Албания

  • 5 835
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 98
Напоследък чувам добри отзиви за морските им курорти /например Дуръс/. Ходил ли е някой от вас на море в Албания, как са хотелите, плажовете, морето , цените .....

# 1
  • София
  • Мнения: 7 985
Моя позната ходи на екскурзия до Албания, беше очарована от плажовете. Каза, че са все така девствени, както нашите едно време. Тя беше с много приятни впечатления, но с лична информация не мога да помогна.

# 2
  • Мнения: 119
Бях , но преди 3 години в Дуръс.
Невероятна мръсотия беше тогава ! Постилаш хавлията като поразринеш малко отпадъците на пясъка Simple Smile

На първа линия са десетки луксозни хотели и през пътя зад тях все едно е гето.
По-мръсни плажове не съм виждала никъде , но вече може и да са други нещата...
Цените бяха почти аналогични с тези в България.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
Ще възродя тази тема, отдавна забравена, за да не пълним форума с нови.
Случва се нещо, което не сме и предполагали, пътуване в Албания.
Инцидентно, непланирано и невероятно !!!
Някой ще каже рисково, да, но тук не мислят така…..
Тръгнахме от България за Гърция, изкарахме прекрасно, но колкото и да мислехме, не открихме в съзнанието си места в Гърция, които не сме посетили.
Потеглихме към Македония, и там същото, авантюрата бързо приключи. Най-близо беше Албания, и ето ни тук.
Спряхме веднага, на езерото,нощувахме в хотел 4 звезди с всичко необходимо за 30 евро.
Открихме следващия, близо до Тирана, до него пак езера….. http://www.hotelbaron.al/template.php?pag=37250&tongue=ENG
3 звезди, на цена 18 евро, нощувка за двама. Интернет,паркинг бутилка вода, безплатно, закуска 3 евро ???
От едната страна Tirana Big Park, Artificial Lake/Park на Свети Прокопий/, с известната църква  Свети Прокопий и Президентския дворец. С Ботаническа и зоологическа градина в него……
От другата страна Park of Farka Artificial Lake…..
Свикнали с намусените лица на персонала в многократно коментирани хотели в Гърция, Италия, България и т.н. по света/не навсякъде, разбира се/, тук бяхме направо изненадани. Посрещнаха ни царски, повече от любезно. Носеха ни на ръце, забравихме, че сме в Албания.
Хотелът е далеч от центъра/поне 3-4км./, автобуса до там струва 0,40 ст., таксито 5-6 долара??? Не ни трябваше колата…
Нямам време да разкажа какво разгледахме, отиваме в прекрасния ресторант на хотела, какво ли ще ни предложат, да видим.
Съвсем скоро бяхме в САЩ, Кариби и Бахами, но и тук се чувстваме прекрасно. Човек трябва да знае 2 и 200 и всичко си зависи от него, не от мястото…..Защо ли го казах това…..
За сега толкова……..

# 4
  • Мнения: 6
  Здравейте! И ние решихме да посетим Албания,но с организирана екскурзия - някой пътувал ли е на такава екскурзия и с коя фирма?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 817
И аз в момента обмислям като вариант почивка в Албания през септември, вероятно в Дерми.
Та ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 270
Ух, и аз да се опитам да поддбутна темата. Планирам пътуване от Хърватска, през Черна гора към България. Е ли по-дубно да се приберем през Албания, отколкото през Сърбия? Ще се радвам, ако някой сподели впечатления:)

# 7
  • София
  • Мнения: 3 771
Ух, и аз да се опитам да поддбутна темата. Планирам пътуване от Хърватска, през Черна гора към България. Е ли по-дубно да се приберем през Албания, отколкото през Сърбия? Ще се радвам, ако някой сподели впечатления:)

sea_flower Не, не е по-удобно, но сме го правили за разнообразие.
Черна гора-Албания-Македония-България.
Ето така:
https://www.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004fc … d1caada&msa=0
Вижда се заобикалянето....
Наскоро пак минахме през Албания, пресякохме е изцяло, след това ферибот за Италия. Писала съм за това. Нищо страшно...

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм новак в групата, но ще побутна отново темата за Албания.Обмислям семейната почивка и попаднах на оферта за курорта Шенгин в Албания.Не мога да се ориентирам и търся мнения.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 039
Здравейте, моето семейство сме от ентусиастите, които харесват Албания и това лято ще бъдем живот и здраве отново на почивка там. Резервацията ни е за Борш. След това ще отскочим за малко и до Корфу. Желя слънчеви почивки на всички Hug

# 10
  • Мнения: 1 029
Моето мнение, е че в Албания е добре да се ходи на море на юг от Вльора т.е. на Йонийско море. На нас лично на север изобщо не ни хареса, където и да спирахме. Говоря само за плаж разбира се. Почивали сме в Дерми и Ксамил и морето е същото като йонийското крайбрежие в Гърция, но като цени в заведенията много по евтино /2019г/. Лично аз позвах аква обувки заради камъчетата, но пък за това водата е много чиста- Все още липсва опита при предлагане на туристическата услуга, но се стараят . И в двете селища хващахме гръцки оператор и не се е налагало друга услуга за роуминг.

Общи условия

Активация на акаунт