МАЙски бебета 2012 - тема 1

  • 41 176
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Еххх момичета, все едно беше вчера, когато видях   EFP  .Толкова бързо мина това време  Grinning.
Дрина, темата е страхотна, както винаги, хиляди благодарности  Hug  bouquet

Ние сме добре, храним се на поискване, за колики давам Ентерокинд. Незнам дали помага  Grinning. Вече направихме консултация с ортопед. Краченцата са добре.
Май не съм ви разказвала, че като дойде педито вкъщи да ни посети първия ден и ми каза, че Никола има фрактура на раменната кост, ръката му е пукната при раждането. В болницата това никой не ми го каза. Докторката ме успокой, че  е било `малкия дявол`, така да се каже, защото той движеше ръчичката както трябва. Сега и ортопеда потвърди всичко това, каза че всичко е зараснало и е минало.
За сега с баткото нямаме проблеми относно бебето, а той че продължава с неговите си лигави истории това се знае  Grinning.

Хайде темичката ни да се пълни само с положителни емоции! Спокойна вечер!

Да честитя на всички мами, които не съм споменала по именно, да са живи и здрави бебоците!  Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, май-чета! Благодаря на Дрина, че ни е включила в списъка. Чета ви доста сериозно от известно време и за доста проблеми намерих отговорите  Simple Smile  
Все пак имам няколко питания  Embarassed
Нашия писан обикновено заспива на цица и не винаги успявам да го оригна. Четох, че това не е голям проблем, а може и да няма нужда всеки път от тази процедура. Обаче последните дни голямо напъване след като заспи, само да го сложа в кошарата и след 5 минути се започва едно свиване на крачета, ръмжене, зачервява се от напъване и се събужда. През деня го люляме, гушкаме и т.н. за да заспи, но вечер... Обикновено вземам при нас на спалнята и тогава е по-спокоен. Няма сън за мама   ooooh! Спроред вас дали си имаме колики? Или е от въздух в коремчето? В петък сме на консултация и ще питам какво може да се направи.
Храним се на поискване, доста на често, имаме достатъчно наакани и напишани памперси, мисля че наддава добре, поне ми натежава в ръцете вече Simple Smile
Стана доста дълго, пак ще пиша по-късно.
Пожелавам лека вечер и спокойни сънища на мамите и бебчовците.

# 32
  • Мнения: 425
Благодаря ви за топлото посрещане. Hug

И нас започнаха да ни мъчат колики тези дни и много ми помага възглавничката с костилки. Все още не давам лекарства за коликите освен Биогая, с която сме от първия ден профилактично. Между другото в болницата още ми казаха, че коликите започват най-рано след 10-ия ден. Не знам дали е вярно.  newsm78

Не ни подмина и секретирането на очичките- първо беше на двете, после за 2 дни мина и сега само на едното. Почиствам с физиологичен разтвор, а сутрин и вечер с отвара от лайка и правя масажче, когато мога. Нашата педка ми показа да го правя с въртеливо движение по посока на часовниковата стрелка в основата на оченцето към нослето.

Беки Б, ние трябваше днес да сме на контролно теглене, но времето беше ужасно и аз не го заведох. Иначе първата ДК е на 30 дни. А и все пак трябва първо да запишете бебка официално. Дано съм била полезна.

Дрина, благодаря, че веднага си ни включила на първа страница  Hug  Hug  Hug Павел се роди 3200г и 48 см.

# 33
  • Мнения: 117
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема, страхотна е!Има толкова полезни статии че ме заболя главата от четене.
Голди  Hug хубаво е да те видя тук!
Io io секрет в очичките и Валерия имаше, аз на своя глава реших да и капя кърма и за два дни изчезна.
Проблема сега ми е с нослето все е запушено, капя физиологичен разтвор ама няма ефект Sad и като спи ръмжи и се напъва.

# 34
  • Мнения: 369
Здравейте майски мами!Бихте ли добавили и мен.Аз родих на 01.05. момиченце,казва се Карина 2,760 кг. 47см.
Честито на всички и да са ви живи и здрави малките слънчица!

# 35
  • Мнения: 1
Много ви благодаря за отговорите, момичета!  Hug Hug Hug
Явно започваме и ние този неприятен етап. Доки ми предписа още на първото посещение капки (хомеопатични) за коликите и една банка физиологичен разтвор, който да капвам в нослето и да мия очичките. Днес ходихме да ги вземем и ако положението се затегне започвам да й ги давам. Иначе за себе си купих чайче от копър на Хип и се надявам да й помогна.

Дрина, махнах го аватара, защото вече не очаквам...вече си имам най-прекрасното бебе на света!  Heart Eyes

По повод ревността, при нас май такава ще се получи от племенника ни, спрямо вниманието на майка му и баба му...дано да успеят да го предотвратят това.  Praynig

Йоанче, на мен д-р Денчева ми каза, че мога да се обръщам към нея, ако имам въпроси. Така че, ако нещо те притеснява, мисля, че едно позвъняване в Щерев може да ти е от полза. Съмнявам се да ти откаже съвет! Нас тя ни изписа, защото нашият си доктор беше ОТНОВО в секцио.  ooooh!

Лека и спокойна нощ на всички! Hug

# 36
  • Мнения: 42
Добре дошла ledi  Hug
Криси, радвам се, че всичко е наред вече  Hug
boryanashy, добре е че капеш физ. р-р, но трябва и да изчистиш секрета от нослето, вземи си помпичка  за изсмукване с уста(те са най-ефективни)  Peace
Голди, няма закономерност с тези колики, сина ми на третия ден вече имаше, а сега с Никол след 20тия ден се появиха  Simple Smile
Galadriel_6, и мойта хубавица го прави това със грухтенето и сумтенето, придружено със свиване, направо са си колики, в по-лека форма
Аз се чудя как да поизместя режима на дребуса, защото ми заспива след храненето в 6 или 7 супер здраво и понякога става много късно за къпане, защото ние я къпем преди последното хранене, което обикновенно е около 10-10.30. Дайте идея какво да нправя, защото като се наспи после няма заспиване?

# 37
  • Мнения: 4
Тъкмо се зарадвах,че успях да изчета старата тема и гледам,че и тука вече сте на трета страница Simple SmileУтре ще дочитам,засега се записвам само Hug
Аз не смея да се похваля,че имам много добричко детенце,засега няма колики,да чукна на дърво дано да ни прескочат Praynig,че с големия беше някакъв ад,макар и само за 1 месец.Иначе си ям всичко,включително ягоди,череши,абе въобще не се ограничавам,ама аз и по време на бременноста бях така,колко ягоди съм изяла през последните месеци не е истина EmbarassedЕдинственият ни проблем е,че малчо спи много добре през деня,и вечер става по неспокоен,спи само в нашето легло,кърмим се начесто нощем и понякога се събужда през ноща и будува 1-2 часа и като се съмне и като откърти,та и до обяд спи Rolling EyesДнес е спал цял ден,което откакто се е родил май не се е случвало,та очаквам тежка нощ,утре ще се чуе Simple Smile

# 38
  • Мнения: 847
Io_io, Боби има секрет в едното око, лекарката каза промивки с преварена вода и лайка, също така по някоя друга капка кърма в окото, обаче аз не се справям с капането, затова караме на промивки.
На нас ни изписаха капки Тобрекс и промивам със сребърна вода-ще видим утре какъв ще е ефектът.

Криси, как сте? От снощи и Калоян плаче много и сега забелязах,че акитата му почват да позеленяват и да има мъничко слуз. Бих ти препоръчала нашата педиатърка-работи по здравна каса,но има частен кабинет с още една педиатърка. Ако те интересува,пиши на лични и ще ти разкажа повече. За спешен център-само да кажа,че по принцип лекарите в спешните центрове не са педиатри. Мазнейкова имала спешен център с педиатри,но някъде в Люлин. Нашата педиатърка ми каза,че бил добър и че скоро щели да правят и в клиниката на бул. България.

джуджанка, и аз щях да го изпусна една нощ Sad За сега с недоспиването се справям като спя по почти 4 часа следобед,но нашия татко още си е вкъщи. Прбвала ли си да кърмиш легнала,докат си спиш? Аз почнах така да правя.

petq, нашата педиатърка ми каза за сега да не правя масаж,за да не разнесем инфекцията надолу по каналчето. Иначе и аз знам,че се правят масажи и помагат много. Иначе очен лекар ми е показвал с кутрето от основата на оченцето към долната част на носа.

Голди, добре дошла!

Alex83, от кои капки за колики си най-доволна? Лефакса от къде го взе?

boryanashy, ще пробвам и с кърма,благодаря!

# 39
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен!

Drina поздравления за темата  Hug

Да ви кажа покрай грижите за двете деца и домакинската работа, не ми остава време да седна на компютъра.
Иначе сме добре, кърмим се на поискване, общо взето по цял ден ми е на гърдата. Когато суче много бързо се измаря и заспива и въобще понякога ми е невъзможно да го разбудя. Връщам го в леглото и той след известно време започва да реве. Питах личната така ли да я караме с режима на поискване, и тя каза засега да продължим така. Днес бяхме на консултация, от раждането е наддал 1.150кг. Очичките ме притесняват, постоянно текат. Почиствам с преварена вода, но няма резултат. Сутрин едното е цялото в гурели. Личната ни изпраща на офталмолог и утре ще го водя. Днес успяхме да минем и през ортопеда. Той ми препоръча да започвам да го нося в кенгуру. Аз съм малко скептично настроена, по-скоро ще използвам слинга. Иначе доктора каза, че няма нищо притеснително, но да отида след месец пак да види детето. В амбулаторния лист обаче пише, че бедрените гънки се разминават. Незнам какво да си мисля, но ще трябва да изчакам да мине месец, за да разбера дали всичко с крачетата е наред.

Баткото ревнува по негов си начин. Иска аз да му помагам с миенето на ръцете, зъбите и т.н., а доскоро беше самостоятелен. Иначе постоянно иска да го целува и гушка и аз дебна да не направи нещо, защото не си преценява силата и го натиска. Започвам да се намразвам, че постоянно му мърморя дали си е измил ръцете, и да внимава с малкия, но няма как.

За коликите ме посъветваха да давам Колоцинтис на Боарон, но аз още не съм давала нищо. Забелязах, че от някои храни които консумирам Добчо получава газове и ги избягвам.
Ставам, че гладника пак се е събудил да хапва  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 240
Добро утро!
Направила съм кафенце...  Heart Eyes
Alex83,  Hug много се надявам да се подобрява...
Io_io , ами струва ми се, че сме по-добре...  Praynig Поне се надявам...почти на всяко хранене давам някакви капки и се притеснявам, че постоянно я тъпча с лекарства ...  ooooh! Вчера на прегледа поне отпадна притеснението за настинка... Поне със сигурност ваксината за ротавирус няма да ни се размине...

Ведър и щастлив ден, май-чета!   

# 41
  • Мнения: 121
Добро утро!

Дрина, благодая за темата   bouquet! Страхотна е както винаги  Hug дано да я пълним само с хубави новини за нашите бебчовци  Laughing

Криси, мисля че един от най-добрите педиатри е д-р Масларски. Знам че прави посещения по всяко време срещу 30 лв. За сега слава богу не ни се е налагало да му се обаждаме. Нас ни обслужва медицински център за времето, през което педито не работи и там има дежурен педиатър през нощта обаче. Е, веднъж го викахме и не останах ама хич доволна, но за сега нямам избор. Аз също се ослушвам за смяна на педката, но в района, в който живея е много трудно да намеря друг, който да е съгласен да ни запише. До нас има и педиатричен център и съм се уговорила с докторката там, че при нужда мога и на нея да звъня (отново срещу заплащане).

Беки, мила, добре дошла в клуба на коликите  Heart Eyes Не искам да те плаша, но тъкмо си мислех, че нещата при нас започват да се нормализират, обаче от три дни положението е меко казано нетърпимо. Една от мамите, мисля че беше opelcorsa писа преди време, че коликите се засилват след шестата седмица .... ми ето при нас вече е факт. Преди се оплаквах, че сме зле, ама сега е още повече  Crazy Смених три вида капки и за сега сме на инфакол, в очакване на доставка от Лефакс...да видим дали той ще подейства, поне временно.

А за наспиването ....въобще не си правя илюзиите че ще се наспя, горе долу ми се връзват на нощ между два и четири часа, през деня не мога да спя, а ако случейно следобяд си полегна и се наканя да дремна, то дребен "усеща" и почва с неговите си изпълнения и ...няма наспиване  Mr. Green

Днес отново съм на консултации при педито, решила съм да я тормозя и аз всяка седмица, нищо че ми разправя като се записвах, че било рано за втора консултация, за мен пък не е  Crossing Arms

# 42
  • София
  • Мнения: 2 958
io_io, да го храня легнала е истинско мъчение. От многото четене оставам с впечатлението, че му е къса юздичката на езика. Струва ми се, че като става по- голям положението се пооправя, но не съм много сигурна.

Ферара, това хомеопатично за коликите с каква потенция е? Как се дава?

# 43
  • Мнения: 92
Добро утро майчета Simple Smile

Кога стигнахте до 3та страница  Crazy

Добре дошли на новите мами  Hug

Аз се въползвам да седна на компа, че малкият тъкмо заспа след едночасов плач .... тия газове ще ни уморят Sad мисля от днес да мина на някакъв режим на хранене, незнам дали ще помогне  ooooh! давам и еспумизан от онзи ден ... още няма ефект, освен че вчера повърна супер много от тия капки  Naughty  Naughty но педиатърката каза, че било нормална реакция от еспумизана ... кое му е нормалното да повърне, незнам  ......

желая ви слънчев ден  Hug

# 44
  • Мнения: 27
кратък запис от мен. Изчетох набързо страничките. Честита ни тема и дано имаме повече положителни поводи да пишем Simple Smile
В понеделник нашата кака става на 4 год., а Стефан на цял месец... тогава сме и на консултация Simple Smile

Апропо Добре Дошли на Голди Simple Smile Изчезвам зоват ме с рев...

Общи условия

Активация на акаунт