ИЗМАМНИК ЛИ Е Д-Р ДАМЯНОВ???

  • 12 696
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
http://www.starshel.bg/?pos_url=article&artid=165 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 Как мислите - добър специалист или измамник?

# 1
  • Мнения: 1 022
ПАНИКА СРЕД НЕЖНИЯ ПОЛ

С каква диагноза най-лесно се измъкват пари?
Кога една жена изпада в паника? Когато има атрактивна разпродажба на модна конфекция, а тя няма пари в себе си. А кога един мъж изпада в паника? Когато жена му се обади по мобифона да є донесе парите в кафене "Оазис". Това е то драмата на потребителското общество - жените трудно се отлепват от витрините, дребни дечица мечтаят за мощните мотори "Ямаха", а мъже в напреднала възраст си боядисват косите, фалшифицират фактури и купуват маркови парфюми на лекомислени мацки... Крайно време е обществото да се стресне. Достатъчно е да се стреснат само жените. Но как? Най-добре е с някаква болест, например "остеопороза". Вместо да се захласват по модни облекла, да помислят малко за здравината на костите си, да купуват не обувки, а лекарства и да ходят периодично не на претапортета или ревюта, а на медицински прегледи. Един софийски гинеколог, д-р Любомир Дамянов, успял да стресне жените в Пиринския край по най-простия и изпитан метод: платен преглед, поставена диагноза, предписани лекарства. Дамянов прегледал силно феминизирания състав на две елитни гимназии в Благоевград, открил масово наличие на "остеопороза" и учителките изпаднали в паника. Предписаните лекарства били на стойност около 300 лева, а всички знаят какви са учителските заплати и какво увеличение е предвидено за 2006-а година според договора за прекратяване на стачката. Следващия стрес преживели жените от гоцеделчевското шивашко предприятие "Пиринтекс". Там д-р Дамянов успял за два дни да прегледа около петстотин жени с такса за преглед от десет лева. Според доктора половината от прегледаните са болни от "остеопороза", въпреки че са на възраст от 20 до 30 години. И тъй като предписаните лекарства са много скъпи, доктор Дамянов препоръчал на изследваните жени да се обърнат към личните си лекари, които да изпишат медикаментите през клиничната пътека, за да им излязат по-евтини. Хората са в паника. Регионалният вестник "Струма" на два пъти се спира на акция "Остеопороза", като набляга на една подробност: доктор Дамянов бил сложил в джоба си 5000 лева от прегледите, а е пратен в Пиринско с благословията на Министерството на здравеопазването. Ние пък питаме същото министерство: отговори ли на публикациите и тревожните запитвания на прегледаните жени? Доволно ли е министерството от д-р Дамянов, от създадената паника? Има ли европейска страна, където половината от младите жени вече да се болни от "остеопороза"? Доколко са сигурни подобни диагнози, няма ли здрави жени да се лекуват със скъпи лекарства и здравната каса да се източва заради нечии лично потребителски интереси? Едно е ясно - макар и за неопределен срок, жените са излекувани от манията да купуват дрешки и обувки и мислят за предстоящото си скъпо лечение. Надеждата е, че лечението може да се окаже напълно безполезно или направо ненужно.


Й. Попов


Честно казано, ми се струва, че не е прав, в София в едно от училищата, в което имам близка учителка, също са им правили такъв преглед и също 50% от тях са или на ръба или с остеопороза.

Абе яжте повече кисело мляко и няма да имате проблеми Simple Smile

# 2
  • Мнения: 639
И в двата случая проблема е сериозен - ако това е вярно и д-р Дамянов е добър специалист и неговите прегледи са достоверни министерството би трябвало да алармира обществеността, здравната каса да поеме лечението , трабва да се направят сериозни промени за да се подобри  здравословното състояние на българката, но ако това е измама заради парите ( в което съм склонна да вярвам повече) какво прави министерството, лекарския съюз и прочие контролни органи с този "специалист" ??? Thinking

# 3
  • Мнения: 1 022
мачкат ни, карат ни да се разболяваме на психическа основа, мислейки си, че сме болни... де да знам и аз

# 4
  • Мнения: 7 803
едно време в училище ни преглеждаха zа гръбначни иzкривявания
ВСИЧКИ имахме такива и бяхме пратене кои на лечение кои на гимнастика
имаше едно момче понеже нямаше какво да му кажат сложиха диагноzа неправилно телосложение  Mr. Green та така доста хора се върzаха а други си напълниха джобовете

# 5
  • София
  • Мнения: 897
А може ли някой да отговори на въпроса от личен опит без догадки...?

# 6
  • Мнения: 1 022
Едва ли.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
първо, установяването на остеопороза става с рентгенова снимка или с помощта на едни преносими апарати. обикновено се прави от ендокринолог, не от гинеколог. с преносимите апарати много често има фалшиви резултати.
не знам с помощта на какъв метод този гинеколог е успял да прави диагностика на остеопороза.
второ, този човек е направо пенкилер. прави масов скрининг за остеопороза, прави подготовка и стимулация на пациентки за инвитро клиники, тупа се в гърдите, че и инвитро можел да прави...
имаше случай неотдавна с него, при който беше изпратил стимулирана от него пациентка за изваждане на яйцеклетки и инвитро оплождане в Солунска клиника. според него, изпращал пациентката с 8-10 готови за пункция уйцеклетки, но какво било учудването на лекарите в Солун, когато видели, че жената има само 1!  оттогава там не работят с него...
една случка, от която може да се направят доста изводи, за който иска...

