Пушите ли?

  • 7 284
  • 76
  •   1
Отговори
Кои от вас, бъдещи мами пушат?
А по колко цигари дневно? Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз лично ги отказах, но когато ми се припуши много пуша по една цигара! Това се случва на 1-2 седмици веднъж и да ти кажа после съжалявам, че съм го направила!
Съветвам те да не пушиш! Аз още не съм акчила много килограми, но след като почнеш да се задъхваш ще ти е доста по-трудно! Успех в отказването!

# 2
  • Мнения: 4 242
Пуша като заритам много Embarassed . В началото ги бях спряла докато не ми минаха неразположенията и пропуших пак. Има  дни когато не паля изобщо, има и такива когато стигам до 4-5 цигари Wink  Embarassed .

# 3
Цитат на: Диди
Аз лично ги отказах, но когато ми се припуши много пуша по една цигара! Това се случва на 1-2 седмици веднъж и да ти кажа после съжалявам, че съм го направила!
Съветвам те да не пушиш! Аз още не съм акчила много килограми, но след като почнеш да се задъхваш ще ти е доста по-трудно! Успех в отказването!

И аз когато разбрах че съм бременна спрях да пуша Naughty
Е,не че съм била голяма пушачка!

# 4
  • Мнения: 197
Аз вече съм настоя ща, но докато бях бременна си пушех по 3-4 цигари. Не ми ставаше лошо, не се задъхвах. Опитах да г и спра, обаче се чувствах ужасно и си ги продължих.

# 5
# 6
Отказах ги и сега ми е много гот.Иначе бях страстна пушачка от поне 12 години.

# 7
  • Мнения: 1 680
а пък аз пропуших като родих . кърмих 3 месеца и покрай майките почнах да припалвам.сега се събират 4-5 на ден и ми е много гузно защото действаме за второ.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
Някъде в началото на втория месец, малко след като разбрах, че съм бременна, спрях да пуша. А преди това е имало случай, макар и рядко, да стигам до кутия ня ден. Ставаше ми много гадно от миризмата на запалена цигара. Преди няколко дни реших да пробвам, ей така от любопитство, но не можах да стигна до средата на цигарата. Пък и то беше едно пушене...само дето я държах в ръка! Сега съм 100 % сигурна, че няма да повтарям подобни опити поне 2 години, а се и надявам и за постоянно.

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
През бременноста пушех най-много до 5 цигари и то само когато излизах на кафе.А сега вече родила пак така.Като излизам рядко и има дни в които въобще не се сещам че съществуват.

# 10
  • Мнения: 192
Аз си пуших преди по половин кутия на ден.След като забременях започнах по 5-6 цигари на ден(първите месеци).Сега пуша по 2-3 цигари на седмица.Ако имам кърма(дай боже),ще ги спра на цяло.

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Преди да забременея пуших доста - кутия, кутия и половина на ден Embarassed  Embarassed !Когато разбрах, че съм бременна се опитах да ги спра и...резултата беше 1-2 цигари на ден Cry .Нямях никакво гадене през първите месеци и това утежни задачата, защото ако ти се гади без проблем ще ги откажеш.
Сега, след като родих, пуша по една кутия за 3 дена и съм доволна от резултата.
Интересното е, първия месец след раждането пуших много(за съжаление не кърмих) но после се нормализираха нещата.
Ако можеш - спри ги напълно!!!
Съсипват здравето и финансите!
Успех и лека и безпроблемна бременност!

