Имплантите – авангардна технология за решаване на вечни проблеми

  • 28 911
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Съгласен съм. С двете ръце за импланти вместо мостове. От февруари месец тази година съм с имплант на шести долен и се чувствам супер все едно че това е си е мой зъб. Дъвча, ядки ям, моркови и т.н, никакви оплаквания досега. Дано так да продължи дълго. Много ама много съм доволен. Липсва ми още един зъб и за него се замислям за имплант, но понеже е горен ще ми трябва синус лифт, със сигурност костта ми там не е достатъчна дори и за къс имплант, та въпрос към медикъл дент колко горе-долу струва операцията по повидагне на синуса плюс костното вещество. Ако получа отговор ориентировъчно сериозно ще се замисля за още един имплант.

# 16
  • Мнения: 1
Няколко месеца по-късно, бих искал да споделя, че единственото, което се оказа дразнещо за мен при импланта е, че около зъба (коронката) няма венец и съответно има пространства, които задържат остатъци от храна, които дори и четка не може да изчисти - само конец.

# 17
  • Мнения: 4
Аз също се замислям за поставяне на имплант 6-ти долу в ляво. Въпроса ми е има ли начин да се разбере предварително /чрез някакви прегледи може би/ дали импланта ще бъде приет от организма нормално?

# 18
  • Мнения: 174
Здравейте,

Трудна работа! Ако имате предвид алергия - дали сте алергични към титана, то най-вероятно не сте. Досега не е описана само алергия към дестилирана вода, но алергиите към титан са изключително редки и по литературни данни са с честота от порядъка на 1 човек на 100 милиона. Това означава че при седем милиарда население на Земята има около 70 души, алергични към титан. Това обикновено са хора с полиалергия към метали, за която алергия те така или иначе си знаят - получават обриви от бижута, верижки на часовници и т.н. Едва ли вие имате нещастието да сте един от тези 70 души, нали. Това дали имплантът ще бъде приет от организма зависи и от един куп други фактори - от общ и локален характер, но 100 % сигурност в медицината няма как да гарантираме. В крайна сметка човешкият организъм е вероятностна система и не винаги можем да предвидим всичко... Малко йезуитски отговор, но това е положението - в съвременната имплантология се говори за успех от порядъка на 99.5 - 99.8 %, и то при здрави хора в добра кондиция, непушачи и ако не се извършва никаква костна пластика. При всички изброени фактори успеваемостта е така или иначе по-ниска.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев  

# 19
  • Мнения: 4
Благодаря ви за изчерпателния отговор! Надявам се да нямам проблеми, тъй като не съм пушачка и се радвам на добро здраве /поне до момента/.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 174
Не се притеснявайте, всичко ще е ОК. В цял свят вече колегите натрупаха много голям опит и имплантологията се разви доста през последните години. Не е както преди 10 - 12 години.

# 21
  • Мнения: 304
Здравейте, имам един въпрос към вас: Колко време след като е изваден зъба може да се сложи имплант? Кой  стоматолог-хирург бихте ми препоръчали?
И след като имам алергия към неблагородни метали, може ли да направя такава към импланта. Прочетох предният Ви пост и видях, че алергиите са рядкост, но може ли преди това да направя някакъв тест или изследване за това?
И последният ми въпрос, малко глуповат боли ли? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте, имам един въпрос към вас: Колко време след като е изваден зъба може да се сложи имплант? Кой  стоматолог-хирург бихте ми препоръчали?
И след като имам алергия към неблагородни метали, може ли да направя такава към импланта. Прочетох предният Ви пост и видях, че алергиите са рядкост, но може ли преди това да направя някакъв тест или изследване за това?
И последният ми въпрос, малко глуповат боли ли? Rolling Eyes

Здравейте master333!
Както спомена колегата д-р Ралев, алергиите към титан и по-специално към титаниев оксид са изключителна рядкост. Можете да се тестувате към каквото решите за редно, но досега в моята практика никога не се е случвало отхвърляне на имплант и/или алергия към него.
Поставянето на един зъбен имплант е изключително бърза процедура (средно около 8-9 мин.) и се извършва под местна упойка, само на мястото където ще бъде той.
Ако имате допълнителни въпроси ще се радвам да Ви отговоря.
Лека вечер  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте, имам един въпрос към вас: Колко време след като е изваден зъба може да се сложи имплант? Кой  стоматолог-хирург бихте ми препоръчали?
И след като имам алергия към неблагородни метали, може ли да направя такава към импланта. Прочетох предният Ви пост и видях, че алергиите са рядкост, но може ли преди това да направя някакъв тест или изследване за това?
И последният ми въпрос, малко глуповат боли ли? Rolling Eyes

Доколкото съм запозната, импланта може да се постави, когато мястото на извадения зъб е много добре зараснало. Мен лично стоматолога ме посъветва да изчакам поне два, три месеца.

# 24
  • Мнения: 84
След като зъба е изваден, е необходимо да се изчака период от 2-3 месеца, преди да се постави импланта. Не е наложително да правите тест за алергия към имплантите. Нормално след поставянето на имплант няма болка. Ако се наложи обаче можете да вземете обезболяващо и то ще Ви осигури нужния комфорт в следоперативния период.

Екипът на Медикъл Дент

# 25
  • Мнения: 3
След като зъба е изваден, е необходимо да се изчака период от 2-3 месеца, преди да се постави импланта. Не е наложително да правите тест за алергия към имплантите. Нормално след поставянето на имплант няма болка. Ако се наложи обаче можете да вземете обезболяващо и то ще Ви осигури нужния комфорт в следоперативния период.

Екипът на Медикъл Дент

Донякъде бих се съгласил с МедикълДент, но донякъде не.
В съвременната имплантология съществува понятието имедиатно имплантиране, т.е. поставя се зъбен имплант непосредствено след изваждането на зъба. Това обаче е възможно при точно определени индикации, които са индивидуални. След направата на анализ от страна на зъболекаря може да се вземе решение кога да бъде поставен импланта и необходимо ли е поставянето на костозаместително вещество.
Всички по-горе споменати срокове (2-3-6 месеца) са много обобщителни, индивидуални и не са подкрепени за сега с категорични научни доказателства от страна на имплантолозите по Света.

# 26
  • Мнения: 3
Препоръчвам ви д-р Стефан Пеев. Имам 3 импланта  поставени от него.

# 27
  • Мнения: 0
И аз съм чувал добри отзиви за д-р Пеев, но се оказа, че работи в Казанлък, което ми беше далече. Поради тази причина се насочих към д-р Смилов в София, който ми постави 2 импланта, преди около година и 8 месеца. Крайният резултат е страхотен, защото имах една малка ужасна протеза, която беше само от три зъбчета, а сега мост. Препоръчвам доктора. Координати имам от гугъл. Ако искате можете да ми пишете и на лично.

# 28
  • Мнения: 0
Когато се заговори за имплантология, името е само едно: д-р Бранимир Кирилов, в чиято клиника не само се поставят ежедневно импланти, но и е официален представител на Международния учебен център по имплантология - IFZI, Германия.




 

# 29
  • Мнения: 0
Когато се заговори за имплантология, името е само едно: д-р Бранимир Кирилов, в чиято клиника не само се поставят ежедневно импланти, но и е официален представител на Международния учебен център по имплантология - IFZI, Германия.




 

Доста явна и не добре обмислена реклама на д-р Кирилов. Само не мога да разбера, дали той Ви накара да я напишете или той сам си я написа ?

Общи условия

Активация на акаунт