Гука и се смее вече февруарското човече - тема 2

  • 33 204
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 172
Моля за инфо за този чай Блевит, аз го търсих в доста аптеки, не са чували за него, а само за някакви пюрета на същата фирма. Моят син също не ака по една седмица, и като му дам на едно ядене Фризо Вом, памперса е пълен. Така вече две седмици подред я караме, но пак ми се вижда много да не ака по 7 дни. Иначе не е твърдо акото, корем1ето е мекичко, той е спокоен. Педиатъра каза, че щом сме на кърма няма проблем, ама докога така без изхождане. Та за това искам и аз чайче да му давам, но не го намирам.

# 31
  • Мнения: 222
на Блевит нещата ги има само в магазини Доналд Дък, поне при нас е така...

# 32
  • Мнения: 782
До сега проучвах за този чай. Говорих с един от собствениците на този сайт http://bpcniksi.com/eshop/index.php?route=product/product&product_id=53 . Чаят струва 11.50, но доставката за София е 5 лв. Цените на продуктите в сайта се виждат само ако имаш регистрация Wink Та този чай го има в аптека Корект, която се намира на бул. Мадрид 40, както и в двете аптеки на Ремедиум на Графа. Аз още утре се изстрелвам да си купя.

Да се похваля, че моята госпожица се изходи преди 2 часа,  камък ми падна от сърцето. Tired Вече си мислех да отложим плануваната почивка, но малката се смили над нас  Grinning

# 33
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Жени, супер, че не трябва да се отбивате! Обаче виж как седят нещата с лактацията, да не е почнала да намалява... навремето така, като заведох сина ми на консултация, точно беше станал на 3 месеца и беше наддал само 600 гр. На педиатърката й се видя малко и ми вика: сигурно недояжда, замени едното кърмене с АМ, и аз слушам и изпълнявам. Обаче, като се има пред вид, че тогава захранвахме на 3 месеца, та вече бях почнала да вкарвам пюре, отделно кърменията бяха вече 5 мисля за денонощие и като вкарах и АМ, и то верно взе да ми намалява кърмата. И така много бързо, само за още месец и половина ми спря, а преди това имах доста. И явно не е недояждало детето, защото въпреки че вкарахме АМ, продължи да качва по малко и си вървеше дребничък. Мисълта ми е, да не заместваш хранене с АМ, ами да додаваш...

# 34
  • Мнения: 153
_JenY_ в групата на дъщеря ми също имат варицела. Тя в момента не ходи на градина, понеже беше болна. Аз обаче говорих с лекарката ни за варицелата и бебето, т.е. какво би станало ако евентуално се зарази от каката. Тя каза, че едва ли ще се зарази, понеже до 6 месечна възраст бебетата имали имунитет към варицелата ако майката е боледувала от варицела (това важи за тези, които са на кърма). Каза обаче, че и да се зарази най-вероятно ще я изкара леко и да не се тревожа чак толкова много. Все пак, стискам ти палци да опазите малчо!

Misence ако дохранваш пробвай да го правиш с изцедена кърма. А в момента бебо буди ли се преди 3-тия час?

# 35
  • Мнения: 13
Small Sun аз такъв чай намерих във Вис Виталис, но не знам дали наблизо около вас има. В по заредените аптеки, също би трябвало да го има.

Мами, кога трябва да сменя биберона с такъв, който е с 2 дупки? Мойта  мишка яде много лакомо и чак засмуква гумената част и се смачква силикона  Simple Smile Страх ме е обаче да не почне да се дави от 2 дупки. Ние сме с Авент.

# 36
  • Мнения: 41
Пробвай, може да го засмуква от зор да тече повече. Ако се дави веднага можеш да се върнеш на старите

# 37
  • Мнения: 308
Ние вчера навършихме 3м и бяхме на консултация. Лекарката каза да увелича Вигантола на 3капки дневно защото и този месец е наддала 1100гр. Ваксините пак бях две във всяко краче като втората беше доста болезнена и потече повечко кръв. Порева си момата но бързо забрави и като се прибрахме си поспа добре. Вечерта мерих нямаше температура и не дадох нищо, но не се стърпях и я изкъпах набързо под душа, че като си представя че цял ден седи с тези памперси и душа не ми дава да я сложа да си легне без да я изкъпя. Мисля че при нас поне до сега не е имало странични реакции от ваксините, то и с каката беше така. Другият месец ми казаха че пак има ваксина но незнам една или две че вече  много ми е жал като я боцкат.  Cry

# 38
  • Мнения: 31
Това за варицелата е добре, в смисъл, че не е толкова опасно за бебетата. Мислех си, че ще го карат тежко, нали са от една група вирусите с този на херпеса, а знам, че той е много опасен.
Ами вчера му набърках АМ за дохранване, но той не ще  и да чуе, плюва с отвращение. Едва му дадох малко Панадол, че вдигна 38,3 от ваксината. А и се скъса да плаче снощи. Иначе спа цяла нощ, до 6 часа. А друг път се буди към 4-5  да яде.
Оф, ставам, че се събуди. Още нещо исках да пиша, но ми изхвърча от главата

# 39
  • Мнения: 21
И аз да се запиша в новата темичка Simple Smile
Вчера ходих на гинеколог,защото имам доста неприятно течение(на мен лично ми прилича на лохиите в края),  но май няма как да е това вече почти 3 месеца след раждането..Прегледа беше след обяд,а снощи имах розово зацапване..Все още съм нямала МЦ(кърмя) Доки каза че иначе всичко е наред-матката ми се е свила,шевове зараснали...като на не раждала Wink
Случвало ли ви се е така след преглед да имате зацапване?Лекарката ми е на работа чак другата сряда..

# 40
  • Мнения: 182
А има ли още бебчета с хъркащи нослета и сополки от самото раждане?Че нашето педи нищо не искаше до сега  да ни изписва само физиолигичен разтвор.вчера с триста зора ни изписа едни капки,та ще видим дали ще имат ефект.И слагат ли ви ваксините,ако имате сополки?

# 41
  • Мнения: 14
Днес Валерия става  на 3 месеца. Почерпете се за нейно здраве!





Честита месечинка и на Рая, Александра, Анета , Йордан и Христо !

Аз си мислих, днес да ходим на сладкарница с приятелки и с бебето, но като гледам времето при нас е доста ветровито и май ще си останем вкъщи.

# 42
  • Мнения: 9
Здравейте.
Сега се връщаме от лекар. Педиатърката потвърди варицела Whistling Прегледа и каката и малчо. Но каза,че има голяма вероятност да се зарази и той. Понеже сме в едно домакинство и е контактен с кака си.Не сме и на кърма, а на АМ.  Може да се наложи и да отложи ваксината му.Като отидем на консултация  ще го мери и тегли, ще го прегледа и ще реши. А ако се появят пъпки само да и се обадя. Без да го извеждам навън. ooooh! Каквото ни е писано ще стане Peace

Честита месечинка на Валерия  baloni

# 43
  • Мнения: 124
Честита месечинка на тази красива принцска Валерия. Толкова е сладко момиченцето ти Алекса, като името му. Пу, пу. Искам и аз... Heart Eyes Ние сме добре , храним се, пълним памперсите, растем. Искам мнението ви как ви се струват 4 хранения за деня по 180 мл. за бебче на 2 месеца и половина с килограми 4 и нещо. Много ли са милилитрите ? Разни познати ме уплашиха, че е много и може да получи разширено стомахче и да го водя на лекар а, на мен не ми се струва ненормално положението.
Скрит текст:
Малко личен въпрос лохийте ми свършиха на 40 ден и от тогава не съм имала цикъл, разбирайте 30 дни, правих тест за бременност излезе отрицателен, нормално ли е да изчакам още малко или да записвам час за гинеколог, че съм притеснена Praynig
[/color][/color][/color]

# 44
  • Мнения: 41
Вал е направо една прекрасна, нежна теменужка днес! Да и е честита месечинката, а тя жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт