Втора бледа черта на теста за бременност?

  • 512 992
  • 3 380
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 7 645
супер, че не мислиш за аборт
Та от тук нататък, щом имаш 5 дни закъснение при редовен цикъл, изчакай още 5, т.е. запази си час при АГ за понеделник другия. Запази от сега, защото часовете са кът.
Можеш ако си от софия да отидеш примерно във болница Вита, в Токуда, София мед или ако ходиш при някой гинеколог за цитонамазки и прегледи от време на време, да отидеш при него.

Ако през това време имаш силни болки, появи се кръв, зацапване или не само, отиди веднага в някой спешен АГ кабинет. Такива има в примерно Токуда, майчин дом, Надежда, Шейново, сигурно и София мед и т.н.т.

Купи си от аптеката още днес - неофолик мета (това е мета фолиева киселина) и почни да я пиеш за здравето на твоето бебе. По 1 таблетка на ден.
Ако приемаш някакви медикаменти, дори и такива за редовно изхождане - спри ги. Не пий черен чай, зелен чай, не яж сурови меса, луканки и т.н.т. не яж сурова риба, люто. Храни се с повече плодове, месо, витамини :")
Ако пушиш - започни да ги намаляш или ги спри от раз.
Ако пиеш - спри да пиеш.
Доктора може да ти препоръча добавка/витамини за бременни ако сметне за нужно.

Като отидеш на доктор в понеделник, той/тя ще ти каже кога да е следващия преглед, какво се вижда сега, какво очаква да се види после. Ако имаш някакви въпроси питай и доктора.
Всичк още е наред, посещенията при доктор по време на бременност се планират, т.е. отиваш и той ти казва кога пак да отидеш.

Отпусни се, това за адски много жени са най-хубавите 8 месеца в живота им Simple Smile
а твоето бебе живот и здраве ще се роди през прекрасен месец - август Simple Smile

# 1 126
  • Мнения: 79
Изключително много ти благодаря за изчерпателния отговор. Не съм от София, от Варна съм. Да, разбира се, че ще си запиша час, ако има тук във форума жени от Варна, нека и те споделят къде са ходили на преглед и от кои лекари са най-доволни.

# 1 127
  • София
  • Мнения: 7 645
За Варна знам за майчин дом, имам познати които ходиха, следиха се и родиха там, но с доктори не мога да ти помогна.
Обади се и запиши час, потърси в бг-мама за кой доктор са доволни жените и пробвай с него.
Ако не ти допадне ще смениш.

# 1 128
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Щом не си категорична да го махаш, значи вътрешно в теб го искаш.
Бременна си, помисли не за чертичките, а за бъдещето. Осъдете го с мъжа ти много и колкото е нужно.
Бебе се гледа с много и с малко, но все пак с нещо.

Не знам на колко сте години, жилище, финанси, но вие си преценете тези неща.

От мен честито  bouquet
След 5 дни отиди на доктор да го видят сакчето в матката.

Аз съм на 21, той е на 24. На квартира сме заедно в момента. Живеем си добре, но знам колко много е нужно за едно бебе. Никога не съм била за абортите. Това за мен не е решение. Убийство е. Не съм мислила въобще за това. Просто съм много притеснена, защото не знам какъв е реда на нещата и какво трябва да правим от тук нататък.
Ние бяхме на същата възраст когато се роди първото Simple Smile сега ( 9 години по-късно) имаме 3  Mr. Green

# 1 129
  • Мнения: 1 610
Чета ви и много ме радвате всички... bouquet
 Честито на бременните !   Hug
 На фона на толкова семейства с проблеми при зачеването...Вие сте щастливки и Бог ви е дарил с най-ценния дар!
Аз също на 21 год родих първото си дете...и не съм сбъркала...Имам прекрасен син, който се радва, че има млада майка и сме много близки...  Winkприятели.
Пораснахме заедно - пързаляхме се със шейни, четохме книги и всичко правихме заедно.... Wink   Heart Eyes 

# 1 130
  • Мнения: 79
Няма второ мнение. Това е най-голямото щастие. Ама се чудя как ще съобщя на близките, защото и сестра ми е сега бременна в 9-ти месец и ще е голям шок, че ще има още 1 бебе...

# 1 131
  • Мнения: 1 610
Няма второ мнение. Това е най-голямото щастие. Ама се чудя как ще съобщя на близките, защото и сестра ми е сега бременна в 9-ти месец и ще е голям шок, че ще има още 1 бебе...
Няма да е шок....Напротив! Еуфория и оживление .... със сигурност ще има много щастливи усмивки и прекрасно настроение в следващите .....години.... Heart Eyes  във вашето голямо семейство.... Hug

# 1 132
  • Мнения: 195
Здравейте , днеска ми е 15 ден закъснение ... Със сутришна урина направих тест отрицателен е .... Та явно е друг проблема че не ми идва , може би защото й бях болна с бронхит. Та въпроса ми е как се пият хапчетата  Дифастон , за дами дойде ... Защото така или иначе цикъл няма, поне да го предизвикам и да не изпускам месеца забебеправене Simple Smile Моля помагайте!

