ШОК! ЦИГАНИ СИ ПРАВЯТ ФОТОСЕСИЯ В БГ ГРОБИЩЕ, ПУСКАТ СНИМКИТЕ ВЪВ "ФЕЙСБУК"

  • 15 823
  • 218
  •   1
Отговори
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Мощна вълна на негодувание залива интернет и всеки, който е видял “фотосесията” на циганите в гробището призовава приятелите си да я споделят, ако се чувстват българи.
Всички “споделящи” снимките са възмутени от циничната проява и наглостта на автора и участниците. Фотосесията се разпространява много бързо и вече имат над 1000 споделяния.

Пръв за снимките съобщи на сайта си НС-ФРОНТ. Активисти на движението са провели свое разследване във "Фейсбук" и са открили “тревожните” снимки, на които се вижда как група млади роми позират на българско гробище.

Една от фотографиите е запечатала циганин, покатерил се върху паметна плоча и жестикулира. От движението смятат,  че най - вероятно инициатор на скандалната фотосесия е въпросният Emil Balbanov.

Твърди се, че снимките са направени на 14 април т.г., като участниците в снимките са жители на пазарджишкото село Звъничево.

БЛИЦ направи проверка на профила на Emil Balbanov. Оказа се, че за него няма никаква информация. "Това е открита провокация, противопоставянето на българи и небългари придобива застрашителни размери и може да прерасне в открит сблъсък", коментираха експерти.


http://www.blitz.bg/news/article/137895

# 1
  • Мнения: 641
Не знам как да коментирам без бан.
Ако бяха българи щяха да отнесат и съд вероятно /както  си е редно/, обаче заради интеграцията на циганите и страх от дискриминация /че може да осъдят оплакалите се/ всичко ще се потули.
МВР едва ли ще се самосезира .

# 2
  • София
  • Мнения: 221
Тези  хора ги оправят само действия  подобни на  тези  на онзи човек, чиято любовница се казваше Ева Браун, неговите солариуми са най-сигурния метод Simple Smile

# 3
  • Мнения: 75
Не знам дали ще се появи положително мнение в тази тема. Срамота. Дано поне Онзи ги накаже, защото не вярвам да получат друго наказание...

# 4
  • Мнения: 654
Не може ли момчетата да са отишли при починал приятел?
Трябва ли от всичко да се прави скандал?
Има бутон,,Докладвай".
Вместо да се споделя и да се търси напрежение,трябва да се блокира този абонат.

# 5
  • Мнения: 5 013
Блиц са твърде спорна медия. Проявата на младежите е гавра и искрено се надявам да им бъде потърсена отговорност. Същевременно обаче не смятам, че може да се говори за провокация към българите от страна на група роми. Най-малкото на мен поне не ми е известно да има разделение на български и ромски гробища. По-скоро ми се струва, че това са групичка тийнове идиоти, обърнали няколко чашки и правещи магарии. Не прави чест на Блиц да преекспонират ситуацията по този начин, който спокойно би могъл да предизвика излишно напрежение между роми и българи.
Да не говорим пък за  надписа "До кога ще търпиме?????", показващ "завидната" интелигентност на журналистите и тяхната патриотична любов към родната реч.

# 6
  • Мнения: 654
Блиц са твърде спорна медия. Проявата на младежите е гавра и искрено се надявам да им бъде потърсена отговорност. Същевременно обаче не смятам, че може да се говори за провокация към българите от страна на група роми. Най-малкото на мен поне не ми е известно да има разделение на български и ромски гробища. По-скоро ми се струва, че това са групичка тийнове идиоти, обърнали няколко чашки и правещи магарии. Не прави чест на Блиц да преекспонират ситуацията по този начин, който спокойно би могъл да предизвика излишно напрежение между роми и българи.
Да не говорим пък за  надписа "До кога ще търпиме?????", показващ "завидната" интелигентност на журналистите и тяхната патриотична любов към родната реч.
Точно.
И как се възмущават само възмутените-разпространяват.

