Брекети и бременност

  • 1 901
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте, имам следния въпрос: нося брекети от две години и вече дойде моментът да ги сваля, но съм бременна в 6 месец и понеже откак забременях всичко опира до "може ли, защото съм бременна", та се чудя има ли връзка между двете неща и има ли проблем да ги сваля, защото вече ми и пречат повече, а и зъбите започнаха повечко да ме болят, а не мога да пия много болкоуспокоителни. Ако някой е наясно, моля за отговор, тъй като свалянето ми е в понеделник.

# 1
  • Мнения: 1
Добър вечер! Няма проблем , надявам се да не сте имали имали никакви проблеми с брекетите по време на бременоста. Това което е по притеснително са болките които имате и което не е нормално. Дано не е нищо , защото в следващите няколко месеца , само може да се лекувате по спешност , и да имате късмет да откриете колега които да ви вземе като пациент.

# 2
  • Мнения: 55
Благодаря много за отговора, болката, която имам, не е в болен зъб, а в зъб, който е под постоянно напрежение с ластик и който беше изместен с брекетите, болката е както при смяна на ластичетата и затягане на дъгите от напрежението върху зъба. Просто скоро не са ми затягали дъги, а сега от седмица-две започна да ме боли по същия начин. Иначе не съм имала проблеми с брекетите по време на бременността, това е първото, което възникна, затова и ще искам сваляне на двете челюсти - бяха ми казали, че махаме само на горна.
Много благодаря за бързия отговор. 

# 3
  • Мнения: 1
Консултирали ли сте се с вашият orthodont ? за тази болка ,защото това напрежение което предизвиква болка , не е нормално, и може да подказва за определана патология , надявам се че след 5 години всичо да е ОК , но ако  има толкова голямо напрежение  ...не ми звучи добре,това е все пак едно мнения , не мога да изкага компетенто мнение без пациент

# 4
  • Мнения: 55
Ами винаги когато се сменят ластици и се затягат дъги е имало напрежение в продължение на ден два, може би е редно да кажа че нося брекети не за да изправя зъбите си, защото те не бяха криви в началото, а заради конкретен зъб, който беше изкривен и седми зъб, вдясно, та в него е имало периодична болка през целия периодично аз съм казвала за нея, бях с впечатлението, че е нещо нормално.

# 5
  • Мнения: 1
Добро утро! Нормално е да има напрежение ,но което не е нормално да предизвиква болка, това показва голямо напрежение. В случай на голямо напрежение,последиците за зъба или зъбите  .....са големи. 2 години за 2 зъба , ме учудва ¨бързината¨.защото за много по тежки случай , времето е досто по малко.

# 6
  • Мнения: 55
Какви последици за зъба имате предвид и какво значи големи? Зъбът беше силно наклонен навътре и не контактуваше с горните, сега вече е поизправени изместен напред, където имаше ваден преден зъб и останало празно място. А и самия зъб е масивен, с три корена мисля, с това си обяснявах напрежението, което беше да речем като при растене на кътник.

Общи условия

Активация на акаунт