Отговори
# 120
  • Мнения: 46 477
Трегери по принцип няма при панелните блокове, което ме кара да си мисля, че който ти го е казал няма никаква идея за това какво точно и дали въобще е бутано, по-добре е да провериш, да не се оказах махленски клюки...
Измисли нещо, за да влезеш, примерно - обмисляте преустройство и искате да видите, ако е възможно как те са решили въпроса, нещо от сорта.
И ако наистина е бутната стената - сигнализирай, за да го накарат да сложи заместваща конструкция.

# 121
  • Мнения: 21 390
  Кажи на домоуправителя и настоявай да идат да огледат от домсъвета и да подадете сигнал.

# 122
  • Мнения: 60
  Кажи на домоуправителя и настоявай да идат да огледат от домсъвета и да подадете сигнал.
Не става, точно за неговия апартамент става. А тия ъгълчета по стените дето са празни и имат отдушник как се казват?

# 123
  • София
  • Мнения: 11 687
 Кажи на домоуправителя и настоявай да идат да огледат от домсъвета и да подадете сигнал.
Не става, точно за неговия апартамент става. А тия ъгълчета по стените дето са празни и имат отдушник как се казват?

Не се ли казваха шахти?

# 124
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Копирам мнението си от друга аналогична тема. У нас в панелката няма никакви поражения, слава Богу, но блока е строен точно след голямото заметресение в Стражица при засилен контрол и съм горе долу съм спокойна. Има си противоземетръсна шайба и т.н., на 2-я етаж съм. Удивена съм също и от факта, че в офиса няма никакви поражения, а той е на 18-я етаж и сградата според мен е паянтова за такова високо строителство, строена е също по времето на соц-а, но факт е, че абсолютно нищо и няма, на нито един етаж няма поражения.
Обаче, чух се с приятелка, която живее в блок ново строителство, апартамента е на 3г., при това на първия етаж. Всички стени са напукани яко с много дълбоки пукнатини, има паднали парчета таван и мазилки. Трябва да се изнесат докато дойдат майстори и строителен инженер да кажат дали може да се живее там и колко ще струва евентуално ремонта. Блока е само на 3г. и апартамента струваше майка си и баща си ...

# 125
  • София
  • Мнения: 2 132
Unknown_lady , в кой квартал е твоята приятелка?

# 126
  • Мнения: 599
И е по темата и не баш, ама искам да питам: Редно ли е държавата да дава пари за отстраняване на щетите от природни бедствия на частни имоти?
Българинът не се научи да си прави застраховка на жилището при природни бедствия - най-евтината застраховка е това в крайна сметка.

# 127
  • Мнения: 0
И е така, и не е така. Застрахователите ще донесат от 999 дерета вода за да не изплатят застраховките. В България за съжаление е така, в белия свят застраховката ти дава сигурност. Направете си експеримент с тема, за това дали някой е получил обезщетения в голям размер от застрахователи и ще разберете... Малки суми в България се дават, за големи не, работата винаги стига до съда...

# 128
  • София
  • Мнения: 2 479
И е по темата и не баш, ама искам да питам: Редно ли е държавата да дава пари за отстраняване на щетите от природни бедствия на частни имоти?
Българинът не се научи да си прави застраховка на жилището при природни бедствия - най-евтината застраховка е това в крайна сметка.

Въпросът е дали, и колко ще платят, дори и ако си застрахован /мои близки имат лош опит, кел файда, че са били "европейци" и са се застраховали/.

# 129
  • Мнения: 46 477
Да, при подобни случаи не само в България, но навсякъде държавата помага.
За застраховките, въпреки че съм за и винаги застраховаме, не вярвам да върши работа при масови разрушения, на секундата ще ги обявяват за форсмажорни обстоятелства.

# 130
  • Мнения: 198
Копирам мнението си от друга аналогична тема. У нас в панелката няма никакви поражения, слава Богу, но блока е строен точно след голямото заметресение в Стражица при засилен контрол и съм горе долу съм спокойна. Има си противоземетръсна шайба и т.н., на 2-я етаж съм. Удивена съм също и от факта, че в офиса няма никакви поражения, а той е на 18-я етаж и сградата според мен е паянтова за такова високо строителство, строена е също по времето на соц-а, но факт е, че абсолютно нищо и няма, на нито един етаж няма поражения.
Обаче, чух се с приятелка, която живее в блок ново строителство, апартамента е на 3г., при това на първия етаж. Всички стени са напукани яко с много дълбоки пукнатини, има паднали парчета таван и мазилки. Трябва да се изнесат докато дойдат майстори и строителен инженер да кажат дали може да се живее там и колко ще струва евентуално ремонта. Блока е само на 3г. и апартамента струваше майка си и баща си ...


Аз по време на труса се намирах в панелка на 6-ия етаж, при близки. Освен, че се люляхме като на детска площадка дори една вазичка не мръдна от мястото си. Няма видими поражения, няма и нищо паднало, съборени книги или нещо друго и слава Богу. Преди 2-3 години пак имаше някакви сравнително слаби, но усетени от нас земетресения, ако помните, някъде около 3та степен. Тогава се намирах вкъщи, в чисто нов блок на 1-вия етаж в кв Изток в София. Имахме гигантска пукнатина по цялата стена в хола, няколко месеца след това ни в клин ни в ръкав таванът в спалнята се срути, слава Богу, че беше през деня и нямаше никой в леглото.
Плюя панелките, ненавиждам ги, имаме един - въпросния апартамент, който е на леля ми и толкова я навивах да го продава...сега сякаш им имам една идея повече доверие. Аз трябваше да се намирам в този ден в апартамент в центъра, в стара кооперация, на 4 етаж. Донякъде се радвам, че не бях там.

# 131
  • Мнения: 4 450
Unknown_lady, ако си в панелка нямаш противоземетръсна шайба Wink. Това са стени от желязобетон от основите до покрива. Ако имаш такива стени значи не е панелка.

sunny day, принципно си права, но условията на застрахователите са такива, че отказват дори желаещи като мен да се застраховат. Принципно застрохаването за земетресение е извън базовия пакет на застраховка "Имущество". Трябва да я изискваш допълнително и няма да ти поемат никакви щети, ако са след земетресение. Такъв е случая на община Перник, те застраховка "Имущество" имат, но няма да получат стотинка, защото не е включено земетресение допълн. Отделно схемите за обещетяване са толкова мътни, че ....
Може би добра идея е националния кастрофичен пул.
Между другото как се справят в такива случаи други страни, някой дали знае.
 

# 132
  • Мнения: 0
Много ми е чудно, какво се случва с Делта Хил до Рударци. Дали комплекса е засегнат, там живеят някои родни знаменитости сред които и Ани Салич. По емисиите има доста уморен вид...

# 133
  • Мнения: 599
flambe, едно време си имаше такава застраховка при бедствия и земетресение. Най-евтини бяха. Другите за имущество - цялата покъщнина, се викаше оценител и тогава се определя сумата.

# 134
  • София
  • Мнения: 5 883
Не забравяйте и двата процента самоучастие по клаузата за земетресение. Обсъждахме я в другата, вече заключена тема. Wink

Общи условия

Активация на акаунт