# 7
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Не може ли момчетата да са отишли при починал приятел?
Трябва ли от всичко да се прави скандал?
Има бутон,,Докладвай".
Вместо да се споделя и да се търси напрежение,трябва да се блокира този абонат.

Джоджо, те ще са отишли при починал приятел и ще се покатерят на паметните плочи - върху погребаните хора. #Cussing out Така ли се отдава почит. Лошото е че нищо няма да им направят и затова се чувстват недосегаеми. Помните ли преди години когато турчета поругаха българско гробище? Какво им направиха тогава, а?

https://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%94%D … 0/283210255102953

# 8
  • София
  • Мнения: 221
Не може ли момчетата да са отишли при починал приятел?
Трябва ли от всичко да се прави скандал?
Има бутон,,Докладвай".
Вместо да се споделя и да се търси напрежение,трябва да се блокира този абонат.

Джоджо, те ще са отишли при починал приятел и ще се покатерят на паметните плочи - върху погребаните хора. #Cussing out Така ли се отдава почит. Лошото е че нищо няма да им направят и затова се чувстват недосегаеми. Помните ли преди години когато турчета поругаха българско гробище? Какво им направиха тогава, а?
.....Е и те не са били турци! Ние сме толерантни...

# 9
  • Мнения: 60
това са турски цигани  ...

# 10
  • Мнения: X
Аз също по-скоро смятам, че гаврата е плод на замъглен от пиянството ум и простотия, отколкото да е целенасочен злонамерен акт. Много хора като отидат някъде на екскурзия също се катерят по всякакви паметници - е, наистина културно-исторически, но на реални починали хора. Та може да се погледне и от друга страна въпросът.
Няма да разказвам каква точно снимка си бяхме барнали навремето с моите приятелки, че току виж някой ме разбрал погрешно и ме обявил за враг на народа, но ако бяхме цигани и бяхме сглупили да публикуваме тази снимка някъде, сигурно щяхме да отнесем много псувни и клетви, а за нас фотосесията си беше чиста лигня, примесена с голяма доза патриотизъм.
И като цяло може би това, че сме някакви болни мозъци с моите приятелници.
По същата линия имам и една снимка с немската ми овчарка, застанала пред надпис "Циганите на сапун" - не може да се каже, че съм вложила най-голямата си омраза в нея, по-скоро съм имитирала някои по-сериозни привърженици на идеята, все пак не съм пълнолетна на тази снимка. Не знам обаче, ако взема та я постна във фейсбук, дали няма да бъда санкционирана по-бързо и сериозно, отколкото въпросните мургавелковци.

# 11
  • Мнения: 5 013
Защо би трябвало да има значение етническият произход на младежите? Наказанията следва да се определят според тежестта на престъплението, а не според това какъв е етносът на извършителите. Дали са българи, роми или турци, поругаващи турско, българско или ромско гробище няма значение /или поне не би трябвало да има/. Или ако бяха българчета покатерили се на паметна плоча на ром щеше да е по-приемливо?

Пак да питам, има ли такъв феномен като разделни български и ромски гробища? Аз не съм чувала да има, но ми стана интересно.

# 12
  • Мнения: 4 275
Макарон, има разделни български и турски гробища, за ромски не съм чувала.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 51
Не знам как да коментирам без бан.
Ако бяха българи щяха да отнесат и съд вероятно /както  си е редно/, обаче заради интеграцията на циганите и страх от дискриминация /че може да осъдят оплакалите се/ всичко ще се потули.
МВР едва ли ще се самосезира .
Нямам какво повече да допълня!

# 14
  • София
  • Мнения: 787
Най-малкото на мен поне не ми е известно да има разделение на български и ромски гробища. По-скоро ми се струва, че това са групичка тийнове идиоти, обърнали няколко чашки и правещи магарии. Не прави чест на Блиц да преекспонират ситуацията по този начин, който спокойно би могъл да предизвика излишно напрежение между роми и българи.

Това е и моето мнение.
Пияни тинейджъри се правят на интересни снимайки се в гробище - виж колко съм печен и не ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт