Как се преборвате с преяждането? Нужда от съвет.

  • 4 687
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Нова съм във форума! Прекрасен форум!
Имам следния проблем.
Висока съм 178, и съм 70 килограма. Искам да стана 64-5. Тренирам степ-аеробика, 2 пъти седмично. На 25 години съм. Имам проблем с преяждането вечер. Дори и да се храня през деня, вечер страшно много ми се яде. Знаете какво е да се грижите за семейство, и да имате своите тревоги. Не се оплаквам само споделям.
Можете ли да ми дадете съвет? Вечер ям, каквото видя в хладилника. Не мога да се контролирам.
Можете ли да ми препоръчате някакво разумно хранене за жени, които искат да отслабнат, и които същевременно са ангажирани?
Пробвах диетата на Дюкан, но не ми се отрази добре здравословно.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 280
Направи си график на храненията.. на по 3-4 часа, вечеря в 17,00-17,30  и така до към 21,00 няма да ти се хапва, а в 21,00  хапни някакво протеинче,колкото да залъжеш глада  : 2-3 с,л извара, или 1 сварено яйце, или 1 чашка кисело мляко., миеш зъбите и лягаш. На мен това ми помогна, аз имам същия проблем, вечер  ми се яде много, + сладко !  Почни да тренираш нещо, движи се. Аз съм за здравословното хранене и отслабване, и те съветвам да не ползваш разни хапчета, прахчета , простоии... Въглехидрати след 14, 00 най късно - НЕ приемай. / това за 3-4 седмици, докато свалиш килцата/, Брой си калориите!  Hug

# 2
  • Мнения: 6
Моят съвет е обратен на предходния. Избери си вариант, който най-много пасва на стила ти и психиката.
Ако си от хората, които колкото повече ограничения имат, толкова са по-гладни, не си забранявай никакви храни, но имай едно наум когато ядеш.
Ако през деня може да минеш с малко или без храна избери си режим като на Ори Хофмеклер( през деня плодове и зеленчуци-евентуално леки протеини, вечер салата, протеин и накрая евентуално въглехидрат) или Фаст 5 (хранене в 5 часов розорец). Ако ядеш през деня гледай да са храни с нисък гликемичен индекс, за да нямаш големи колебания на кръвната захар и глад. Друг вариант е да минеш на разделно хранене -с две хранения през деня. Ако обичаш вечер да си похапваш и да се чувстваш удовлетворена намери вариант да го правиш"легално" и без да чувстваш вина.
При всички случаи ако искаш да отслабнеш трябва да ядеш по-малко и/или да избягваш въглехидратите или поне да не ги ядеш всеки ден или да си ги набавяш само от плодове и ядки. Помага пиенето на вода и яденето на салата преди да подхванеш останалото.Можеш да си определиш и 1-2 дена седмично в които да хапваш неограничено каквото ти се иска.
Избери си режим и го индивидуализирай по себе си според нуждите, потребностите и възможностите си. За мен това са вариантите. Аз съм също семейна с деца, предпочитам да погладувам през деня и да се нахраня като хората вечер със семейството си, а през деня домакинствам и се занимавам с децата. Иначе съвсем ще се изнервя ако денем ям (евентуално ми се доспива) , а вечер и без това изморена и изнервена да гладувам-няма начин Stop
желая ти успех   bouquet

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 22:37 от Русалуна

# 3
  • Мнения: 2
Мерси за отговорите!
Тренирам 2 пъти седмично степ-аеробика, в 18 часа.
Ако хапна пред тренировка, после не ми е комфортно на тренировката.И така, целия ден преди тренировка, ям само плодове, и то пак ограничено, пия вода и на тренировката съм ''6''.
Но идва вечерта и мога да изям хладилника.
И другите ми дни са пак така. И един вид с аеробиката, само си държа килограмите на 1 ниво, но режимът ми...
Имах известен успех да не ям вечер и поотслабнах, но после пак взех да ям.
Вчера дори ме е срам , като си помисля какво и колко изядох.
Ако ям салата домати и сирене вечер, или пък броколи, има ли проблем?
Дори и да ги ям късо в 23 часа ?

# 4
  • Мнения: 79
Аз не мога да ти давам съвет ,но изгарям от любопитство и затова ще те попитам,какви точно здравословни проблеми си създаде с диетата на Дюкан?А ти спазваше ли режима правилно? Ще се радвам ако ми отговориш!Благодаря!

# 5
  • Мнения: 2
Ами, както споменах тренирам. Часовете ни са натоварващи. Може би не е много интересно да ви занимавам, но имаме доста скачане. много интензивна степ-аеробика.Има елементи и от тае-бо. Но самата тренировка е доста натоварваща.
В тази връзка, като започнах Дюкан, отивайки на тренировките, се оказа, че нямам никакви сили. Пиех достатъчно вода (като цяло пия доста вода), но започнаха да ме болят и бъбреците и спрях.
Не ми се стори разумно в моя случай.
Може би не върви със спорт, може би пък на мен не ми повлия добре.
И сега си търся, и с ваша помощ също, някакъв разумен режим на хранене.
Дюкан ми пасваше дотам, че можех да ям в колкото си искам от позволените храни, но както вече обясних, не ми подейства добре.

# 6
  • Мнения: 2
А иначе сега видях снимките ти. УНИКАЛНА ПРОМЯНА! Чудесно изглеждаш!
Иначе тренираш ли нещо>  А що се отнася за плодовете, не ти ли липсваха?
Явно всичко е до организъм. При мен не подейства в комбинация със спорт Sad.
За колко време свали килограмите?

# 7
  • Мнения: 79
Предполагам ,че питаш мен (алмег )...На режима съм от 4месеца и 22 дни.Сварих 27 килограма и се промених тотално  Party. През цялото време съм ходила на народни танци и фитнес  ,но не повече от два ,три пъти седмично.Чувствам се много жизнена и почти като преродена.
Най-вероятно ти си имала проблеми и преди това с бъбреците и при започването на режима си ги отключила.Щом се нахвърляш само вечер на храна ,би могла да започнеш първо с една голяма салата,после хапни супа или таратор и накрая ,ако си още гладна си изяш една пилешка пържола на скара или риба.Ако и след това си още гладна ,което ме съмнява ,се изхрускаи един плод.Дори и да поглъщаш на първо време цялото това ядене ,ще дойде време когато още със супата и корема ще ти е пълен или сама ще почнеш да намаляш количествата.Желая ти успех Peace!

# 8
  • Мнения: 2
Ако видиш само как ям -много бързо, мога да изям много  Grinning .
Искам да съм по-слаба. 70 килограма не ми стоят чак толкова много, но едни 65 биха били добре.
Ето сега например е почти полунощ. преди малко ядох броколи ( сварени), и краставици, както и няколко резенчета луканка. За луканката знам, че не е добре.
Утре съм на аеробика, и знам, че за да съм пълноценна там, трябва да съм само на плодове.
Иначе ми тежи.
Все съм завиждала на слабите хора, които не се ограничават и изглеждат добре, но при мен е друго.
Аз съм по-висока, с по-широк кокал, и пълнея, особено в областта на корема.
Преди години бях с 15 килограма отгоре. Преди 5-6 някъде.
Не съм от най-суетните, но ме е било срам от фигурата ми, и на море не съм ходила скоро, не поради финансова възможност, а заради некомфортното ми състояние.
Трябва да успея този път, приемам всякакви съвети!
Дано и аз мога да се похваля някога с такъв резултат като твоя!

# 9
  • Мнения: 21
Според мен е нормално след като цял ден ядеш плодове /и то ограничено, както пишеш/ т.е. гладуваш цял ден, вечер да искаш да изядеш целия свят. Щом като тренировката е от 18ч. какво пречи да закусваш и обядваш??? С този начин на хранене си забавяш метаболизма,  доколкото знам вечерята не трябва да надвишава 40% от дневния прием на калории.

# 10
  • Мнения: 7 723

според мен огладняваш толкова точно от плодовете
като спазвам лунната диета, ми е много по лесно да изкарам деня само на течности
ако хапна плод, направо ми остъргва стомаха и огладнявам

когато си на тренировка яж сутрин и около 14 часа

# 11
  • Мнения: 79
И това е вярно .Плодовете приети самостоятелно така остъргват корема,че после ти се хапва още.А някъде бях чела ,че закуската сутрин е задължителна.В диетата на  сумо борците е изключена закуска ,понеже тогава организма се старае да складира мазнини.На нас това обаче не ни е нужно.
Затова храненето трябва да бъде балансирано и да започва със закуска,която да е задоволителна.Вечерите обаче трябва да са премерени и щадящи.

# 12
  • Мнения: X
почти целият ми възрастен живот съм имала такъв проблем докато не открих моето си средство:
най-сериозното ми хранене за деня е обядът - салата или варени зеленчуци (зелен боб, броколи, карфиол) и мазно месо, обикновено макс 200гр св. вратна пържола ми е достатъчна
с този обяд мога да изкарам без проблем целия следобед и цялата вечер, че даже и да не закусвам на следващия ден

правила съм Дюкан, продължително и стриктно
наистина свалих доста, но апетитът не се промени, а даже напротив (поради храненето със сухи меса липсва усещането за ситост)
да не говорим, че от там и обемът на стомаха ми се увеличи

докато сега гледам да не консумирам повече от 200гр месо и 200гр  зеленчуци наведнъж, защото буквално ми става зле
даже горните количества са ми нещо като максимум, който консумирам само по време на двата ми гладни дни около ПМС
останалите дни от месеца са по-малко

но ми трябваха години да стигна до тук и да открия какво действа точно на мен

друг пример: когато сме на хотел, закусвам доста стабилно и то само от пушената сьомга, бекона и яйцатаи някой резен чушка
на тази закуска след това издържам на цял ден обикаляне и даже едва се чувствам огладняла за вечерята

дано намериш твоята рецепта

# 13
  • Мнения: 6 365
Има още един елемент и той е степ аеробиката. Всичкото това подскачане изгаря гликогена, води до вълчи глад, а оттам и до преяждане.

Знаем, че 80 процента от фигурата се прави с храна, спортът е 20, най-много 30 процента. Затова няма смисъл човек така да си гори ресурса на тялото. Има начини за трениране, които не горят директно гликоген- тежести, по-бавни движения. Оттам е по-лесно да ограничиш калориите. Безкрайното подскачане не е единственият начин за добра форма.

Иначе войнската диета е един начин: и на мен ми харесва, защото и аз мога да ям без спиране, затова пред деня ям ограничено, а вечер на спокойствие. Не е вярно, че така се трупат мазнини: ако има калориен дефицит, няма да се трупат. Всъщност то не е лошо тялото да трупа храната като резерв: по-малко стресово е. Всяко навлизане на храна в тялото е свързано с имунна възпалителна реакция. Всяка обработка на храна е лек стрес. Извод: има някаква истина в твърдението, че който яде три пъти на ден, се храни с дявола. Може би преяждането е знак, че храната трябва да се обработи наведнъж, а не да се мъчи тялото с 6 безумни закусчици а ла доцент Байкова, сакън да не "натрупа директно в депата".

# 14
  • Мнения: 2
Мерси за включването по темата ми отново!
Замислям се върху написаното от вас.
Дюкан, както обясних, съм го изключила като вариант.
По отношение на степ аеробиката, ходя на едно и също място от години. Дава ми голям заряд и се чувствам страхотно.
Нашите тренировки включват елементи от тае-бото, аеробиката, кик-бокс-аеробиката. Напомня малко на някои по-интензивни тренировки, които дават по ''Фиеста ТВ''. Обичам я, с две думи! Simple Smile
По отношение на обедното хранене, както споменах, ако ям нещо по-солидно, после , особено ако не мога да отида то тоалетната преди тренировка, не съм пълноценна.
Сега вечер гледам да консумирам предимно броколи.
Ще видим докъде ще стигна.
Но така или иначе, както вече разбрахте, не съм от най-стриктнитеи сериозни по отношение на храненето. Дори ако не беше тренировката ми, макар и 2 пъти седмично, бих била в пъти по-зле.
На височина 178, най-много съм била почти 90 килограма!!! Преди години...
Ще се радвам скоро да постигна задоволителен резултат, а той се върти около 65 килограма (приблизително).
Мерси за съветите още веднъж! Бъдете здрави! Simple Smile Другото ще дойде!

Общи условия

Активация на акаунт