Инвитро при наличие на положителен австр. антиген HBsAg

  • 1 551
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Момичета здравейте,
създавам нова тема понеже не успях да намеря мн инфо за това, което ми се случи.  Днес си направихме с мъжът ми задължителните изследвания преди инвитро за хепатит Б . Оказа се, че мъжът ми е с положителен резултат за австр. антиген HBsAg (т.е. носител е). Моя резултат е отрицателен. Четох, че в такъв случай ако не се ваксинирам не може да има инвитро, само че тази ваксина се бие на няколко пъти в рамките на 6-7 месеца!!! Преди един месец, когато се разбрахме с лекаря че почваме процедурата ми биха инжекция диферелин и ми пуснаха документите във фонда, че вече се стартира процедурата. Сега не знам какво ще последва при положение, че вече имам бита инжекция..... Когато бях на преглед ми казаха да направя тези изследвания преди да отида за стимулацията. Не разбирам защо не са ни казали да направим изследванията по -рано. Щяхме да сме подготвени. Не ние и минавало през главата, че мъжът ми може да е носител на вируса. Той никога не е боледувал, никога не се е оплаквал от каквото и да е било заболяване. Това е и причината да не си направим изследванията по-рано. Сега само като си представя, че след година чакане за заповед, ще трябва да чакаме още 6 месеца .... ще се наложи сигурно и да увеличаваме срока на заповедта ...... Моля ви пишето ако сте се сблъсквали с тези проблеми    Cry Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 23 156
Отивате при гастроентеролог/може и да не се пише точно така, ама много дълга тая дума  ooooh!/
Той трябва да ви напише документ, че може да правите инвитро.
Ние имаме няколко опита при подобна ситуация, само че аз имам ваксина, но за това документ никой не иска да ми издаде.
Съвсем отделно е задължително по най-бързия начин да пуснете още изследвания на мъжа, за да се види колко е носител и дали не е по-сериозно положението.

# 2
  • Мнения: 60
бамбарадамбара благодаря за бързия отговор! Днес бяхме на такъв лекар. утре сутринта ми мъжът ми ще мине на др изследвания + ехограф. Най-вероятно още тези дни ще се ваксинирам срещу вируса, не знам само дали може да се прави ваксина по време на стимулация ..... ако има стимулация разбира се! Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 23 156
Може да се прави ваксина, поне на мен така ми казаха. Има вариант и за месец да се сложат всички ваксини.
Не се притеснявай за стимулацията, като идеш обаче за започване е добре да информираш в клиниката.
По-важно е мъжа ти да е здрав, много е коварна тая болест.

Общи условия

Активация на акаунт