Разнежено момченце

  • 3 939
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 540
Не знам дали темата е точно за тук,ако не е,моля да ме изивните...

Имам детенце на 2г и 5месеца-отглеждам го сама(т.е. без баща му) В къщи живеем три жени-аз,майка ми и баба ми-детето ми няма никакво мъжко присъствие в живота си.Играе само с кукли ,тенджери,плюшени играчки...Много е нежен и чувствителен.Дори в яслата играе с кукли.Днес госпожата в яслата е казала на майка ми,че му липсват чертите характерни за характера на едно момче,че е прекалено изнежен,много лесно се разстройва и трябва по-често да излиза с баща си(който както ви писах вече-липсва)
Някоя майка имала ли е този проблем!?!Дали това е нещо моментно или .....
Честно да ви кажа,малко ми е притеснено.Как мога да изградя един малко по-твърд характер у него!?!

# 1
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Нямаш ли някой приятел,брат,братовчед,с който ще е съгласен примерно да поиграе с детето 1 4ас на футбол седмично?Пускай му по детски филмчета за момчета-БенТен,Маккуин и т.н.
Моят мъж пътува.Когато моето дете беше на възрастта на твоето и по- малко,не играеше изцяло с мъжки играчки.Покрай другите момченца стана див,див....Пресъздава бойни сцени от филм4етата.Ако имаш комшийчета момченца,събирай ги да играят.Не знам какво да те посъветвам друго

# 2
  • Мнения: 540
Нямаш ли някой приятел,брат,братовчед,с който ще е съгласен примерно да поиграе с детето 1 4ас на футбол седмично?Пускай му по детски филмчета за момчета-БенТен,Маккуин и т.н.
Моят мъж пътува.Когато моето дете беше на възрастта на твоето и по- малко,не играеше изцяло с мъжки играчки.Покрай другите момченца стана див,див....Пресъздава бойни сцени от филм4етата.Ако имаш комшийчета момченца,събирай ги да играят.Не знам какво да те посъветвам друго

Брат ми и братовчед ми не живеят в бг,баща ми не живее пък в София,приятелите ми скоро станаха бащи и за заети с децата си.Когато е с комшийското дете и той става диване и играят с топка,конструктор...,но прибере ли се в къщи се хваща за кукли и предимно момичешки неща.Детски обича само анимационните приказки-червената шапчица,грознот пате или ну погоди -другите ги намира за страшни.Замислям се дали да не махна всички подобни играчки и да му оставя само коли,конструктори и т.н.-може в един миг да им обърне внимание

# 3
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Да ,това за играчките е вариант.И моето дете понякога е казвало,че дадено филмче е страшно.Пробвай с Маккуин-хем е за колички,хем не е страшно.Това ще отмине,не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 540
Да ,това за играчките е вариант.И моето дете понякога е казвало,че дадено филмче е страшно.Пробвай с Маккуин-хем е за колички,хем не е страшно.Това ще отмине,не се притеснявай.

Дано..  Tired

# 5
  • Мнения: 22 427
А защо има кукли у вас?
Не че е проблем едно момче да играе с кукли, но когато прави само това, то трябва да се вземат други мерки.
Изхвърли куклите и всякакви други подобни и му купувай основно момчешки играчки.

# 6
  • Мнения: 540
А защо има кукли у вас?
Не че е проблем едно момче да играе с кукли, но когато прави само това, то трябва да се вземат други мерки.
Изхвърли куклите и всякакви други подобни и му купувай основно момчешки играчки.

Момичешките играчки са още от времето,когато аз бях малка ,не знам по какви причини съм ги запазила...Майка ми е разказвала как брат ми като малък в един период е играел с една бебешка количка(играчка) и после е преминало....Поради тази причина не сметнах за проблем,когато започна да играе с моите играчки и не взех  мерки...Момчешки играчки съм му накупувала много-пистолети,войници,коли,конструктори,камиони...всичко което можеш да се сетиш-но няма интереси към тях(само конструкторите са му интересни,но за малко)

# 7
  • Мнения: 10 547
Изключително ми е интересно да узная на какви типично мъжки черти е редно да бъде носител един, прости израза, пикльо на две години? Ако не се бие, ако не обича да се бори, ако не скача, ако не блъска и не бръмчи по цял ден с дузина коли, е женчо ли?  Stop

Проблемът не са играчките, а липсата на баща. Предполагам, това те плаши и притеснява- че детето копира модела на поведение само на жени около себе си с притурка- игра с кукли и може някой ден да стане, ако не ..., то поне женчо. Глупости. Откровени при това.  Simple Smile
Мъжкото присъствие е важно- факт, но за мен на един малко по-късен етап, да речем преди пубертета. И все пак зависи не от наличието, а от качеството му.

Учудва ме пълното отричане на възможността едно момче да играе с типични за момичетата играчки. Даже съм чувала за семейни скандали, ставала съм свидетел на сценки в парка, когато малко момченце биде теглено с все сила от привляклата го количка за кукли. В крайна сметка едва ли детето прави нещо по-различно от това да копира семейния модел, който наблюдава.- родител, независимо дали майка или баща, вози дете в количка, обгрижва го и пр.. Е, вашият семеен модел е без фигурата на баща и какво от това? Нито ще сте първите, нито последните.

Учудва ме и, че е наложително от малко едно момче да бъде грубо, да не проявява нежните си черти от характера. Пък после що мъжете са идиоти.  Mr. Green

Ако се караш на детето да не играе с "женски" играчки, рискуваш да постигнеш две неща- първо, да привлечеш още повече интереса му и второ, да вмениш вина у него.
Моят съвет е да оставиш детето да играе с каквито са му на душа играчки, а твърдостта на характера не очаквай да постигнеш, тикайки му пушки и камиони в ръцете. В крайна сметка все още е едно голямо бебе. Очаква се да тропа по масата и да ви псува у дома вас и лелките в яслата ли?

# 8
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Боже, отдавна не бях чела такива глупости. Първо - откъде тая ограниченост от страна на госпожата в детската градина, не би ли трябвало да са по-компетентни от махленски лелки тия хора? После - кое ви навява на всичките мисълта, че детенцето е женчо, разнежено и не знам още какви глупости, това че не се бие, не стреля с пистолети и не показва още наченки на псувни ли?
Мога само да съжаля детето, че още ненавършило 3 години и вече е нарочено за "женчо", щото не си играе с коли и автомати Tired
Простете емоционалния ми пост, но много мразя такива глупости.
Не, бащата няма да направи от сина ти мъж. Един добър баща би му дал много, но липсата на такъв не го прави автоматично женчо или гей ooooh!...

# 9
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Моят син също умираше да бута детски колички с бебе вътре.Всичко е до време,както казах по-горе.Компетентността на учителката не се наемам да обсъждам.
Кафе,разбира се ,че липсата на баща не означава,че ще стане гей.Но разбирам притесненията и,защото аз също съм имала такива.

# 10
  • Западен парк
  • Мнения: 393
И моят малкия син за третият си рожден ден си поиска кукла (а в къщи има и женски, и мъжки характери на килограм).Купих му бебе и той си го кръсти Хайс, повиваше го, хранеше го, приспиваше го около седмица. И загуби интерес. При разговор, учителката в градината ми обясни, че има моменти в които момченцата в групата играят с момиченцата на семейства, като някои "бащи" ходят на работа, а други изпращат "жените" си на работа и гледат "децата". Както и че момиченцата им вземат колите "за една разходка до мола" или "ще карам аз, ти си пил!". За мен това е абсолютно нормално поведение на деца, които опознават отношенията с другите, пресъздавайки различни видени неща от възрастните.
Щом и твоят калпазанин с комшийското дете си дивее на воля значи се настройва в различните среди с различно поведение. Когато порасне още малко ще се заиграва и с коли, и с конструктори. Спокойната обстановка у вас може би го предразполага към спокойни занимания. Преди седмица бях на гости, където майката и бабата си крещяха по различни поводи... Сети се двугодишният син как си поискваше нещо и какви му бяха игрите.

# 11
  • Мнения: 1 298
И аз не виждам нищо притеснително в това, което описваш.
Моят син играе редовно с момичешките играчки на сестра си
- бърка и готви в кухнята и, на тоалетката седи със сешоар, обува принцесови пантофи...

Пистолети, автомати и подобни нямаме и не мисля да купувам.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 088
Общо взето споделям мнението на Касита и Кафе с мед.

ако тоолкова чак те тревожи играта с кукли, поговори с някой психолог, но на този етап не драматизирай и не прави генерални  промени тип - ще му скрия играчките...
още повече, че и със комшийското дете сама казваш не играе с кукли...

# 13
  • Мнения: 540
Погледнато реално,не съм го намирала за проблем,все мисля,че в един момент с течение на времето нещата ще се променят ...Но силно ме изненада това,което е казала госпожата му и взех да мисля,че някъде аз греша,като го оставям да играе с тези неща....Относно пистолети и автомати,честно казано и аз не съм им фен,ама знам ли вече  кое е редно и кое не Cry  Редовно ми се случва като пътуваме в автобуса или сме на площадката някой да ни каже,че малкия е нежен като момиченце или нещо от сорта но пак свързано със сравнение с момиченце...
Благодаря много на всички за коментарите ,не ме разбирайте погрешно,все едно съм някоя лоша майка,която иска да направи момченцето си войник...просто имах нужда и от  мнения Hug

# 14
  • Мнения: 540
Боже, отдавна не бях чела такива глупости. Първо - откъде тая ограниченост от страна на госпожата в детската градина, не би ли трябвало да са по-компетентни от махленски лелки тия хора? После - кое ви навява на всичките мисълта, че детенцето е женчо, разнежено и не знам още какви глупости, това че не се бие, не стреля с пистолети и не показва още наченки на псувни ли?
Мога само да съжаля детето, че още ненавършило 3 години и вече е нарочено за "женчо", щото не си играе с коли и автомати Tired
Простете емоционалния ми пост, но много мразя такива глупости.
Не, бащата няма да направи от сина ти мъж. Един добър баща би му дал много, но липсата на такъв не го прави автоматично женчо или гей ooooh!...

Кафе с мед.....Никъде не съм споменала ,че детето ми е женчо,далеч съм от мисълта някога да го нарека така...Той е просто много чувствителен,има нужда постоянно да го гушкам и да съм до него,вечер примерно като заспива ,ако не му хвана ръчичката започва да плаче,не го намирам за лошо,но когато от всякъде започват да ти налагат ,че не трябва така или всеки втори пита "Ама това момченце,защо играе с кукла" и понякога и аз не знам-дали наистина не греша.Много пъти се е случвало малкия да си дойде от детска и да каже  ,че някоя от лелите му е казала "Така не се прави,ти нали си мъж" ,както и често са ме упреквали ,че му позволявам да играе с  кукли,тенджери...Просто исках да знам,дали тоталната липса на мъж ,в живота му има нещо общо с това?!?

Общи условия

Активация на акаунт