мен. От неделя не е било така остро, но си остана едно тъпо натискане, колкото да не мога да поема дълбоко въздух. Вчера цял ден го мислих и след работа отидох да си направя снимка на белия дроб - начална фаза на пневмония се оказа  ooooh!
Иначе от неделя и аз пия Невробекс и може би заради това ги нямам "пробожданията", но проблема едва ли ще мине без "тежката фармацевтична артилерия", щом има възпаление

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 09:30 от Гита Ог

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
За да се установи дали е невралгия, е хубаво да се изключат другите възможности. Веднъж и при мен се беше получило така, но като усложнение от прекарана на "дърти" години рубеола. Първо ми направиха всички изследвания, за да изключат пневмония като възможност и тогава заключиха, че най-вероятно е такава невралгия.

Общи условия

Активация на акаунт