Частни детски градини и ясли - София (5)

  • 119 471
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 132
Запис!
А за детската градина "Немо" http://www.nemo-bg.com/ някой да може да си каже мнението?

# 31
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Аз да кажа, че решихме да НЕ местим дъщеря ни от Марита в Тути. Истината е, че макар първоначално да бяхме много въодушевени и дори платихме капаро, за да ни запазят място, през цялото време (около 2 месеца вече) и двамата с мъжа ми имахме някакви притеснения. Не можехме точно да кажем какво ни притеснява, но нещо ни тревожеше.  Thinking Та миналата седмица реших преди да подпиша и занеса договора, да заведа детенце да види яслата. Искаше ми се да видя и нейната реакция, но най-вече реакцията на учителките, които щяха да ръководят нейната група.

Прекарахме около 2 часа в групата. Разбира се няколко неща ми направиха и хубаво впечатление, но най-много ме притесни фактът, че са записани 26 деца, а ги гледат по 2-3 жени макс!!!  Shocked На всичкото отгоре излезе, че са ни излъгали. Бяха казали, че ще са максимум 16 деца в групата, а са приели цели 10 повече! А уж дъщеря ни беше взела последното свободно място...  Rolling Eyes По 26 деца са групите в дръжавните градини... Докато бяхме там имаше 15 деца и само една жена, която се занимаваше с тях. По-късно дойде и "асистент". На 2 деца им течаха сополи до устата, никой не забеляза да ги позабърше малко. Кое се събува, кое се съблича, кое с кое се кара за играчки и си хвърлят пясък по главите (има пясъчник в стаята за игра). Е за какво да плащаме дори повече, отколкото плащаме сега, при положение, че в групата на Анди в нашата градина са само 10 деца, гледани от 2 жени постоянно!?!?  Naughty Останах и с впечатление, че децата ходят някак под команда до тоалетна. Нормално е това да се случва примерно преди лягане, след ставане, преди излизане и т.н. Но както децата си играеха и изведнъж хайде всички до тоалетна. Как една жена изпишква по 7-8 деца наведнъж на две смени, идея си нямам! Нито веднъж и не ги попитаха иска ли някой вода. А беше много горещ ден, вътре беше доста задушно. Оказа се и че искат плащане на ТРИмесечие!  Rolling Eyes От къде да извядя толкова много пари на куп??? Яко ми замириса на печалбарство, да не кажа на пералня за парички!  Rolling Eyes Stop За капак портиерът, който регулира паркирането по време на оставяне и вземане на децата ми вдигна мини-скандал чут от други родители около нас за това колко дълго съм си оставила колата отпред, без въобще да е наясно каква съм, що съм, каква уговорка съм имала с управителката, която изрично ми бе казала, че няма проблем да я паркирам отпред, без да ме ограничава във време... Ама така е, нямало е достатъчно място за тузарските лимузини отпред и някой е надигнал вой!  Rolling Eyes Наглото и просташко поведение на портиера беше последният пирон в стената! Разделихме се с думите "с този си тон току що загубихте един клиент на градината!" Не се сдържах! Mr. Green Та се прибрахме и набързо с мъжа ми взехме решение! И нямате представа как ми олекна!  Heart Eyes Защото ние в същност сме си много доволни от Марита и няхме много натъжени при мисълта, че детето ни повече няма да ходи там. Sad Тя се чувства прекрасно там, вече са си създали страхотна връзка и с децата и с лелките/учителките, имат лично отнощение към децата, просто личи с каква любов ги гледат. А това за мен, а и предполагам за всеки родител, е най-важно! Пък английски все ще научи, друг начин няма!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 юни 2012, 11:22 от ♥Пандичка♥

# 32
  • Мнения: 408
♥Пандичка♥ , хубаво е, че сте взели решение, с което се чувствате спокойни. Ужасно е, как си правят реклама със страхотна материална база и празни обещания, за не малко пари. Все повече се ужасявам от ЧДГ.
И на мен Тути много ми беше харесало, но честно казано, благодаря на Бояна, че реши да сподели с нас, какво се случва там и да си отворим и ние очите малко по-добре   Peace
Аз за съжаление още не съм се спряла на вариант  newsm78
Харесва ми градината на Stelfy, но 900 лв ще ми дойдат много. А и след година и половина ще трябва да смятам всичко по две  hahaha
Хареса ми и казаното от Vital за Азбукарче, но там пък точно ниската цена ме притеснява  Thinking
Бях чела в предишни теми, че хубаво и евтино няма...дано да не е така.
 

# 33
  • Мнения: 1 618
По 26 деца са групите в дръжавните градини...

Пандичка, според сега действащите наредби в България, децата не би трябвало да са по 26 нито в частните нито в държавните ДГ - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-549189118.
Децата могат да бъдат максимум 22 + 10% за тези, които са на делегирани бюджети т.е. максимум 24 деца в група....

# 34
  • Мнения: 784
Дълбоко се съмнявам, че това се спазва някъде! Преди години когато работех в една градина, децата бяха 32+1 със"специални образователни потребности".Родителите негодуваха, ние-също. Дори изпратихме жалба до ХЕИ - изчислена площ на дете и т.н.т. Мислите ли, че нещо последва....В момента в същата градина подготвителната група е с 34 деца.

# 35
# 36
  • Мнения: 805
Привет, ще се върна да чета назад .... но да попитам паралелно с това... Трябва ми частна ясла, целодневна за около 2 месеца... ще ни вземат ли? Има ли места?
Трябва ми в района на Зоните... или от там посока Люлин?
Приемам и препоръки за такива.

Благодаря ви предварително   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 569
По 26 деца са групите в дръжавните градини...

Пандичка, според сега действащите наредби в България, децата не би трябвало да са по 26 нито в частните нито в държавните ДГ - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-549189118.
Децата могат да бъдат максимум 22 + 10% за тези, които са на делегирани бюджети т.е. максимум 24 деца в група....

Ами ето! Това е положението! Отново си затвърждавам мнението за печалбарството!!!  ooooh!

# 38
  • Мнения: 78
Наскоро четох договор за ЧДГЯ. В него броя на децата в група е фиксиран - "не повече от 12 деца в група".
Може и в другите договори да е така! Все пак в частните ДЗ се плащат не малки суми!

# 39
  • Мнения: 433
Здравейте, интересува ме някакво мнение за частна ясла Криси - не я виждам по списъците? Както и да препоръчате някоя пак в Зоните или Люлин (както е питала и Лазурит) - като изключим Светлина, че там таксата е 700лв.

# 40
  • Мнения: 771
До колкото знам, в Люлин има ЧДЯ "Криси". Хубави неща се чуваха за там и ЧНУ "Ерих Кестнер", но там пък приемат след 2г. Зависи вие на колко сте?

# 41
  • София
  • Мнения: 12 041
Пандичка, радвам се, че преди да заплатите таксата за три месеца сте решили да опитате нещата на място. Виждаш, че не бях крайна в оценките си за това място, а имай предвид, че моето дете беше там съвсем в началото, след откриването и децата все още бяха малко. И освен печалбарството, най- неприятното нещо са лъжите, защото няма как да си оставиш детето на място, на което чуваш предимно лъжи. Дори не разбирам защо го правят. Все ще се намерят хора, които да харесат и истината, и да ползват услугата.

Всичко хубаво пожелавам на детенцето ти и на теб!  bouquet

# 42
  • Мнения: 46
♥Пандичка♥ , хубаво е, че сте взели решение, с което се чувствате спокойни. Ужасно е, как си правят реклама със страхотна материална база и празни обещания, за не малко пари. Все повече се ужасявам от ЧДГ.
И на мен Тути много ми беше харесало, но честно казано, благодаря на Бояна, че реши да сподели с нас, какво се случва там и да си отворим и ние очите малко по-добре   Peace
Аз за съжаление още не съм се спряла на вариант  newsm78
Харесва ми градината на Stelfy, но 900 лв ще ми дойдат много. А и след година и половина ще трябва да смятам всичко по две  hahaha
Хареса ми и казаното от Vital за Азбукарче, но там пък точно ниската цена ме притеснява  Thinking
Бях чела в предишни теми, че хубаво и евтино няма...дано да не е така.
Здравейте! И ние сме привърженици на максимата, че евтиното ти излиза по-скъпо. Отделно сме с доста изисквания, ако търсехме евтиния вариант - имахме го в държавната детска градина, откъдето отписахме детето си. И ние минахме през епопеята ТУТИ, но след разумно премисляне се  отказахме. Тогава намерихме АЗБУКАРЧЕ. Директорката ни предложи да пробваме няколко дни, ако искаме за по няколко часа на ден, да преценим доволни ли сме, детето как се чувства и тогава да вземем решение. Всеки познава детето си най-добре и ние още на втория ден знаехме че това е нашата градина. Можеш да отидеш в АЗБУКАРЧЕ и да пробваш. И ще добавя още нещо за ниската цена - кой всъщност определя коя цена е висока и коя ниска? Според мен стандарта в България е такъв, че 350 лв. на месец е една абсолютно разумна цена, а не ниска. В ЦДГ се заплаща по 60 лв. на месец. Това, че в други частни градини (няма да споменавам имена, те се знаят) злоупотребяват с положението в София на недостиг на места в градините и искат високи такси е друга тема.

 

# 43
  • Мнения: 408
Vital , благодаря ти отново   bouquet
Със сигурност ще отидем и на място, но все още се колебая, понеже от другият месец спирам да ходя на работа, ще мога да си гледам човечето и да прекарвам повече време с него. Другото е, че ми се иска да прекарва повече време на открито, особено сега, когато времето предразполага. Друг е въпросът, че в тези жеги и това не е много възможно и полезно  Crazy
Сега се сещам да питам, колко често ги извеждат в градината и все още ли са 7 дечица?
Предполагам ще може да ходи няколко месеца по половин ден и да сме си повече време заедно, пък от есента да си влезе в ритъм с останалите, че като се роди малкото, може би ще е хубаво да си има приятелчета и занимания и да не се чувства пренебрегнат. Не знам, много се колебая. Истината е, че не се знае, кой има по-голяма нужда от другия - аз или той  Blush
Та така, колебая се, дали да ида още към средата на Юли (преди това сме на море) или да поизчакам. Но може и да не останат места от изчакване, а и докато са по-малко деца предполагам им обръщат още повече внимание.
Случайно да знаеш, как стои въпросът с таксите, ако детето не е посещавало целият месец - било е болно или е пътувало (става въпрос не за 2-3 дни, а примерно 1-2 седмици).
Относно таксите - за това, че са по-ниски от обичайните, съм далеч от мисълта, че еднозначно значи лоша услуга. Наистина знам и за друго място, където таксата е абсолютно същата и е напълно достатъчна за покриването на разходите.

# 44
  • Мнения: 3
Vital,един въпрос-щом ,,АЗБУКАРЧЕ''има капацитет 15 деца и приема деца от 1 до 6 години,излиза,че те всички са в една група.Това не ми се вижда перфектно...

Общи условия

Активация на акаунт