нещо повече за аритмия

  • 2 690
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мили мамички! От доста време ви чете ,но все не се решавах да пиша.Синът ми 8г. имаше оплаквания от сърцето и преди два дни го заведохме на лекар.Откриха му лека аритмия.Можело и да е от възраста,но ни изпращат на детски кардиолог.Много сме притеснени.Ако някой знае нещо повече или има опит дали е опасно, да сподели.Ще ви бъда много благодарна!

# 1
# 2
  • Мнения: 22
благодаря за инфото ,но ако има някой който е преживял подобно нещо да каже, моля!

# 3
  • Мнения: 1 462
Здрасти,

На мен ми казаха, че имам аритмия като бях на петшестнайсет години. А също и, че това е напълно естествено нещо в пубертета при някои хора. Всъщност повечето хора, които имат през тази възраст, не знаят, защото не са се заглеждали. Пък и не трябва - при мен се получи така: Имам ли аритмия? Следва шаш, от което сърцето ми започва да бие по-бързо. Е значи ми има нещо!! От което следва още по-бързо сърцебиене. Е сега вече ще се мре!!!! И стигам тахикардия (над 100 удара в минута) и от това вече ми призлява пред очите и напълно ти оправдава очакванията, че ще се мре... и т.н.   Не е смешно Simple Smile Изходът е лесен, стига да го знаеш. Поемаш максимално дълбоко въздух и задържаш, напъвайки се силно. Така - 5-6 секунди и издишаш. Сърцето става метроном. Тогава запомних, че ако това с дишането не помогне, трябва да се предизвика повръщане, защото този рефлекс също влияел върху вегетативната нервна система и нормализирал работата на сърцето.

Какво значи "имаше оплаквания от сърцето" ? Grinning От доктор знам, че сърце не боли, освен ако не е инфаркт и тогава става дума за съвсем друго нещо. Мен и сега от време на време ме стяга някаква болка като си поема много дълбоко въздух, но това е когато съм спал отвит, просто е схванато, а не е сърцето Grinning

Искаш ли да ти кажа един чудесен начин да забравите тия болки? Плуване.

# 4
  • Мнения: 22
Благодаря за изчерпателния отговор.Вчера водихме детето на кардиолог и се оказа че наистина всичко е наред,просто е преживял някъкъв стрес и затова се е получило така .Той болки  е нямал а се ускоряваше много пулса при леко бягане и понякога не му достигаше въздух.Но лекарката препоръча спокоен режим  и контролен преглед след 7-8 месеца.Радвам се че всичко е ок.Още веднъж благодаря и ако се наложи ще ползваме съвета ти. Hug

# 5
  • Мнения: 666
 Мога само да ти кажа , че се радвам че кардиолога е установил точно това , но най- добре е да заведеш детето в трета градска , аз водих малкия там и съм много доволна  имат добра апаратура и са много внимателни  неприятното е , че се чака много , но пък си заслужава

# 6
  • Мнения: 574
Незнам как точно са прегледали синът ти,но е добре да отиде на ехокардиография. Може да го видят и с доплер. В Терапията във Варна мисля,че има добри лекари. Ще те упътя ако искаш. Ако проблема е малък наистина трябва да засилите физическите упражнения,както те съветва Gaming. Физическите упражнения тренират младото сърце и го оформят като по-силен мускул. На мен лекарите след втората ми операция (бях на 12г.) ме задължиха да тренирам плуване, конна езда или друг спорт.
Първо се консултирай с повече лекари,които да препоръчат тренировки и чак тогава си избирайте какви. Нека кара повече колело,да прави ускорено ходене отначало 10 ,а после до 30мин. Ако той показва ,че може нещо не го ограничавайте,защото бил зле. Децата трябва да се стимулират и ако проблема може да премине след побертета или по-рано, така ще му помогнете.

Общи условия

Активация на акаунт