Приспиване на бебе и по-голямо дете в една стая ... Как?????

  • 1 533
  • 13
  •   1
Отговори
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мамите с по две и повече деца дайте идеи как бебето да не буди баткото и баткото да не буди бебето. Бебето ни е много чувствително честно казано и много се буди - ревливко си пада. За известно време ще се наложи да спим всички в една стая - та приемам всякакви идеи, трикове и хитринки по приспиването им. Дали няма приспивателни за деца за да си поспи и майка им newsm78 това последното в рамките на майтапа, но знам ли може и такова чудо да има измислено стига да е безвредно  Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
аз такова чудо не измислих, добре че баткото спи доста дълбоко, та не съм имала големи проблеми в това отношение, но когато дребната беше бебе и ревнеше нощем, я носех в другата стая...

# 2
  • София
  • Мнения: 107
Аз също не измислих начин, след като бебето стана на 3 месеца, баткото отиде в друга стая.Всичко си зависи от децата, нашият батко спи дълбоко, но бебето се буди лесно,а баткото иска да гледа филмчета вечер и да му прочета приказка. Така че сам предпочете да спи другаде, където не трябва да пази тишина.

А за "приспивателни" за деца- има такива, но ефектът е доста спорен. Дормикинд, чай от маточина, ама май само порастването повлиява на съня им. Hug

# 3
  • Мнения: 9 333
Мога да ти кажа как беше при нас. Аз кърмех и просто бебето заспиваше на гърдата и след това беше поставяно в креватчето си да си спи. Дъщеря ми си спеше в същата стая в нейното легло. През нощта имам бебефон и в момента, в който чуех, че бебето плаче (обикновено се събуждах веднага, явно изострен слух), отивах и сядах да го кърмя, за да заспи отново в същата стая на тъмно. Не отнемаше много време -максимум 10 минути. Като заспи пак го слагах в леглото и така колкото пъти се наложи. Но аз имах правило, че през нощта памперси не сменям. Слагам един след къпане вечерта, кърмя бебето и след това чак на сутринта, не зависимо колко пъти през нощта съм ставала да кърмя бебето. При нас поне беше обикновено по 1-2 пъти на нощ. При растежа на зъбите, когато пробиваше някой зъб, направо взимах бебето да спи в леглото с мен, нямах сили през 5 минути да го успокоявам. Така то се чувстваше по-сигурно и спеше по-лесно през този период. През останалото време, дори сега, синът ми спи в една стая с кака си.

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 913
Аз спях с малкия. Баща им с големия. За известно време това беше начинът всички да се наспим.

# 5
  • Мнения: 24 467
Мамите с по две и повече деца дайте идеи как бебето да не буди баткото и баткото да не буди бебето. Бебето ни е много чувствително честно казано и много се буди - ревливко си пада. За известно време ще се наложи да спим всички в една стая - та приемам всякакви идеи, трикове и хитринки по приспиването им. Дали няма приспивателни за деца за да си поспи и майка им newsm78 това последното в рамките на майтапа, но знам ли може и такова чудо да има измислено стига да е безвредно  Crazy
Когато се роди малкият, големият отиде да се наспива в детската стая. Не бих му причинила ревове и будения. Особено в училищна възраст- по никой начин.
Малкото спа при нас първите месеци, докато се будеше нощем да папосва. Когато спря го преместихме в детската и него. Първо преспивах бебето, след час големият отиваше и си заспиваше на неговото си легло.

# 6
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря за споделения опит - то и ние си спим разделени за сега но за няколко седмици ще трябва да спим заедно в една стая - та затова търся идеи и съвети.

# 7
  • Мнения: 3 695
Приспивахме ги в различни стаи и после ги събирахме заедно. При нас не се будят едно от друго през нощта.
Когато сме били на почивка в една стая, единият родител разнася бебето, другият - чете приказка тихо на тъмно с фенерче и голямото дете е инструктирано да пази тихо. Simple Smile
Успех!  Hug

# 8
  • Мнения: 6 713
Аз спях с малкия. Баща им с големия. За известно време това беше начинът всички да се наспим.

И при нас това е решението, все още спим така. От няколко месеца през седмицата взимам и каката да спи при мен, защото по-лесно се буди сутрин за градината.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 056
И двамата заспиват по едно и също време горе-долу. Докато приспя малкия, големият се е гушнал в мен и четем приказки, говорим си. После слагам малчо в леглото му, приспивам баткото с гушкане и приказки и местя и него в леглото.
Нощем вземам след първото хранене малкото между нас в голямото легло, да си суче на воля, рев няма. Само приспиването ми е малко трудно защото всеки иска точно него да гушна  Crazy Crazy

# 10
  • Мнения: 140
На мен ми предстои да го изпитам и това е един от най-важните въпроси, по които мислим - все ми се струва, че голямото няма да позволи да бъде изместено в друга стая  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 557
shemet_neveroiaten, щом ще спите в една стая - или единият вариант както са ти писали е да се приспиват децата в различна стая и после следва местене. Другият вариант е ти приспиваш бебето, а таткото тихо чете на голямото дете.
При нас поне, когато се е налагало да сме в една стая, и 2-та подхода работят. Но с уговорката че каката спи дълбоко и позволява местене, ако сме на вариант 1.
А ако сме на 2-рия вариант - четенето тр. да започне преди малкият да е заспал т.е. на него това му действа приспивно. Ако той заспи и после започне четенето на каката, колкото и тихичко да се чете, той се буди от новия шум.

Kipa, детето ще покаже. Ако имате възможност, оставете го в неговата стая, да не реши по някакъв начин, че го гоните заради бебето. Подобен съвет бях мернала из форума - статията/темата беше от вида на 'Как да подготвим голямото дете за бебето'

# 12
  • Мнения: 140
И аз това четох, че не е добре с идването на бебето да се отделя по-голямото, но пък как ще се наспива  newsm78

# 13
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви за идеите .. ще трябва да се справим някак все пак едно време са спали с по няколко деца в една стая и някакси са го постигали.
Нашия батко отдавна си спи сам в стаята та сега и за него ще е необичайно явление да спи с други хора въобще за всички ще е неестествено освен за мен - аз пак няма да се наспивам та големи разлики няма.

Общи условия

Активация на акаунт