# 12
  • Мнения: 768
Здравей!
Аз пушех страшно много и честно казано както и сега и пьрвия пьт като забременях не стана планирано-та когато на втория месец като се усьмних че сьм бременна леко ги намалих. После отидох на лекар чак в началото на 3 месец и в дена в който ме прегледа(имаше и видеозон в кабинета си и снимки направи), направо се побьрках от притеснение.
Оказа се че сьм пушила толкова много докато сьм била вече бременна.
На следващия ден ги отказах( март 2003) и досега не сьм запалила.
Понеже много исках да кьрмя бебка и много ме беше страх да не и навредя и след раждането не пропуших, сега пак сьм бременна и пак не пуша.
Направо не мога да повярвам как ги отказах, ама май страха да не навредя на бебето беше прекалено силен.
Така е и с пиенето- не сьм пила алкохол по време на бременността, а и като кьрмех и сега пак не пия. Само на Нова Година пих и толкова.
Иначе не ми става гадно от миризмата на запалена цигара, но гледам да не стоя на такива места пак заради бебетата.
Направо страшен кьсмет имах че ги отказах цигарите че преди сьм минавала и кутия на ден.
Та стигнах до извода като гледам и други отказали се че цигари се отказват изведньж- с намаляване не става. Казваш един ден че повече няма да пушиш и край- иначе с намаляване е много сложно и няма голям ефект.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 819
az po princip sam "zaklet i nepopravim" pu6a4 ot 12 godini......no kogato razbrax 4e moje da sam bremenna (oste predi doktora da be6e poglednal) az gi sprqx i to taka gi spqx 4e prez cqlata bremennost da sam drapnala 2 cigari nai mnogo i ne 4e mnogo me spiraxa a prosto mi se gadeshe daje ot mirizmata im....istinata e 4e tova koeto pro4etox v po novite knijki e 4e moje da se pu6i po 1-2 cigari na den za d moje bremennata da e spokoina koeto e po-vajnoto tai ili ina4e po razni izsledvaniq nikotina se iz4istva ot organizma ot 3 do 5 godini....sled kato rodix karmex sina do 6tiq mesec propu6ix si pak 4-5 dena sled kato rodix no pu6ex vednaga sled karmeneto za da ima dostata4en interval do sledvastoto sega se pu6i samo na balkona zastoto izpitvam pani4eski strax ot astmata kato 4etox kolko e golqm procenta na decata zaboleli ot astma mejdu 1 i 10 godi6na vazrast i kazax : samo na balkona i navan taka se spravqme s tatkoto Simple Smile (e sega si pu6a pak po tolkova kolkoto i predi Embarassed )

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
от днес вече не пуша...
иначе по кутия на ден ми се връзваше, но докатъо бях бременна НЕ ПУШЕХ!!!

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Пуша от време на време. Но до като кърмех НЕ!

# 16
Аз пък пушех принудително и преди и след като забременях. Какво да направя като колежките пушат в стаята и не се съобразяват, не мога да излизам навън, защото ще ми мине работното време в коридора, а и няма смисъл, защото там пушат колегите от другите стаи.  Като разбраха, че съм бременна започнаха да излизат от стаята за около месец и толкова. Виждайки, че съм безсилна от 6-тия месец не съм се връщала на работа.

# 17
  • Мнения: 10 758
И през първата бременност и сега пуша. Преди да забременея пушех по кутия и половина на ден. Като разбрах, че съм бременна почти ги спрях до третия месец. Сега съм в осмия и пак пуша, различно. Понякога по 5-6 цигари на ден, понякога не пуша с дни. Зависи от настроението ми. Ако си била активна пушачка преди да забременееш и сега ти се пуши си пуши, но в рамките на нормалното.

# 18
  • Мнения: 2 274
Аз ги намалих по-скоро като ми се припуши запалвам езн, после ми става гузно и просоот я оставям да  догори....ама много ме е срам..не зная.... Според статистиката само 20% от бременните пушачки спират цигарите Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пушех доста време, май ще станат 13-14 години и то хич не по малко - като минимум 7-8 цигари дневно, но често съм ги докорвала и до кутия, а пък ако изляза някъде на клубче.... мани-мани! Обаче още преди да забремения ги намалих доста - максимум до 5 цигари на ден, а след като разбрах че съм бременна ги спрях съвсем! Е, май имам няколко изключения Embarassed  Embarassed  Embarassed  няколко пъти съм си дръпвала от цигарите на приятелки, а и изпуших 2 цели цигари! Обаче след всяко от тия изпълнения ми става толкова гузно и гадно, че цялото удоволствие от цигарата се губи!!!! Но хич не ми липсват цигарите, здравето  на бебо е много по-важно от това да "ковна един пирон в ковчега" Wink !

# 20
# 21
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Guga
Отказах ги и сега ми е много гот.Иначе бях страстна пушачка от поне 12 години.


винаги сьм уважавала силните характери

браво за упоритоста Sunglasses

# 22
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: sunny_zt
Аз ги отказах преди две години и половина с дъвки "Никорет". Отказах покрай мен още около 10 човека.
Така не ми се налага да се терзая и мъча по време на бременността, иначе и на мен понякога ми се приисква. Явно остава за цял живот.


Здравей. Какви са тези дъвки и откъде си ги купуваш?  Confused
10x Simple Smile

# 23
# 24
  • Мнения: 196
Спрях ги от раз като разбрах че съм бременна. Като видях двете чертички на теста и казах  - край, повече няма да пуша. Преди това стигах до две кутии на ден Embarassed . Скоро ще стане една година от  тогава, цигара не съм и дръпвала, дори вече ми е гадно като някой пуши покрай мен. За щастие моят мъж е непушач и повечето ми приятели са такава, което на мен лично много ми помогна Grinning . надявам се никога повече да не пропуша, защото така се чувствам прекрасно!

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Пушех по 6-7 цигари дневно в продължение на около 7 години.Щом разбрах, че съм бременна, ги спрях от раз Grinning Но ще съм честна - малко след това започна гаденето от цигарен дим, така че съм била улеснена в задачата си.Сега кърмя и също не пуша.Мисля вече никога да не започвам, но ще видим дали няма да ми се припали някога пак.Струва ми се , че няма...

# 26
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: sunny_zt
Купуват се от аптеката. Обаче ако питаш за себе си, мисля че не се препоръчват на бременни, просто трябва да се провери.
Една кутия струва17 лв. И всъщност една кутия ми беше достатъчна. Аз пуших по две кутии на ден синьо "Виктори", така че представете си за какво става въпрос... Жива наркомания. Разбираш, че не става въпрос за някакъв вреден навик, а си е сериозно пристрастяване. Пробвала съм много пъти преди това да ги откажа, без дъвки, но ставаше само до време. Моят мъж и той ги отказа така, родителите ни, и много колеги.

P.S. Аз не съм рекламен представител на тези дъвки, просто ги препоръчвам  smokeuu  Stupid


Аха, мерси. Ами не, аз не пуша от година и половина. Е, напоследък взех да припалвам по 1 цигарка, но то е рядко  Embarassed Питам за мъжа ми. А те гадни ли са на вкус? Мерси Simple Smile

# 27
Аз продължавам да се тровя. Пуша от три цигари по малко, като цигарите са най-слабите- Karelia Ultima. И се надявам вредата да не е голяма Confused

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: sunny_zt
Не са гадни, не са и хубави. Много е интересно - пуши ти се и две не виждаш, лапнеш една дъвка и веднага спира!!! Те съдържат малко никотин и ти утоляват "глада".

И е идеална за мъже, аз моя се съмнявах тотално, че ще ги откаже тея пусти цигари, защото си мислех, че няма достатъчно воля, но помогнаха. Отивай и му купувай!
/Купи по-добре от 4 мг. и да спазва инструкциите за дъвчене/

Мале, аз пак започнаха да агитирам...


А, аз питам дали са гадни, защото иначе посмъртно не мога да го накарам да ги яде. Но щом не са... ще се купуват явно Simple Smile

А това с агитацията няма нищо лошо, особено щом е за спиране на цигарите. Аз съм убедена че има хора които изобщо не знаят че има такова нещо. Такива като мен да речем  Confused

Мерси Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 641
Nikoga ne sam pushila. Niamala sam vreme za tova a i pari. Za zelanie da ne govorim - struva mi se protivno...E znam che ima niakoi strahotni tutuni no ne i BG.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Аз не пуша. При мен така се получи, че отказах цигарите около половин година преди да забременея. Бях получила много лоша кашлица и се задушавах.  Иначе без цигари не можех. Съпругът ми е много против цигарите и аз се надявам под негово влияние никога повече да не пропуша.

# 32
  • Мнения: 437
Аз ги бях спряла за около две години... После и аз не знам как се случи, но покрай стреса в работата започнах пак да припалвам чат-пат.. Но сега откакто забременях не съм палила нито една цигара, даже ми става супер неприятно от миризмата на цигари...

# 33
  • Мнения: 4 358
Не пуша, мъж ми също не пуши.
Двамата ми родители пушат и съм намразила цигарения дим от малка.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ами пуша...

# 35
  • Мнения: 4 390
Пуша.  smokeuu
Като комин. Shocked
Пуша от ученичка, вече ще станат 16-17 години.
Не мога да ги откажа, пък и не искам. Не ми пречат.
Не кашлям, не се задушавам, спортувам.
През бременността си ги намалих драстично - по 2-5 цигари на ден, като до третия месец почти не запалвах.
Не пуша пред детето, излизам на терасата.

# 36
  • Мнения: 2 498
Спрях цигарите 1 месец преди да забременея...

# 37
Аз пък съм пушачка.Като разбрах,че съм бременна ги спрях.Смятам след като родя и спра да кърмя пак да пропуша.Обичам сутрин с кафето Laughing ,но до тогава има време.Освен това и прекален светец не е богу драг.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: maria_maria
Обичам сутрин с кафето Laughing


и аз така...кефе без цигара е все едно..не пиеш кафе

# 39
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: maria_maria
Обичам сутрин с кафето Laughing


и аз така...кефе без цигара е все едно..не пиеш кафе

и аз така Grinning
като разбрах, че съм бременна ги отказах от раз, сега не се кърмим и пак пуша, на балкона.... иначе нападам хладилника

# 40
  • тук-там
  • Мнения: 5 572
Не пуша!!! Ама и преди не пушех. Половинката също.

# 41
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: maria_maria
Обичам сутрин с кафето Laughing


и аз така...кефе без цигара е все едно..не пиеш кафе


А, не е съвсем така. Въпрос на навик. И аз така си мислех като пушех едно време (по кутия на ден), но всъщност кафе без цигара хич не е толкова лошо  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 120
Здравейте,
Нуждая се от съвет - задължително ли е да се откаже напълно пушенете по време на бременност и как беше при вас.
Аз пуша по 3-4 цигари на ден (по принцип) и се страхувам дали това няма да се отрази зле на зародиша. Още по-притеснителното е че все още не се усеща сърдечна дейност и не знам какво да правя.
Моля пушачките за съвет...

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Bounce
задължително ли е да се откаже напълно пушенете по време на бременност.


Да! Щом имаш достъп до Интернет  попрочети това онова по този въпрос. Информация по темата колкото искаш, написана от специалисти.

# 44
  • Мнения: 120
Ами питам вас защото се надявам да имате повече опит.... Embarassed
Отказването не е толкова лесно...а имам приятелки, при които пушенето не се оказа проблем да родят здрави деца ....  Embarassed

# 45
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Bounce
а имам приятелки, при които пушенето не се оказа проблем да родят здрави деца ....  Embarassed



чудесно, ти си намерила решението - следвай примера на приятелките си и не се тормози повече.

# 46
  • Мнения: 6 206
Виж сега, мила, ако си търсиш оправдания, винаги ще си намериш. И аз познавам много майки пушили през бременността, в това число и аз -  по 1-2 цигари дневно, което не ме прави горда, нито ти казвам пуши си, няма страшно.
Много ме е срам от този факт и сега съжалявам много, но какво значение има.
Питаш за мнение, казвам ти: Остави тъпите цигари, дори да има минимален риск за бебчето /а той не е минимален/, ще си простиш ли после, че си му го причинила? Не бъди глупачка като мен. Направи нещо от сега да бъдеш добра майка. Успех! Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 569
Освен това и мъжа е длъжен да ги спре. Или поне да не пуши около бременната...

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Bounce
Ами питам вас защото се надявам да имате повече опит.... Embarassed
Отказването не е толкова лесно...а имам приятелки, при които пушенето не се оказа проблем да родят здрави деца ....  Embarassed


Това последното трябва ли да ти е успокоение? Не знам по-силна мотивация от здравето на бъдещото ти дете - ако това не е достатъчно и още търсиш "вратички" Confused Успех с отказването - наистина мотивацията е всичко.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Bounce

Аз пуша по 3-4 цигари на ден (по принцип) и се страхувам дали това няма да се отрази зле на зародиша. Още по-притеснителното е че все още не се усеща сърдечна дейност и не знам какво да правя.
Моля пушачките за съвет...


Ами аз също пушех по толкова преди, но откакто съм бременна не съм си ид ръпвала дори. Реших, че сега е най-удачният момент да откажа цигарите, защото няма по-гадно нещо на света от това. А по-голям стимул от малкото ти бебенце - НЯМА! Съжалявам, че изобщо започнах да пуша някога!!!
Вчера бяхме със скъпия на вечеря в един китайски и слушахме една жена от съседната маса как обянсяваше на другите, че на месец цигарите й струват 200 лв.  Shocked  Shocked  Shocked
Може би тя много пуши и пуши все скъпи цигари, ама това е все едно да запалиш 200лв ей така да изгорят...

п.п. първите месеци ми беше супер трудно, но се свиква. само си помисли за малкото същество и всичко ти минава  Grinning
а това "мои приятелки родиха здрави бебета" и т.н... не е най-доброто обяснение и извинение. Но все пак ти си решаваш сама за теб.

# 50
  • Мнения: 4 915
Виж, сега...Мисля, че сама отлично знаеш, че пушенето е вредно само по себе си за самата теб. Смяташ ли, че не би се отразило на бебето?
Извинявай, ако ти звуча наставнически. Simple Smile
Тук често се разисква тази тема и се получават най-различни мнения от мами-пушачки. Някои ще ти кажат да ги откажеш веднага, други ще твърдят, че според лекарите 4-5 цигари не са вредни, трети ще ти кажат, че спирането изведнъж на цигарите повече наврежда, понеже предизвиква стрес на организма...Сама можеш да прочетеш медицински сайтове по въпроса...Ще срещнеш и примери, как някоя жена, пушила по кутия-две на ден, е родила здраво бебче. Или жена, която се е въздържала тотално от алкохол и пасивно пушене дори, е родила болнаво детенце...

Важното е, да прочетеш и да се информираш от  източници с по-стабилна репутация - като например известни медицински сайтови или сайтове на здравни организации. Когато научиш рисковете от тютюнопушенето от специалисти, трябва да решиш какво ще правиш с пушенето. А ако решиш да го спреш - да проявиш истински силна воля и да го направиш.

Всичко останало по темата ти ще е просто размяна на мнения на отделни личности, но те няма да са представителна извадка от някакво проучване по въпроса, нито би трябвало да повлияят на решението ти.

Аз също пушех преди бременността ми. По около 10-15 цигари дневно. Спрях ги, наистина не отведнъж, а за около месец, но наистина знаех, и бях решила, че ТРЯБВА да ги спра. Не казвам, че е лесно - просто исках да знаеш, че не ти чета морал от позицията на никога непушила жена... Simple Smile

Успех и много приятни емоции с бременността!  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 120
благодаря на всички ви за откровените мнения.
Наистина не е лесно това с цигарите, още повече че не чувствам гадене на този етап .... 6-та седмица ми каза лекарката, макар че реално би трябвало да е 4-та  Embarassed
обаче ще направя всичко възможно да ги спра или поне да ги сведа до минимум.... Embarassed

# 52
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Bounce
благодаря на всички ви за откровените мнения.
Наистина не е лесно това с цигарите, още повече че не чувствам гадене на този етап .... 6-та седмица ми каза лекарката, макар че реално би трябвало да е 4-та  Embarassed
обаче ще направя всичко възможно да ги спра или поне да ги сведа до минимум.... Embarassed

Няма полезни цигари.
Имай предвид че първите три месеца рискът от дефекти е най-голям, понеже през този период се формират органите. А пушенето влияе по един или друг начин.

# 53
  • София
  • Мнения: 299
Ето ти една скорошна тема по въпроса.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6597

# 54
  • Мнения: 3 569
Какво има да го обсъждате аз не знам. Има само една истина и тя е, че тютюна причинавя рак ! Освен това е вреден за плода !

# 55
  • Мнения: 5 228
Bounce, както и ти самата си написала в подписа си - No pain No gain. Да ти кажа откровено, въпроса ти ми звучи като търсене на отговор "Абе пуши си, нищо му няма на бебето", само че едва ли някой ще ти го даде. Има толкова много статии, материали и какво ли още не по въпроса, че за всички е ясно, че пушенето е вредно както за бебето, така и за майката.

# 56
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 730
Цитат на: Bounce
Аз пуша по 3-4 цигари на ден (по принцип)


Очевидно не си голяма пушачка. Толкова ли е трудно да се откажеш от 3-4 цигари на ден????

# 57
  • Мнения: 1 194
Здравей, питаш дали е задължително да спреш цигарите....ами нищо задължително според мен няма...ти сама решаваш дали да прочетеш информация по въпроса, дали да поемеш риск спрямо бъдещото си дете...Важно е и това дали това дете го смяташ като част от себе си и можеш да вземаш решения сякаш става въпрос за твоето здраве или вече мислиш за него като за отделен индивид и съответно трябва да го респектираш и да не го поставяш в опасност без той да може да се противопостави(това последното знам че е нежъзможно от психологична гледна точка на твоя етап на бремеността, когато тя е все още "състояние" на жената...а не очакване на бебе...)

Извинявай че се отплеснах. Ти беше питала за нашия опит: моят е следния-пушех по около 1/2 кутия цигари докато разбера че съм бременна. В момента в който разбрах реших че трябва да спра, но си мислех че ще бъде трудно и постепенно.. Да но разбира се веднага започнах да се ровя в интернет и да чета за бременността и попаднах на информация за пушенето без да търся целенасочено такава в момента... тази информация казваше че пущенето увеличавало риска от спонтанен аборт-от този момент нататък не съм изпушила нито една цигара и забраних изрично в къщи да се пуши...
Това е моя опит. Най-странното е , че изобщо не ми се пуши,а съм пушчака от десет години!
Успех във вземането на това важно решение!

# 58
  • Мнения: 255
Цитат
Отказването не е толкова лесно...


Няма спор Sign Exclamation ...Но най добре е да ги спреш Wink
Успех ти желая Grinning

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Sim
само че едва ли някой ще ти го даде.


изобщо не е сигурно. жалко, че се затри една подобна, не, не подобна, ами същата тема, от февруари-март месец, която се заключи, защото нещата бяха стигнали ръба, бяха станали върха на ......и ми е много чудно къде са сега онези, които писаха тогава по темата. скрили са се някъде, май. няма ги нещо.

# 60
  • София
  • Мнения: 38 115
Pri mene tatkoto pushi i az vse mu se karam i go gonq ama ponqkoga si drupvam 1-2 puti Embarassed ne pove4e. Ina4e i az pusheh po polovin kutiq predi da zabremeneq. Sega ako mnogo se qdosam Imp - moje polovin cigarka - ama gledam da ne e po 4esto ot 2-3 puti v meseca. A inache ima jeni deto me gledat kato prestupni4ka Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 344
ДА. Трябва да ги спреш.

Това че някой е родил здрави деца докато е пушил не означава, че с всички ще е така. А и не се знае в бъдеще дали няма да се появи проблем.(Не дай си Боже).

АЗ НЕ БИХ СИ ГО ПРОСТИЛА.

Спирай ги докато е време.

В момента в който разбрах че съм бремена ги спрях а пушех
по 1 кутия.

# 62
  • Мнения: 221
Zdrasty Bounce,
az sushto pusheh predi da razbera che shte imam bebe ... no v momenta v koito razbrah gi spriah ...iskam da ti kaja che ne e tolkova trudno ...mislia che e nai vajna psihicheskata naglasa ... sega se chuvstvam taka vse edno ne sum pushila nikoga i izobshto ne mi lipsvat cigarite ...  osven tova ti kazvash che pushih po 3-4 cigari na den taka che za teb ne bi traibvalo da ima nikakuv problem ... CIGARITE SA VREDNI a veche i ne samo za teb ...
uspeh s otkazvaneto  thumbsup

# 63
  • Мнения: 3 379
Ако можеш, откажи ги. Аз все пак пуших до към 5-ти месец, по 3-4 цигари на ден, но после казах, че спирам и ето, вече 9 месеца не пуша и съм много доволна от себе си и заради бебчо. Сега, като усещам как ми миришат пушачите гадно и си мисля: "леле, и аз съм щял атака д амириша на бебчо  Rolling Eyes "

# 64
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Искам да ти кажа, че не само не трябва ТИ да пушиш, ами и да не позволяваш на другите около теб да го правят!!!! Ама няма такива - "сутрин с кафето мъжът ми може да изпуши една цигара" или "е, айде сега на кръчма с приятелки" (а те всички пафкат ли пафкат Imp ).  Моето бебче се беше нагълтало малко с околоплодни води, които не са били много бистри и ми казаха, че може да се дължи на това, че съм пушила. Вследствие на това му бе даден антибиотик на втория ден Imp  Imp  Imp Е, аз не съм пушила през бременноста, но в този миг си спомних за всичките мигове когато съм била на кафе с някои в гадните БГ запушени кафенета или пък мъжът ми е запалвал цигара до мен... Беше ми толкова гадно!!! Вярно е, че не можеш да прекараш бременността си в стерилна среда, но това, което зависи от теб можеш да направиш!

ПС. Всичко това ти го казва една бивша сериозна (ама много сериозна) пушачка

# 65
# 66
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз спрях цигарите преди няколко години, но братовчедка ми е голяма пешачка /роди на 19.07.2004/. На ней лекарката и е казала, че ако е пушила много преди да забременее, за нейния организъм /а оттам и за детето/ ще е голям стрес да ги спре изведнъж. Тя докрая пушеше по 2-3 цигари на ден, дори и в родилния дом. Роди здраво бебе и няма никакви проблеми. Сега кърми и също пуши.
Всичко зависи от твоето и на бащата решение на въпроса. Ако имаш някакви заболявания може би е по-добре да ги спреш /дори и постепенно/, за да няма излишни рискове за бебето.

# 67
Цитат на: Liorena

и ми е много чудно къде са сега онези, които писаха тогава по темата. скрили са се някъде, май. няма ги нещо.


А за какво всъщност става въпрос в тази тема Rolling Eyes ? Ако е нещо важно по тази тук- сподели ( аз февруари- март бях далече от сайта Wink ).

# 68
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Liorena
и ми е много чудно къде са сега онези, които писаха тогава по темата. скрили са се някъде, май. няма ги нещо.

Не са се скрили, но за мен е безмислено вече да пиша в подобни теми. Нещата се предъвкват, за маз, за сол, за цигарите, за гърнета, за Матерната...
Аз няма да си губя времето да пиша ъгейн и ъгейн, едно и също нещо.
Пък и не мисля, че няма майка, която да не знае, че цигарите са вредни, дори и само две-три. Но просто не й стиска да ги откаже.

# 69
  • Мнения: 1 017
Аз пуша от доста време и то по кутия на ден и в момента, в който разбрах че съм бременна ги спрях от раз, без да се замислям, генеколожката ми каза че ако съм пушела много преди това по-добре да не ги спирам изведнаж, че било стрес за организма, но аз ги спрях без да се насилвам. Е по-късно, след шестия месец съм запалвала по цигара две на седмица, но си мисля че щом пушеш по толкова малко не би трябвало да имаш проблем да ги спреш, все пак най-добре е да не пушиш.
Ако ти е особено трудно намери си една от онези книги за отказване на цигарите, чувам че доста хора са се отказали така.
Успех!!!

# 70
  • Мнения: 3 200
Цитат на: pollina_dan
Цитат на: Liorena

и ми е много чудно къде са сега онези, които писаха тогава по темата. скрили са се някъде, май. няма ги нещо.


А за какво всъщност става въпрос в тази тема Rolling Eyes ? Ако е нещо важно по тази тук- сподели ( аз февруари- март бях далече от сайта Wink ).


Аз пък дори не предполагах, че съществува такъв сайт и форум, да не говорим, че като пусна търсене за нещо, много малко неща ми излизат, и все пускам теми и аз  Grinning

# 71
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
Цитат на: Bounce
а имам приятелки, при които пушенето не се оказа проблем да родят здрави деца ....  Embarassed



чудесно, ти си намерила решението - следвай примера на приятелките си и не се тормози повече.

  202uu

# 72
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Bounce
Ами питам вас защото се надявам да имате повече опит.... Embarassed
Отказването не е толкова лесно...а имам приятелки, при които пушенето не се оказа проблем да родят здрави деца ....  Embarassed


Тъкмо това са казвали и мои приятелки и познати. И наистина повечето от тях са раждали здрави деца. Но след първата навършена година дечицата им  караха бронхитите много тежко. Освен това ЧЕТИРИ от 6-те деца на въпросните майки са вече и с бронхиална астма, астматични пристъпи само при лека простуда и т.н. - едва ли ще ти е приятно да прочетеш това, което мога да изредя. Ако не можеш напълно да се откажеш - поне ги намали! Това все пак е съвет на една непушачка - изборът, както и здравето на детето ти е в твои ръце!

# 73
  • Мнения: 4 629
Аз преди да забременея пушех по кутия на ден. Наистина ми беше трудно, дори много трудно спирането, но за бъдещето на детето ми си струва. Осжен тожа след парвия месец става по-лесно. Сега не пуша вече 4 месеца и все още има моенти, в които зверски ми се допушва. Това обаче са само моменти и те си отминават. Аз спрях да пуша отведъж. За мен така беше по-лесно отколкото да ги намалявам постепенно. Когато ми се допуши си предтажям малкото безпомощно бебе в корема ми. На него дори и да му пречат цигарите няма каде да отиде. Стискам ти палци и ти желая успешно да се пребориш с цигарите. Леко бременеене! Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз мисля,че бях една от най-върлите пушачки на света-пушех по около 2 кутии на ден/е някой път и една/. Работих пред компютъра по 12 и повече часа на ден, естествено здраво захапала цигарката. А в свободното време и вечер си почивах пушейки с биричка в ръка.
Когато разбрах,че съм бременна/около 5-6седмица/, знаех че трябва да се откажа от цигарите колкото се може по-бързо. Беше ми страхотно трудно.Започнах да го правя на постепенно-по няколко цигари на ден или поне от всяка запалена цигара си дърпах по няколко пъти .Впоследствие по една сутрин и една вечер-това за около седмица и няколко дни.Да си призная честно за целия ми живот на пушачка не бях изпитвала по-голямо удоволствие от цигара, колкототогава-чаках вечерната си доза никотин с огромно желание.Когато накрая запалвах, насладата беше пълна. Накрая продължих да припалвам по веднъж на 5-6дни и след месец вече не го правех. Да си призная много е важно от време на време да се запалва по някоя цигара,имам впредвид да си дръпнеш няколко пъти, просто защото изкушението е голямо,но когато си дръпна ми става гадно.Така не живея с представата, че цигарата за мен е някакво съкровено желение. Така, че ако понякого искаш да пушиш, по-добре си запали една цигара/лека/, дръпни си няколко пъти и ще ти се отпуши.
Обаче да си призная честно най-много побеснявам, когато около мен някой ми дими в лицето.Струва ми се несправедливо аз да съм се подложила на огромен стрес да ги откажа, за да не тровя още бебето, а някой глупак да го прави. И до момента продължавам да се моля в тези първи дни, когато пушех толкова много,да съм причинила минимални и най-добре никакви вреди на бебо.

# 75
# 76
  • Мнения: 127
Аз пушех по кутия и половина на ден. Когато разбрах че съм бременна ги намалих на половин кутия и това ми се виждаше страхотно постижение. Месец по-късно (към 4-ти) пушех по една цигара дневно. После само си дръпвах веднъж - два пъти от цигарата на мъжа ми. Сега не пуша въобще и се чувствам страхотно. Вече не изпитвам непрекъснатите угризения, че заради моята слабохарактерност страда едно напълно невинно същество. Пък и физически се чувствам отлично. Сега дори таткото ги спира. Доброволно. Пожелавам ти успех! Наистина си заслужава. Стискам ти палци!

Общи условия

Активация на акаунт