Отминават пролетните дъждове, октомврийче тръгва на море!

  • 33 195
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 5
Хайде и аз "цоп" в новата темичка.

Съни   bouquet Hug Страхотна темичка и анкетата е супер!   bouquet  Винаги толкова актуални въпроси задаваш   Hug Много съм любопитна какво ще излезе средното ниво от анкетата.

Аз гласувах, че все още не съм решила кога да се върна на работа. Така ми се иска да си гледам Ели 2 години вкъщи, ама мм не е съгласен с мен - твърди, че няма да е добре нито за мен, нито за детето. Било по-добре да дадем майчинството на свеки - тя да дойде да жиее вкъщи и да я гледа    Stop  Crossing Arms Вероятно има право донякъде, най-вече от финансова гледна точка, но м*ка му - на никого нямам доверие, че ще ми гледа детето така, както аз искам.  Twisted Evil

За съжаление не ми остава много време да пиша, че моята майка нещо не се оправя и ходя при нея с малката да й правим компания, но поне гледам да следя темите.  Embarassed

Ели продължава да качва кг. като новородено. Опитах се да й намаля кърменето, обаче взе да ми се буди по 4 пъти нощем да суче - вероятно си наваксва. Ами обича си да си похапва детето!

Така и не намерихме проходилка, която да й става, но тя си стои много стабилно на крачетата и реших направо да я държа да се учи да ходи. В тази връзка, някой знае ли от колко месеца е позволено да стои детето на крачетата си? Да не вземе да стане някоя беля. А при педи сме чаааак след 20 дни и до тогава не ми се ще да отлагам, особено ако не се налага. Чудя се какви гимнастики да й правя, хич не им се кефи, а аз не искам да я насилвам. За стоенето - стои, дори се радва...  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета,

Да се разпиша и аз в новата темичка Simple Smile

Съни Hug На патеричка, честита месечинка на Алинка  Heart Eyes

Сийн, и на теб с малко закъснение, Честит Рожден ден!!! Да си много здрава и обичана!

Нури, радвам се, че сте решили въпроса с ваксините! На 24ти бяхме с двете деца в Борисова, направо си ме видяла  Mr. Green Мишо се погрижи да почисти градинката и хубаво обра доста кал с дрехите си, ама така е ... деца. И да, много е общителен  Heart Eyes Трябваше да се обадиш  Naughty

Тони, добре си почнала киселото мляко с една лъжичка. После увеличавай с по една или две лъжички, докато стигнеш желаното количество  Peace

Смехоранка, ако Ели е готова да стои на крачета, тя ще се изправя сама. Аз не бих я насилвала, на всички деца им харесва да си стъпват на крачетата, но ако мускулите не са готови, може да даведе до някое изкривяване. Така поне твърди нашата рехабилитаторка. Оставяй я на пода да пълзи, или поне да се опитва.

Ех, Пепи, браво на Ивко, все така да си хапва!

Флучия, бързо да се оправяте!

Елица, аз писах и в другата тема, при подобни резултати от урината+температура ни вкараха в болница на венозен АБ и вливания на рехидратиращи разтвори. Дано да се опрявите само със сиропчето, което между другото е доста кисело и Самуил категорично отказва да го пие. Ти как успяваш да го дадеш на беба?

За анкетата, мисля да се върна на работа преди бебето да стане на годинка, тогава ми свършва първата платена година майчинство (поради пренасянето е преди рождения ден на малчо). Но такава е уговорката ни с работодателя, а като се има предвид, че майчинствата ми почти се застъпиха  Crazy, нямам много варианти за избор.

# 17
  • Някъде там
  • Мнения: 886
 Здравейте момичета Laughing Благодаря ви много за стиснатите палчета Лили е на АБ и не е за болница има начален стадий на възпаление на пикочния мехур .
 Ендирка Ти ли писа там извинявай въобще не свързах че си ти. Ами не питай как и го давам с голяяяяям зор ама аз казах на доки че и е мн кисело и трудно и го давам и тя ми изписа имунобор уро.
 Така че една седмица сме на АБ важното е да се излекува детето. Целувки от нас засега