# 1 133
  • Мнения: 647
Здравейте , днеска ми е 15 ден закъснение ... Със сутришна урина направих тест отрицателен е .... Та явно е друг проблема че не ми идва , може би защото й бях болна с бронхит. Та въпроса ми е как се пият хапчетата  Дифастон , за дами дойде ... Защото така или иначе цикъл няма, поне да го предизвикам и да не изпускам месеца забебеправене Simple Smile Моля помагайте!
и аз бях с бронхит на антибиотик и вече имам 7дни закъснение и ПМС но все още нищо

# 1 134
  • Мнения: 195
Здравейте , днеска ми е 15 ден закъснение ... Със сутришна урина направих тест отрицателен е .... Та явно е друг проблема че не ми идва , може би защото й бях болна с бронхит. Та въпроса ми е как се пият хапчетата  Дифастон , за дами дойде ... Защото така или иначе цикъл няма, поне да го предизвикам и да не изпускам месеца забебеправене Simple Smile Моля помагайте!
и аз бях с бронхит на антибиотик и вече имам 7дни закъснение и ПМС но все още нищо

Аз вече не мисля й че ще ми дойде... Нз какво да правя да стоя й да чакам , но така изпускам един медец на бебеправене , не че не правим опити но Ову едва ли ще имам така ... Гинекогога ми пък е мн натоварен график ,не мога да се консулъирам с него и вече се побърквам , като незнам какво да правя ....

# 1 135
  • Мнения: 79
Няма второ мнение. Това е най-голямото щастие. Ама се чудя как ще съобщя на близките, защото и сестра ми е сега бременна в 9-ти месец и ще е голям шок, че ще има още 1 бебе...
Няма да е шок....Напротив! Еуфория и оживление .... със сигурност ще има много щастливи усмивки и прекрасно настроение в следващите .....години.... Heart Eyes  във вашето голямо семейство.... Hug

Днес споделих, не знам какви ми бяха точно очакванията, но всичко мина гладко и мисля, че се зарадваха много. Викат, че тази година ще бутаме 2 бебета  Laughing Laughing

# 1 136
  • Мнения: 2 721
Изключително много ти благодаря за изчерпателния отговор. Не съм от София, от Варна съм. Да, разбира се, че ще си запиша час, ако има тук във форума жени от Варна, нека и те споделят къде са ходили на преглед и от кои лекари са най-доволни.


Здравей, аз съм от Варна. Бременноста ми следи и родих при Др. Димитър Корновски в Майчин дом. Много съм доволна. Обяснява всичко, което те интересува доста подробно и не претупва прегледите! : )

# 1 137
  • Мнения: 79
Изключително много ти благодаря за изчерпателния отговор. Не съм от София, от Варна съм. Да, разбира се, че ще си запиша час, ако има тук във форума жени от Варна, нека и те споделят къде са ходили на преглед и от кои лекари са най-доволни.


Здравей, аз съм от Варна. Бременноста ми следи и родих при Др. Димитър Корновски в Майчин дом. Много съм доволна. Обяснява всичко, което те интересува доста подробно и не претупва прегледите! : )

А колко струва прегледа при него, защото не съм много запозната с цените. В момента ми е невъзможно да си взема направление, дори и да е по ЗК.

# 1 138
  • Мнения: 2 721
Изключително много ти благодаря за изчерпателния отговор. Не съм от София, от Варна съм. Да, разбира се, че ще си запиша час, ако има тук във форума жени от Варна, нека и те споделят къде са ходили на преглед и от кои лекари са най-доволни.


Здравей, аз съм от Варна. Бременноста ми следи и родих при Др. Димитър Корновски в Майчин дом. Много съм доволна. Обяснява всичко, което те интересува доста подробно и не претупва прегледите! : )

А колко струва прегледа при него, защото не съм много запозната с цените. В момента ми е невъзможно да си взема направление, дори и да е по ЗК.
Той не работи по ЗК. Прегледа е 30лв.
То напоследък съм забелязала , че ЛЛ за гинеколог дават най трудно направления..

# 1 139
  • Мнения: 79
Благодаря ти за отговора, но се насочих към д-р Георги Крумовски в ДКЦ-4. Много ми харесва, професионалист е и преди всичко е човек.

Общи условия

Активация на акаунт