пъпна връв

  • 1 184
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте,детенцето ми е на 13 дена и още не му е паднала пъпната връв,на десетия ден питах лекарката и тя каза че може да отнеме и повече време,но мен взе да ме притеснява на всякъде чета че до седмица пада.Възможно ли е това конче дето се стяга нещо да се е оплело и да нестяга защото то не мърда на никъде колкото и да го стягам?

# 1
  • Мнения: 27 524
Спокойно, ще падне.
Ама какви са тия кончета? Щипки няма ли? В кой век сме  Tired

Изсъхването и падането нямат връзка с прищипването по-горе.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 149
Хм, и аз се зачудих какво е това кончЕ...  newsm78
Габито - не се притеснявай, на синът ми му падна пъпчето две седмици някъде след раждането. Пъпният остатък просто изсъхва и пада, а на мен педиатърката в клиниката ми беше казала, че при мен е била доста дебела пъпната връв и ще отнеме повече време да изсъхне. Мажех със спирт 95 %, за да ускоря процеса и за дезинфекция, естествено. Също така въртях щипката, до където поддаваше.

# 3
  • Мнения: 79
Спокойно, ще падне.
Ама какви са тия кончета? Щипки няма ли? В кой век сме  Tired

Изсъхването и падането нямат връзка с прищипването по-горе.
пъпчето е хванато с щипка и там има конче което ми обясниха докторите че като го промия със спирт стягам кончето и така докато падне

# 4
  • Мнения: 27 524
Аха, ясно. Не знам, някаква технология, не ми е позната.

Не се притеснявай, къпи си бебето спокойно, изобщо не е нужно да пазиш пъпчето да не се мокри, просто после подсушавай добре след баня. Ще падне  Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Габи,на нас ни падна на 40 ден.Сега нямам време,но като се прибера ще ти пиша подробно на ЛС.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нали не е възпалено?

Няма проблем, не винаги става по график това, не се тревожи. Слагай спирт, върти по малко щипката /на мен поне педиатърката това ми беше казала да правя/ и ще падне.

# 7
  • Мнения: 27 524
А, не, това с въртенето не е нужно  Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
А, не, това с въртенето не е нужно  Simple Smile

Не знам нужно ли е, така твърдеше лекарка, която много уважавах.
На мен обаче ми беше гадно да го правя, на детето не му харесваше и затова минахме и без това. Слагах само по една капчица спирт. Мисля, че той помогна да падне по-бързо.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 149
А, не, това с въртенето не е нужно  Simple Smile

Защо?

# 10
  • Мнения: 140
Ако пъпната връв е по-дебела и не е добре вързано, може да продължи този процес много по-дълго, много зависи как е поставена  щипката - важно е да се поддържа чисто и сухо (аз лично съм пазила в банята, не ми се рискуваше). Но ако е дебела пъпната връв си личи - просто стои като "жива" не е изсъхнала. Само спокойно - все пак никой не ходи с щипка - ще падне Peace

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Спокойно,с дъщеря ми падна на 22 ден.
И досега се смеем с баща и ,че е като вързана за мен.. Grinning
Миеш,подсушаваш -ще се махне. Peace

# 12
  • Мнения: 27 524

Защото не е.  Simple Smile Защото не помага с нищо, а усещането от бебето е меко казано дискомфорт  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 79
благодаря за коментарите Simple Smile вчера я пуснах тая тема а вечерта пъпчето му падна и сега съм вече спокойна поен за това Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 149

Защото не е.  Simple Smile Защото не помага с нищо, а усещането от бебето е меко казано дискомфорт  Rolling Eyes

Благодаря за обяснението  Wink Може би не за всички бебета усещането е неприятно - моето не реагираше по абсолютно никакъв начин  Peace
Браво за падналото пъпче, Габи!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт