Смучат ли си вашите бебета ръцете

  • 11 917
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Моето бебче на два месеца и половина ..../ крайно време е да си сложа лентичка не мислите ли /
кърмя на поискване, обръщам внимание, гушкам, играя и пак си яде ръчичките ама не ти е работа
постоянно гласи палчето за лапане в устичката
бе .... толкова ли му е вкусно незная
слагам си моята ръка на я лапне не я иска
познава си го
моля кажете и вашите ли са така
това период ли е
или нещо друго
да не е пък гладно

аз съм го забелязала  така прави и когато му се спи

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Споко, така се приспиват доста бебета май.(поне моето-винаги)
Почна да смуче палец към 3тия месец, имаше един период на интензивно смукане, сега вече- само като и се спи или е гладна и, предполагам, като я мъчат венците.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И моя правеше така на вашата възраст. Мисля, че така се
успокояват и приспиват. Нормално е, няма за какво да се
притесняваш. С времето минава.

# 3
  • Мнения: 3 447
Да, като се почна от 3 месец - пръстчета, юмручета, а и палеца доста често (което ме притесняваше). Но след 8 месец престана, да чукна на дърво. Предполагам, че е фаза в развитието, не се притеснявай Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 216
 Ние си ядем полеца ,вси4ки пръсти изаб6о каквато 4аст от ръ4ицата успеем да натикаме.Запо4на към 4м. аз му слагам бибата,а той прому6ва палец отдолу и маха я маха,и хоп палеца в устата!
На падар съм станала!
А знам 4е е вредно-могат да се развият аномалии в 4елюстите.
Надявам се да не продължи дълго и да е заради зъб4етата!

# 6
  • Мнения: 2 220
Да, и то доста интензивно и по всяков време, т.е. не беше от глад или че му се спи, или еди какво си. Просто обичаше, но аз на всяко слагане в устата му ги махах и напоследък все по-рядко го прави, което ме радва. Не знам, може би и сам щеше да се откаже, както казват другите, но аз предпочетох да не рискувам. И не съжалявам!

# 7
  • Мнения: 5 393
Да и аз не го спирам,поне за сега.По този начин се успокоява и си чеша венците които вече го сърбят.

# 8
  • Мнения: 92
Да и при нас е така, бута си даже и двете ръце едновременно, и издава разни звуци и много се радва baby_neutral

# 9
  • Мнения: 117
ej, i moq si qde qko rxcete...tova dava povod na babite postoqnno da mi napomnqt, 4e e gladen, 6toto samo na kxrma...ve4e po4ti na 4 meseca...nikakvi vitamini i t.n. :35:no az si znam , 4e prosto go kefi da znae , 4e tova sa si negovite rx4i4ki i 4e moje da si gi sloji po vsqko vreme v ustata...edin vid nesavisimost...no da vi kaja az go prispivam kato mu dam moq prxst da go smu4e:)mnogo mu haresva... a zalxgalkata taka go nervi baby_neutral ujas:)dano da otvikne sam po nqkoe vreme, az prosto nejno mu go izvajdam i go razseivam s ne6to...zasega pomaga za kratko :)6te vidim natatxk!

# 10
  • Мнения: 140
И ние го имаме същият проблем.Аз и вкарвам цоцата,тя я вади и пиха пръста.Понякога как го пъха  не знам но почва да се дави.Прави ме на маймуна непрестанно. smile3511 smile3511Но душичка,не може да разбере че не е добре за зъбките.

# 11
  • Мнения: 1 493
Така се успокоява.

# 12
  • Мнения: 2 047
   И моята почна да лапа каквото й падне - ако й махна ръката, почва да смуче пелената. Този рефлекс е силен през определена част от денонощието, не през цялото време при нас. Обикновено е веднага след сукане и докато чакам да оригне.

# 13
  • София
  • Мнения: 63
Еличка започна да си смуче палчето на 3м. Не съм я отучвала, бях много щастлива, че се е научила да се забавлява с нещо, различно от мене. Сега, когато си има и други занимания, изобщо не се сеща за него, тъй че историите, че ако оставиш бебето веднъж да си налапа палеца, ще го смуче до първи клас, са доста преувеличени, предполагам. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 215
Да, моята малка мадам започна на 2 месеца, после забрави за пръстите до около края на 8мия месец и сега вече, ако няма нещо друго в устата, то задължително е ръката.

Общи условия

Активация на акаунт