BB кремове - 2

  • 99 035
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616

ББ Кремове 2





Какво е ББ крем?

ББ е съкращение от  Blemish Balm, Blemish Base, Beblesh Balm. Твърди се, че произхождат от Германия, където дерматолога д-р Кристин Шрамек разработва крем, който да предпазва и стимулира регенерирането на кожа след лазерни и други инвазивни процедури, като същевременно изравнява тена и прикрива недостатъците докато трае възстановителния процес. Идеята става изключително популярна в Азия, и особено Южна Корея и Япония, и се усъвършенства формулата, съдържаща стандартно следните 5 компонента:

- Овлажнител
- Крем със специализирано действие (анти акне, анти ейдж, избистрящ тена)
- Фактор
- База за грим
- ФДТ

Това прави ББ кремовете мултифункционален продукт, покриващ пълния спектър от дневни грижи за кожата и даващ много естествен и красив завършек на лицето.

Няколко западни марки предлагат вече ББ кремове, като Гарние, Мейбълин, Лореал, Виши, ЕЛ и др, но техните продукти все още са далеч от усъвършеннстваните с години формули от Азиатския пазар и не притежават същите качества. Често липсва фактора или допълнителните качества на крема и се получава обикновен тониран крем.


Недостатъци:

- Не се продават свободно в магазинната мрежа, трябва да се поръчва или от Ибей, или от сайтове, които специализират в продажбата на азиатска козметика
- Повечето кремове идват само в 1 цвят
- Цветовете са често с розов и/или сивеещ подтон, сравнително по-малко са жълтеещите
- Цветовете често са доста светли
- Голяма част от кремовете имат висок фактор и не са подходящи за снимки със светкавица зарадии белия цвят, който дават на лицето

Важно:

-Повечето корейски марки предлагат мострени сашета и минита, които правят тествването на различни кремове много лесно. Почти винаги с поръчка на продукт в стандартен размер се добавят и мостри.
- Забелязани са фалшиви варианти на някои по-популярни ББ кремове, като например Skin79 Hot Pink. Пазарувайте само от продавачи с висок рейтинг в ибей!
- SPF номера указва защитата от UVB  спектъра на слънчеви лъчи (отговорни за изгарянето на кожата). PA + указва защитатат от UVA  спектъра на слънчевите лъчи (отговорни за състаряването на клетките). Степените са +, ++, и +++, от най-ниска към най-силна. Повечето азиатски продукти с фактор ще имат и SPF и РА обозначение.

Някои от по-популярните марки, предлагащи ББ кремове:
Skin79, Missha, SkinFood, Hanskin, Dr. Jart, Etude House, Tony Moly, Inisfree, Lioele, Holika Holika, The Face shop

Полезни Връзки:

Таблица кой ББ крем на Skin79 да избера?
Таблица кой ББ крем на Missha да избера?

sasa.com
cosmetic-love.com

Актуална тема за помощ при пазаруване от Ибей
Актуална тема  за помощ с Пейпал

Предишни теми:

ВВ кремове - опит и впечатления

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 15:36 от MissNellie

# 1
  • Исландия
  • Мнения: 60
Благодаря за новата тема, Мис Нели. Много полезно и информативно оформление.   bouquet

В момента умувам на кой да се спра, усърдно чета коментари и гледам видеоклипове в YouTube: дали Laneige Snow BB крем или някой на Lioele Blush

# 2
  • Мнения: X
Да се запиша и да благодаря на MissNelie за полезните линкове.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Мис Нели,   bouquet


Аз пък се чудя сега между ElishaCoy и Innisfree, само че не мога да си избера и фаворит измежду разновидностите им.  ooooh! Идеи?
Кожата ми е долу-горе нормална, с леко омазняване през летния сезон в Т-зоната. Нямам кой знае какво за прикриване, затова покривност не търся. Доста бяла съм.
Може и друга марка да ми предложите.
Имам Skin79, имах Garnier, L'oreal, Missa... Чакам Baviphat и Za.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря за темата   bouquet

Чудесно систематизирана информация  Hug

# 5
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 752
Да се присъединя и аз към темата. Благодаря!   bouquet
 

# 6
  • Финландия
  • Мнения: 2
 Записвам се и аз - страхотно оформление   bouquet

 Успях да се спогодя най-добре с

и особено с


 Леко са ми тъмни, но не е фрапиращо, а ефектът от тях си заслужава парите до стотинка. За съжаление розовият не ми стои много добре, но аз съм с мазна кожа, все пак - следващия път ще опитам оранжевия, но изглежда няма да е скоро - доста са икономични кремчетата, даже да реши човек да положи няколко слоя тук-там. Относно напластяването - при мен, ако е един слой, Intensе-ът стои по-добре, ако искам няколко - Super Plus печели надпреварата.
 Може и да си въобразявам, но като че ли "бушоните" под очите светнаха малко от тях - кожата ми там е толкова тънка, че нищо не помага, или поне така беше досега. Добра защита от слънце, определено. При мен се налага фиксация с малко прозрачна матираща пудра, но не е болка за умиралка - а след това, дори и в жега/дъжд, не ми е необходима друга корекция. Мен това ме устройва.

# 7
  • Мнения: X
Някой няма ли да пусне снимчица гримиран с BB крем, ако изобщо е правилно да се каже така? Изравняването на тена и в последствие ли остава или е само за времето, когато си се намазал с крема? Също ми е много важно това да не си личи границата с врата например.

# 8
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Мис Нели,   bouquet!
Да си побутна питанката от миналата тема - някой ползвал ли е BB-то на Estee Lauder?  newsm78

# 9
  • Исландия
  • Мнения: 60
Мис Нели,   bouquet!
Да си побутна питанката от миналата тема - някой ползвал ли е BB-то на Estee Lauder?  newsm78

Като че ли никой, но в YouTube има видео-отзиви за него плюс коментари под тях, които също биха помогнали. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 175
Отдавна ви следя, много полезна информация и съвети давате  Peace Първият пост е чудесен, много систематизирано и разбираемо написан  Hug Поздравления   bouquet
Прецених за най-удачно и аз да си набавя мостри, за да видя кой крем ще ми пасне най-добре. Кожата ми е комбинирана, сравнително светла (бързо хващам тен обаче), с жълт подтон. Чакам тези:
, ще давам отзиви, като ги пробвам.
В анкетата още не съм гласувала, поръчах на 28 май, надявам се скоро да пристигнат  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 532
Мис Нели,   bouquet

По анкетата, моите пратки обикновено идват за седмица-две Peace

Snowwhite, дали би могла да покажеш снимки на тези ББ-та, където да се види цвета им - твои или от нета? Примерно тези тук съвпадат ли с реалния цвят? Hug

# 12
  • Мнения: 176
Мис Нели,   bouquet!
Да си побутна питанката от миналата тема - някой ползвал ли е BB-то на Estee Lauder?  newsm78

Аз го имам, но не го харесвам изобщо. Изобщо не е ББ крем, а обикновен тониран анти оксидант крем, май както всички европейски ''ББ кремове".  #Cussing out За мен е мазен и има много слаба покривност + доста ограничени цветове - 2 бр. Първият е доста светъл жълтеникав, а втория тъмен с маслинен отенък. А за такива като мен със среден тон и неутрален/бежов подтон не са подходящи изобщо.  Peace Моя май ще заминава за Ибей жалко, че дадох £32.  #Cussing out
Това е според мен, но най-добре да го пробваш първо ако имаш възможност, може на теб да хареса.  Peace

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Да се похваля, че миналата седмица от Корея ми пристигна това:



Поръчани са на 23 май  Peace

Ще ги тествам в идните дни  Blush Heart Eyes

# 14
  • Miami
  • Мнения: 412
  bouquet MissNellie    bouquet

Две от поръчаните кремчета пристигнаха за 10 дни(1-2 седмици), все още чакам розивя на Baviphat(дано го дочакам  Confused )

Сега обмислям да си взема Миша пърфект ковър 23.

Общи условия

Активация на акаунт