Детски Градини Варна 2012 - Тема 2

  • 53 308
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 547
Така е, Таня.
Аз съм любопитна колко от приетите ползват предимството "самотна майка", че точно пък за него се хванаха. Защото според наредбите/законите, самотна е майка, на която в акта за раждане на детето й няма вписан баща. А не неомъжените такива. Някой се опитва да лови риба в мътни води.

„С годините броят на неприетите деца на ясла и градина постепенно намалява. Надявам се в края на мандата този проблем вече да не стои на дневен ред“, сподели Славов. Оставам с горчивото усещане че от общината не планират нищо, за да се справят с недостига на места. Най-малкото пък да строят нови градини. Разчитат, че като отмине бейби бума "към края на мандата", "този проблем вече няма да стои на дневен ред". Това е.
В момента дори действащи яслени групи в ОДЗ-та се превръщат в предучилищни. Пример - ОДЗ Дружба. А точно в яслените групи там само преди 2г. се направиха големи ремонти за сметка на родителите, сменяха се ламинат, масички, легла и матраци... Толкова ли е трудно да се върнат в експлоатация бараките в същото ОДЗ, вместо да се посяга на нещо току-що ремонтирано и функциониращо?? При това от тези групи има нужда, не е като да са празни и да няма кандидати...

П.П. Категорично не съм политически провокатор.

# 706
  • Мнения: 5 250
Колко сте прави момичета, но все пак оставете това, кой работи и кой не. Факт е, че тези деца имат нужда да играят, общуват и т.н със себеподобни. Държавния чиновник изобщо, ама изобщо не го интересува какво се случва с децата и семействата ни като цяло. Статията която е написана е пълна глупост. При толкова внесени процедурни предложения от родители те се хващат за нещо супер незначително. И защо е тази абсолютна тишина около сградата на "Малкия принц"? Не ви ли се струва, че там нещо яко мирише?

Относно градините извън Варна, ами няма да кандидатствам за тях. По прости сметки заплатата ми ще отива основно за скъпия бензин. Защото освен малко дете имам и голямо, което трябва да вземам и водя на училище. Ниви от баба ми нямам да продам, а работата....ами мираж (вероятно за следващите 2 години). Ако има вероятност да се махнем от тази държава ще го направя с кеф.

# 707
  • Мнения: 14
Здравейте.Аз чакам с нетърпение да стане 19 часа за да видя класирането.Някой беше писал,че свободните места са ясни за тази седмица-Тополи,Звездица и т.н. Означава ли че няма да има други обявени свободни места.
Регистър,кога ще решат как да разпределят незаетите места от 2007г. ? Днес дали ще ги видим или пак надеждите ми са напразни???????

# 708
  • Мнения: 14
Олеееее,треперя от нерви ви казвам.И всичко което си мисля за тези в общината няма никак да им хареса.Направо такива нецензурни неща ми се въртят в главата свързани и с тях и с майките им.................
До кога да ви чакам да се набуткате бе,до кога???????????
Решавайте каквото ще решавате че ми писна от вас.....

# 709
  • Варна
  • Мнения: 48
До тук добре, а кога ще решат как да разпределят незаетите бройки ?

# 710
  • Мнения: 166
А на мен "Детски свят" ми се губи.....
Къде е?
Нали имаше 1 св. място?!?

# 711
  • Мнения: 10
Поиграх си да посмятам, ако всички приети деца се запишат и няма отказали се при набор 2007 /без полудневните/ остават 332 свободни места!
 Дали тези места ще бъдат обявени другия петък за набор 2008 и 2009?

# 712
  • Мнения: 338
Искрено се надявам да пуснат незаетите места за набор 2009 и 2008 Praynig. Все пак имаме мааалка светлина в тунела.

# 713
  • Мнения: 122
Добро утро:)
 Айде да стискаме палци. Това са над 300 места. И то навсякъде.Има шанс за почти половината от децата 2009. Не знам 2008 колко са навън.Те пък трябва да се приемат с предимство пред нас. И после чакаме 80 места в Калина Малина и още в Малкия нов принц , ако някой реши да се размърда там. На 1,08,12 се изнасят частниците от там. Градината е напълно готова за деца, както се сещате. Дори кметските отрочета са учили в нея.

