търся нещо, ама не знам какво е, но е за лице

  • 995
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
съжалявам за тъпото заглавие, но се надявам някой да има информация. четох една статия за това как звездите се разкрасяват, но много неграмотно написана. пише следното -
Лакирано лице

Много професионални гримьори наричат този ефект “полифилия за лице”. Това е нещо като нетоксичен силикон под формата на лак, от който трябва да се намаже един пласт върху кожата.

Той светкавично (но само временно!) запълва бръчките, заличава белезите от акнето, запълва порите и кожата става гладка като порцелан.

с гугъл не постигнах ефект. знае ли някой що за чудо е това и какво му е търговското име, защото го искам.

# 1
  • Мнения: 124
И аз чух за подобен продукт и аз го търся , ако някой се е възползвал от него да свирка. Hug
Скрит текст:
имам колежка с перфектно лице , ще взема да я питам да не се е "лакирала"

# 2
  • Мнения: 616
Съжалявам, че автора на статията е поднесъл толкова тъпо и объркващо информацията, взели са един нормален козметичен продукт  и са си изсмукали някаква глупост от пръстите.

Това си е база за грим, много от базите съдържат почти само силикони (всички силикони, които се вграждат в козметика са нетоксични?!). Силиконите са прозрачни и запълват несъвършенствата на кожата, като дават усещане за кадифена мекота. Като се нанесе ФДТ отгоре ефекта е най-видим. В темата за ФДТ има много писано за базите. Не са под формата на лак, обикновена емулсия са си, или като крем, или като гел.

От тези на БГ пазара, лично мога да препоръчам базата на Кларинс, и МАС преп+прайм спф50.

# 3
  • Мнения: 130
Много благодаря. Аз имах една база на Авон преди, но хич не бях доволна, изобщо нищо не ми заличи, за порцелан да не говорим. затова реших, че става въпрос за нещо друго. Явно е било от марката, ще пробвам някоя от препоръчаните тогава. Отново благодаря за отговора.

# 4
  • Мнения: 616
И от марката, и от това как всеки продукт се сработва с различните типове кожа, тествай най-добре ако имаш възможност различни, виж и в другата тема. Забравих да добавя и Клиник Пор Перфектор в препоръките .

Наясно съм какво използват професионалните гримьори, вкл. и тези в Холивуд, няма друга скрита тайна  Laughing Всичко това го правят силиконите. Дали ще са в базата (праймър), дали в крема (някой кремове имат доста и вършат подобна работа), дали в самия ФДТ вградени.

Като лак  се нанасят сеттинг спрейс, но те са накрая, нямат силикони а полимери, и са с цел удължаване живота на грима, не изглаждане.

Общи условия

Активация на акаунт