А вие как бихте постъпили ?

  • 1 211
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
 Аз бих я пуснала, Боровец е близо, пътя не е опасен и е кратък. Не е по-различно от това да ги качат на Витоша, нека  започне да става самостоятелна.
 Димана ходи от 2-ри до 8-ми януари, на ски, на Витоша, като групата й беше от друго училище и тя познаваше само едно детенце от нея и си изкара страхотно, беше супер доволна. Момчил в момента е на ски на "Алеко" и също е доволен, макар че нещо се лигави с карането. Редовно ги пращам и на зелените училища, които се организират, през другите сезони, важното е да подишат чист въздух децата.

 За страховете те разбирам и аз се притеснявам, но гледам това да не се отразява на тях.Опитвам се да им дам свобода и да им гласувам доверие, но истината е, че ми е едно такова подлъжичката Confused, Димана сега в първи клас, има доста движение без мен, ходи на занималня, два пъти в седмицата след нея сама си отива на шах, той пак е в училището(но самото то е огромно) и след няколко дни блъскане на главата дали се оправила, накрая решихме да й купим мобилен(аз не исках, да й подарявам от толкова малка) и сега ми е много по спокойно....

   Сега вече съм решила, като се позатопли, да я пратя да купи хляб(примерно) от Халите, те са на две преки от къщи и не се пресичат големи улици, а само две малки квартални Wink. Просто я усещам, че има нужда от повече самостоятелност и ми е любопитно, как ще се оправи Laughing Laughing Laughing.

 
 

 

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз съм от невероятно притесняващите се родители. От детската на дъщеря ми ходиха лятото на море, зимата на ски - не съм я пускала.
 Най-големите ми притеснения са, че ще се разболее докато е там(тя и без това много лесно се разболява от знайни и незнайни причини).
 Но като тръгне на училище вече ми се струва малко по-естествено.
 
 Майка ми и баща ми ме пуснаха на детски лагер две седмици като бях в първи клас. Майка ми казва, че се е притеснявала, но аз се чувствах чудесно. Само дето като се върнах и повечето дрехи както ми ги беше сложила мама така си бяха сгънати hahaha
 

# 17
  • Мнения: 3 405
От училището на дъщеря ми /1 клас/ организират екскурзия с рейс до Боровец, за да карали децата шейни. Екскурзията не е задължителна и зависи от броя записали се. С мъжа ми сме в разгорещен спор дали да я пуснем или не. Ние сме от типа "квачки" и досега не сме я пускали никъде сама. Знам, че това трябва да стане рано или късно, но питането ми е дали сега е моментът ? Разумът ми казва "да", а чувството "не". Моля за вашите съвети.

Какво стана в крайна сметка пуснахте ли я или не?

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВИж сега -аз не мога да кажа от опит.
НО - не бих отказала. Уви ако има нещо лошо да стане - то ще стане на тротоара и то пред блока ви...
Така, че - ако детето ИСКА и имаш доверие на възрастните, отговорни за децата - пусни я. НЕ може вечно да пазим децата, а и да сме с тях - пак не е гаранция че ще ги опазим.
ТАка, че за мен само страха не е повод да спирам детето - защото в случай, че го пусна - последиците са само за мен /имам в предвид разбитата психика от притеснение/, но остане ли детето отцепено от колектива - последиците са за него и ако това става редовно и с натрупване - уви е за дълго.
Но ти решаваш - ти си родителя и все пак отговорността си е твоя.

# 19
  • Мнения: 55
От училището на дъщеря ми /1 клас/ организират екскурзия с рейс до Боровец, за да карали децата шейни. Екскурзията не е задължителна и зависи от броя записали се. С мъжа ми сме в разгорещен спор дали да я пуснем или не. Ние сме от типа "квачки" и досега не сме я пускали никъде сама. Знам, че това трябва да стане рано или късно, но питането ми е дали сега е моментът ? Разумът ми казва "да", а чувството "не". Моля за вашите съвети.

Питаите детето, ако то иска го пуснете, нека да се чувсва голямо и самостоятелно

Общи условия

Активация на акаунт