Втора бледа черта на теста за бременност?

  • 512 956
  • 3 380
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 5 468
Тези, които са видели положителен тест много рано, най-вероятно са имали овулация по-рано отколкото са мислели, че е. ЧХГ започва да се произвежда след имплантирането на оплодената яйцеклетка и трябва да достигне определени стойности за да бъде отчетено от тест за бременност.

# 1 471
  • Мнения: 1 019
Аз не съм съгласна с това, защото всяка жена започва да произвежда ЧХГ в различен етап след ову, затова и има и различни стойности които са измерени на един и същ ден след ову при различни жени.

Някои имат стойности от над 500 ЧХГ само 11 дни след ову, а други само 40-50 ЧХГ, което обяснява защо те биха видяли и положителни тестове толкова рано Simple Smile

# 1 472
  • Мнения: 4 087
Нищо подобно, жената нищо не произвежда. Произвежда го ембриона след имплантация, която най-рано може да настъпи 5-6 дни СЛЕД ОПЛОЖДАНЕ, което оплождане е 1-2 дни след овулация....плюс още 5 дни да нарасне ембриона и да се диференцират слоевето му......сложи го 8-10 дни минимум.

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 16:23 от Cherry^Blossom

# 1 473
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Нищо подобно, жената нищо не произвежда. Произвежда го ембриона след имплантация, която най-рано може да настъпи 5-6 дни СЛЕД ОПЛОЖДАНЕ, което е средно 1-2 дни след овулация....
Права си. И с трите бременности съм виждала втората черта 3 дни преди датата на цикъл, но при мен овулацията е на 12-13 ден. Даже с малката забременях при сексуален контакт ден след края на менструацията.

# 1 474
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нищо подобно, жената нищо не произвежда. Произвежда го ембриона след имплантация, която най-рано може да настъпи 5-6 дни СЛЕД ОПЛОЖДАНЕ, което е средно 1-2 дни след овулация....

ЧХГ може да бъде регистриран с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест - най-рано след 12 до 14 дни след зачеване.

И при така написано излиза,че оплождането  става преди овулацията,така ли да го разбирам?

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 16:12 от Глухарче

# 1 475
  • Мнения: 4 087
MMMM И туй не е много вярно, защото много зависи на кой ден ще се имплантира. може 8 дневен ембрион да се имплантира успешно за 7-8 часа. може и 5 дневен да започне имплантация и да му е необходимо повече време от 8 дневният, всичко зависи от индивидуалната скорост на делене на клетките и диференциране на тъканите. Което значи, че на 9-10 ден спокойно може да се засече и с уринарен тест.
 Не може да е по-рано от 7ми ден или то ще е едно на нам си колко хиляди ембриона. ЧХГ се произвежда от синцитиотрофобластът, такъв клетъчен слой може да се образува от зародиш не по-малък от 5 дни развитие.....  След като се имплантира 5 дневният ембрион, хормона навлиза в кръвта на майката и се засича от тестовете според зависи- някои ембриони произвеждат повече от ЧХГ и нарастват по-бързо, при някои жени се натрупва в урината повече.....за това и варира. Но по-рано от 7 дни от овулация няма как да стане. На ембриона му е необходимо време да се дели и слоевете му да се диференцират, че да може да започне да произвежда хормона.


Къде прочете, че съм написала че оплождане става преди овулация  Shocked Shocked Овулация- оплождане имплантация....чхг

# 1 476
  • Варна
  • Мнения: 10 493
MMMM И туй не е много вярно, защото много зависи на кой ден ще се имплантира. може 8 дневен ембрион да се имплантира успешно за 7-8 часа. може и 5 дневен да започне имплантация и да му е необходимо повече време от 8 дневният, всичко зависи от индивидуалната скорост на делене на клетките и диференциране на тъканите. Което значи, че на 9-10 ден спокойно може да се засече и с уринарен тест.
 Не може да е по-рано от 7ми ден или то ще е едно на нам си колко хиляди ембриона. ЧХГ се произвежда от синцитиотрофобластът, такъв клетъчен слой може да се образува от зародиш не по-малък от 5 дни развитие.....  След като се имплантира 5 дневният ембрион, хормона навлиза в кръвта на майката и се засича от тестовете според зависи- някои ембриони произвеждат повече от ЧХГ и нарастват по-бързо, при някои жени се натрупва в урината повече.....за това и варира. Но по-рано от 7 дни от овулация няма как да стане. На ембриона му е необходимо време да се дели и слоевете му да се диференцират, че да може да започне да произвежда хормона.



Преди малко написа 1-2 дни след овулацията,та за туй се хванах Simple Smile

# 1 477
  • Мнения: 4 087
Ето едно клипче, най лесно се възприема



Ааааа видях, моя грешка  Joy Joy Joy 1-2 дни след овулация имах предвид е оплождането ама се е получило двусмислица

# 1 478
  • Мнения: 1 019
Аз за себе си казвам, че най-рано съм виждала 9 дни след доказана ову, но живея в Америка и тестовете са от тук, което може би има значение. Винаги съм се чудила на тези, които са казвали, че са виждали 7 дни след ову, което не оспорвам по простата причина, че понякога ембриона не е един, а няколко и тогава ест ЧХГ расте значително по-бързо.
А има и жени, които не виждат положителен тест и 15 дни след ову. Всичко е относително, но не и невъзможно.

# 1 479
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
MMMM И туй не е много вярно, защото много зависи на кой ден ще се имплантира. може 8 дневен ембрион да се имплантира успешно за 7-8 часа. може и 5 дневен да започне имплантация и да му е необходимо повече време от 8 дневният, всичко зависи от индивидуалната скорост на делене на клетките и диференциране на тъканите. Което значи, че на 9-10 ден спокойно може да се засече и с уринарен тест.
 Не може да е по-рано от 7ми ден или то ще е едно на нам си колко хиляди ембриона. ЧХГ се произвежда от синцитиотрофобластът, такъв клетъчен слой може да се образува от зародиш не по-малък от 5 дни развитие.....  След като се имплантира 5 дневният ембрион, хормона навлиза в кръвта на майката и се засича от тестовете според зависи- някои ембриони произвеждат повече от ЧХГ и нарастват по-бързо, при някои жени се натрупва в урината повече.....за това и варира. Но по-рано от 7 дни от овулация няма как да стане. На ембриона му е необходимо време да се дели и слоевете му да се диференцират, че да може да започне да произвежда хормона.



Преди малко написа 1-2 дни след овулацията,та за туй се хванах Simple Smile
Разбрали сте се Simple Smile

# 1 480
  • In transit
  • Мнения: 11 772
Извинявам се, да ви попитам, ако си направя теста с много ранна урина проблем ли? Примерно към 5-6 часа сутринта?  Embarassed За Престо става дума.

# 1 481
  • Мнения: X
Не е проблем, даже е желателно.

# 1 482
  • Мнения: X
Извинявам се, да ви попитам, ако си направя теста с много ранна урина проблем ли? Примерно към 5-6 часа сутринта?  Embarassed За Престо става дума.

Аз лично не съм доволна от престо...

# 1 483
  • In transit
  • Мнения: 11 772
Извинявам се, да ви попитам, ако си направя теста с много ранна урина проблем ли? Примерно към 5-6 часа сутринта?  Embarassed За Престо става дума.

Аз лично не съм доволна от престо...
Нямам друго в момента, а АГ ми каза утре сутринта да си пусна тест. А ти от кои си доволна?

Almond eyes , благодаря ти! bouquet

# 1 484
  • Варна
  • Мнения: 10 493


 А ти от кои си доволна?




От тези с двете черти  Joy

Общи условия

Активация на акаунт