# 18
  • Мнения: 262
Привет и от нас в поредния дъждовен ден.
Ние сме с 3 деца у дома, че племенникът от Пловдив е на гости и е весело. Вчера се разходихме хубаво из Южния парк и Жорчо доволно поспа. Слава Богу дне с е по-добре, само 2 пъти е кашлял. Вчера го заведохме в частната клиника, където имаме абонамент и един доки половин час го преглежда. Спря капките и каза само промивки с физиологичен разтвор. Тази нощ спахме като къпани всички у дома. Явно малчо си навакса неспането от предните нощи. В понеделник сме при педи и дано всичко е ОК вече. Беше с ларингална кашлица, че май не писах.
Нури, каката ходи на латино танци в школа "Танцувай с мен". Много съм доволна, имат подход към децата и малката все за танци ми говори Simple Smile
Аз май пак изпуснах срока за колажа. Ще отида обаче да кача малко снимки в албумчето. Хубави почивни дни на всички!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Момичета, забравих да ви благодаря за хубавите пожелания  Embarassed Много ме зарадвахте,благодаря ви от сърце  Hug Бъдете и вие живи и здрави  Hug
Флучия не си изпуснала срока за колажа,до края на месеца е  Peace Чакам да минат почивните дни да има активност и пак ще напомня  Grinning
Съни,май за се очертава за следващата тема да е колажа  Rolling Eyes Ще гледам да направя нещо с лятна морска тематика  Crazy
Бързо оправяне на Лили  Hug
За анкета - аз най-вероятно няма да се връщам на работата(не,че и по принцип имам сериозна такава  Mr. Green) поне докато бебс не стане на 3-4г, а след това планирам да му направим сестричка   Crazy Ама това са си мои планове... Всичко е божа работа  Grinning
Сега да ви се оплача - малкото ми диваненце започна да ми хапе зърната  Mr. Green Лелее,направо е ужасно,как боли само... Случайно да знаете някаква тактика за отучване  Crazy

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 5
Сега да ви се оплача - малкото ми диваненце започна да ми хапе зърната  Mr. Green Лелее,направо е ужасно,как боли само... Случайно да знаете някаква тактика за отучване  Crazy

И мен ме хапе лапетийката... И с тези два зъба отдолу, направо много си боли.  Crazy И аз с удоволствие бих научила някоя тактика. При всички случаи никога не й се хиля насреща, когато го направи. Дори малко й се "карам"  Embarassed, но сякаш за сега няма ефект. Смее ми се диването насреща, с очите ми се смее.  baby_neutral

# 21
  • Мнения: 3 638
Здравейте   Hug
Ние се завърнахме днес в София с едната баба на задната седалка  Mr. Green
Имам малко работа да си свърша и ми трябваше бавачка, а и тя без това искаше да погостува, за да се порадва на внучето.
Да ви кажа, голямото пътешествие и честата смяна на обстановката не се отразиха зле на Яна, дори ми се струва, че й хареса. Ние постоянно бяхме на път тази седмица - Разлог, Банско, Добърско, София, Полски Тръмбеш, Белене, Свищов, София - пълна лудница   hahaha
А като се прибрахме, Яна така се зарадва на леглото си и играчките, че пак забрави, че е наакана и гладна и се хвърли да тършува и проверява всичко ли е както преди и през цялото време крещеше от възторг   Joy Joy Joy
Съни за чаршафите, 8 лв. е доставката. Аз мисля да мина през някой магазин на Панагюрище да проверя дали случайно не са им дистрибутори, защото едни от чаршафите в сайта ги имаме същите, поръчвахме ги по десен от каталога в магазин Панагюрище с наши си размери.
Бяхме и на консултация преди празниците - Яна е 6650 гр. и 70 см. Качила е пак само 200 гр., а уж хапва повечко  Tired

# 22
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Минавам да се запиша от бг-почва. Посрещна ни земетресение да видим какво ще ни изпрати ...
Заглавието много ми харесва дано верно отминат тия дъждовни периоди че какво море ще е не знам.