# 8
Момичета! Много се зарадвах, като видях тази тема, защото аз лично имам сериозна причина да смятам, че д-р Дамянов е измамник! Преди почти 4 години имах много силни болки в яйчниците, не можех да забремения дълго време и моя позната ми препоръча да отида на преглед при него. Отидох. Дадох 20 лева за преглед и още толкова за изследвания, които той щял да се погрижи да даде в лаборатория. Следващата седмица дадох пак 20 лева за контролния преглед и поставянето на диагноза. Не помня каква беше тя, но в следващите близо 5 месеца ходех през седмица, всеки път давах въпросните 20 лева, той ми изписваше различни хормонални лекарства (от които качих 15 килограма), а болките си бяха същите Shocked. След дългия период на "лечение" при него, отидох при друг доктор, който откри сериозен проблем и ми помогна за отстраняването му. Но от д-р Дамянов нямах никакви документи, с които да удостоверя пред настоящия си лекар диагнозата и съответното лечение. Което на практика ми попречи да му потърся сметка newsm78.
    Радвам се, че навреме смених лекаря си и благодарение на това сега имам прекрасната си дъщеря!
   Ако питате мен - не ходете при д-р Дамянов!!!
   Добре че не ми е поставил диагноза остеопороза, защото тогава бях на 22 #Crazy!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
този д-р Дамянов къде работи, питам защото мен ме израждаше един Дамянов от правителствена

# 10
този д-р Дамянов къде работи, питам защото мен ме израждаше един Дамянов от правителствена
    Не съм много сигурна, но мисля, че в Майчин дом. Може и да е в Правителствена. Мога да ти кажа къде му е частния кабинет - на Скобелев (мисля №4), като влезеш по булеварда от НДК - отдясната страна! newsm78

# 11
  • Мнения: 7 640
. Мога да ти кажа къде му е частния кабинет - на Скобелев (мисля №4), като влезеш по булеварда от НДК - отдясната страна! newsm78
тогава този е то МД, по-точно беше, не е там от около 2 год. Нямам впечетления да е измамник, но не съм и ползвала услугите му лично.
 
Джем, в чужбина, по-точна в Щатите, точно гинеколозите правят скрининг за остеопороза и то на тип портативни апарати. Лечението се координира с ендокринолог, но се води от АГ. Друг е въпроса, че гинеколозите там са длъжни и преглеждат и гърдите на пациентките. А тук- изобщо не се интересуват. Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 897
Не става въпрос за д-р Дамянов от Правителствена, а за д-р Любомир Дамянов, който е работел в Майчин Дом преди години. Тръгнал си е от там след скандал, но не знам точно за какво. Сега практикува само в частния си кабинет, който вече е посочено къде се намира- на Скобелев 4. Занимава се с ин-витро. Аз лично години посещавах този лекар, но от скоро го смених с друг. Това се случи след като отидох на поредната консултация при него бременна в 6-ти месец с предварително уговорен час и чаках 3 часа за преглед. Направи ми лошо впечетление това, че след като дойде след около час ми каза ела след час аз сега ще ги претупам или нещо подобно. И логично се сетих, че след като предупва другите си пациентки прегледа с мен ще протече по същия начин. Лекарските му качаства не мога да коментирам, поради простата причина, че не съм специалист. Но е факт, че много често поставя диагноза без необходимите изследвания и на всички изписва едни и същи глобули, често дори само по телефона. Жалко е, когато един добър специалист лекар стане просто добър безнесмен. А какъв е точно случая с него... не знам... Ако някой ходи при него ще ми е интересно да сподели личното си мнение.

# 13
  • София
  • Мнения: 897
първо, установяването на остеопороза става с рентгенова снимка или с помощта на едни преносими апарати. обикновено се прави от ендокринолог, не от гинеколог. с преносимите апарати много често има фалшиви резултати.
не знам с помощта на какъв метод този гинеколог е успял да прави диагностика на остеопороза.
второ, този човек е направо пенкилер. прави масов скрининг за остеопороза, прави подготовка и стимулация на пациентки за инвитро клиники, тупа се в гърдите, че и инвитро можел да прави...
имаше случай неотдавна с него, при който беше изпратил стимулирана от него пациентка за изваждане на яйцеклетки и инвитро оплождане в Солунска клиника. според него, изпращал пациентката с 8-10 готови за пункция уйцеклетки, но какво било учудването на лекарите в Солун, когато видели, че жената има само 1!  оттогава там не работят с него...
една случка, от която може да се направят доста изводи, за който иска...
Ти лично ходила ли си при него? И на мен ми се иска да разбера каква точно е истината...

Общи условия

Активация на акаунт