# 714
  • not found
  • Мнения: 581
Момичета , желая късмет на всички .  Оставете майките които не са на работа , както писа някой по-горе всяко дете има право да ходи в детска градина , проблема е там ,че няма места за всички деца .
Имам едно приятелско семейство което има дете на 6 год вече и не го приемат даже и в предучилищна  ooooh! това на какво прилича , вярно майка му не работи , но в крайна сметка  как да работи като детето й нито на градина го приеха нито в предучилищна ,нямам думи направо  #Cussing out

# 715
  • Мнения: 22
Ето,че бях права за набор 2007.Не мога да разбера,тези хора не си ли водят някаква статистика?Направо си играят с търпението ни,можеха да пресметнат колко деца са и да пуснат по-малко бройки.Останалите да ги разпределят за набор 2008 и 2009 и да не чакаме всеки петък.Сега отново сме в неизвестност до следващата седмица.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 677
Чудесно, че остават доста незети места от набор 2007 и 2006, обаче те няма как да са всички за 2008 и 2009. В повечето градини са обявени по 2-3-5-8 бройки, които вероятно са за запълване на вече съществуващи трети групи и ако тези места останат, ще си стоят свободни - не може да сложат набор 2009 в трета група. Остава да се надяваме цели групи, отделени за предучилищна, да останат незети, за да се прехвърлят за малките. Всъщност - то си е написано, че само по една градина в район ще записва желаещите за предучилищна, поради малкия брой заявления. По груби сметки - 270 свободни места остават в цели групи.
Поиграх си малко да броя и смятам и ето какво излезе /вярно, сметки без кръчмар, ама все пак  ooooh!/:
1.щом "Христо Ботев" ще приеме желаещите за Одесос, остават местата в Светулка-22, Слънчо-25, Пушкин-15 и може би 2 групи по 26 деца в Христо Ботев, защото едната от трите определени групи ще стигне за желаещите от набор 2007
2. ОДЗ "Дружба" приема от район Приморски, значи остават места в Калина Малина - вероятно една група, защото от 60 места има 28 приети;
3. в "Младост" остават места в Морска звездица - 26; Дестко градче - 78 и Моряче - 26 места

Колко съм права и аз не знам - дано наистина останат поне 250 места  Peace

# 717
  • Мнения: 5 250
Ако все пак пуснат тези места за набор 2008-2009 г. пак ли ще е по райони?
В сградата на Малкия принц могат да вземат поне 6 групи (никак не е малка). Така че ако са по съвестни и експедитивни, все пак могат да решат проблемите с градините. Да не кажа, че и на есен групи, които са били с обявени 25 места, ще са с над 30 деца.

dima1, ти да нямаш още едно дете? Спомням си как висяхме пред Звездичка 2007 г. Wink

# 718
  • Мнения: 857
Дори и да пуснат тези 250 места, кога точно ще го направят?  #Cussing out

ДО последния момент ще оставят хората в неведение, а сега обявили някакви бройчици основно в околните села и информационно затъмнение ..............  #Cussing out

# 719
  • Мнения: 3 927
Аз си мисля, че по-рано от септември яснота около незаетите около 330 места от набор 2007 няма да има (силно отговорните служители ще излязат в отпуски). Предполагам, че през лятото никой няма  да тръгне да прави нова концепция за места, защото си трябва направо нова стратегия. Какво, за целия район Приморски ще пуснат места само в Калина Малина ли?!
Наистина сме в информационно затъмнение. Ако имахме някакви данни, може би щяхме да можем да планираме нещо, аз се чудя да играя ли в тазседмичното тото  Wink

Desita_girl, струва ми се, че не малко хора за две години са се отказали по някакъв начин от градините и директно са записали децата си предучилищна към училищата. В нашият квартал е така - в близкото у-ще има по една подготвителна група за 5 и 6 годишни с по около 25 деца.

Общи условия

Активация на акаунт