# 23
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Вчера изкарахме почти целия ден търкаляйки се на спалнята. Аз гледах ТВ, а Йоан си игра, спа, мрънка и т.н. обичайни неща. Все още не може да пълзи напред, но е много бързо пълзи назад. Явно докато се светне, че трябва да движи ръцете, за да се придвижи напред ще мине време. Купих му една книжка за баня и той веднага разбра, че е нещо ново и се заигра с него. Йониката остава в бюджета за следващия месец, че сега ни предстои пътуване.
E♥L♥I♥T♥S♥A , стискам палци за Лили, дано скоро и бързо да оздравее.
Сийн, ако стока за колажа се отлага ще сменя снимката на Йоан, но вие със Съни ще кажете.
Анбибиан, добре дошли. Сега бабата ще ви поглези всички.
Шемет, добре дошли и на вас. Ако ви остане време от роднини и приятели за нас, маймуните от темата, кажи да си определим срещичка.

За хапането, още Йоан няма зъби, но със сигурност и той ще ме хапе като му се появят. Ще ми е интересно как може да се отучва от такива неща. По някога Йоан много ми дърпа зърната, представям си, ако е със зъби. От сега му обяснявам, че трябва да се отнася мило с източника си на храна, за да не мине на изкуствена такава.
Сега отивам да храня котешкото стадо, след това да сменям гащи на младежа.
Лек ден ви желая. Hug

# 24
  • Мнения: 270
Мисля,че е крайно време тъпото гадно време да види заглавието и да си вземе поука Peace Казах Peace
ха добро утро Stop
Снощи Пламена спа на долното ниво на кошарата.Не беше много въодушевена,но така се надвесва на горното ниво,че не се знаеше кога ще се изръси на земята.
Съни,благодаря.Вече нямам и секунда спокойствие,едно малко човече ми е вечно в краката newsm32
По-големите каки и батковци как реагират,нашия батко много си пази играчките и сега е мисия невъзможна,постоянно ги издърпва от ръцете на пламена и много й се кара-уфф писна ми от тая Пламена,ще ми счупи количките hahahaАко й купя кукла дали ще си играе с нея или пак на бати на колите ще налита Joy
Анбибиан,друго си е да имаш баба под ръка,ама голяма разходка сте си направили...казваш,че и хавлиите са хубави,ще взема да пробвам и без това за новия ни дом ще ни трябват
Шемет ,добре дошла на родна земя
E♥L♥I♥T♥S♥A  и от мен стиснати палчета.Аз още не мога да занеса урина на малката.кога пишка незнам,но онзи ден я държах от 7 до 9 гола и нищо не направи.
Цеца,аз шимолях на Плами с едни мокри кърпички и така се научи да пълзи напред Laughing

Похвалих ли се ,че си имам кухня- newsm78 отивам да я чистя и да си я подреждам.

Съни,Марси  bouquet
Качих няколко снимки на Плами-но верно нашите бебоци са най-най- хубави.Целувки на всички

# 25
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте  Cry.
iveta76 Бебчетата пишкат веднага след сън. Така че докато отвори очички и я слагай да пишка  Peace
 Лили от вчера е с висока темп и немога да я сваля цял ден се борим  с мокри кърпи утре ще пускам и венозна кръв та да видим. Май ще минаваме на венозен АБ Sad

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро и от нас  Grinning
Това време вече ще ме побърка  Tired Искам слънцееее  Crossing Arms
Цеца, срокът е до 31.05, няма проблем да смениш снимката  Peace Имах предвид,че ще го направя,но ще го сложим в следващата темичка  Grinning
За йониките щях да ти казвам - защо не погледнеш в Джъмбо  Rolling Eyes Аз последно в Метро бях потресена колко са им скъпи играчките  Naughty Като се има предвид и колко бързо им омръзват...
Елитса  Hug Hug Hug Hug
Иветка,всичко,което е различно от играчките,които имаме ни е много интересно  Laughing Така че и кукла не знам дали ще свърши работа  Mr. Green
Анбибиан,браво за хубавото пътуване  Hug
Смехоранка,наистина много боли  Tired Аз вече имам рана на едното зърно  Whistling И аз се карам,а той ми се хили насреща,забавно му е  Mr. Green
Ние се опитваме да пълзим  Mr. Green От няколко дни се влачи като войник  Mr. Green Приплъзва се с ръцете,ама не му идва на акъла да използва и краката  Mr. Green На каркета е като фурия  hahaha

# 27
  • Варна
  • Мнения: 913
Да се разпиша и аз в това мрачно, дъждовно и мързеливо време. Трите дни ги проспах, в смисъл нищо конкретно не съм свършила, а не се чувствам наспала се...  Crazy  Иначе не съм споделяла тук, но пуснах изследвания за специфични IgE антитела. Чудих се, чудих се и си казах какво се чудя..  Laughing Сега да видим какво ще ни излезе.  Thinking
E♥L♥I♥T♥S♥A дано Лили бързо да оздравее и да се размине с венозния антибиотик. На нас на скоро ни взеха венозно кръв и дано скоро не се налага отново, че няма да го понеса.  Naughty
Мноооого, мнооого  Hug и положителна енергия.
Ceca ние пълзим напред само ако нещо много ни грабне вниманието. И то пълзим е силно казано. По скоро се издърпваме с ръчичките, които не поддават на паркета. Голям ми е смешко.  Heart Eyes
Seengirl мен засега не ме хапят, но така ме пощипват...  Whistling Като я грабне с малките си пръстчета, забива нокти и така суче.  #Crazy Да не говорим, че акробатиката ни е на много високо ниво. То няма такива стойки и пози.  Laughing Иначе си мисля, че ако се отдръпнеш и с равен, сериозен тон кажеш " неее, мама я боли" може и да има някакъв ефект. Пробвай.  Wink
За анкетата възнамеряваме да се гледаме до 2г. Дано не се наложи по-рано да се върна на работа. Аз на шефа нищо не съм му обещавала, пък и той не ме е и питал де. Друг въпрос е, че и той нов и толкова и се познаваме.  Crazy
Съни много цветна темичка!   bouquet С прекрасно заглавие, Марси   bouquet !

# 28
  • Мнения: 313
Здравейте,

Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile

Съни, благодаря отново за прекрасната тема, Марси, заглавието е страхотно  Hug


Петкова,
Не разбирам много от тези кръвни изследвания, нося ги на лекарите и те каквото ми кажат. Отново сме с еозинофили под долната граница - като четох в нета може да се касае за инфекция. В сряда (надявам се времето да е хубаво) сме на алерголог и ще питам.

Нашето захранване върви мноооого трудно. Ивайло се мръщи на всичко. Как е при вас? Кои храни харесват, колко рядко/ топло / студено правите пюрето? Аз давам една лъжица, която той лапа постоянно, за да си чеше венците и аз го дебна като си отвори устата да вкарам малко пюре. До сега съм давала пащърнак, тиква и картоф. Странното е, че вчера му дадох домашно приготвено пюре от био картофи и днес има ситни червени пъпчици само по лицето. Голяма мъка...  ooooh!
Днес мисля да не му давам нищо. За утре (зависи от лицето му) се чудя дали да пробвам с броколи или оризова каша с круши, за да улесним изхождането.

За анкетата гласувах, че ще се върна след годинката. За момента планувам майка ми да го гледа, рано ни е за ясла. Естествено решението ми не е финално. Ще видим до къде ще сме с тази алергия.

Разгледах снимчиците от албумчето, имаме си прекрасни бебета  Hug


# 29
  • Мнения: 3 638
Днес се поразходих до H&M в мола, хич не съм впечатлена. Бебешки дрешки се намират сладурски, най-много ми харесаха комплектите бодита - 6 бр. 35 лв. На мен си купих един сутиен да не съм без нищо, но като цяло нищо не ми хареса от дамското, ММ каза, че в мъжкото било пълна трагедия.
Бебешки бански видях в Некст (около 20-25 лв.) и в Карфур. В Некст бяха цели за момиченца, може би има и за момченца, но не съм оглеждала подробно. В Карфур бяха около 15 лв. има цели, има и само долнища.
В магазина на Панагюрище проверих за чаршафите, продават само тяхно производство. Един комплект долен, горен и калъфка са 38 лв.
В Карфур има 30% намаление на бебешкото. Купихме от там бодита от там, има хубави цветни модели  Grinning
Чудихме се за 1ви Юни какво да й купим, гледахме някакви играчки в Комсед, но нищо не ми хареса. Изглеждат ми или прекалено бебешки, каквито си имаме цяла камара или за по-големи бебета, бебешки лаптоп не харесах. По едно време исках пясъчник да купя, ама тя и за него е много малка, по-добре май една люлка, която да закачим на чардака на село  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт