Детето ми мига често

  • 3 356
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Детето ми е на 9г и половина. Постоянно от детската градина сменя тикове.Първо вдигане на раменете,после покашляне,сега често мигане.Ходихме на очен лекар-няма проблем.След това пихме Алора сиропче.После на детски невролог.Изписаха ни Териодизан 5мг.Пие го 1,1 и половина,1 и половина.Вече близо 2 месеца.Полза няма.Много съм притеснена.Някакви съвети?Самата тя казва,че чувства сълзи в очичките,но видимо такива няма.

# 1
  • Мнения: 495
Тиреодазин.Много странични ефекти.Дъщеря ми имаше дълго време-от лекарства.Но и психичното състояние е важно.Аз използвах Киетюд/хомеоп. сироп/.И детето да е спокойно.

# 2
  • Мнения: 100
Мога ли да го ползвам без консултация на лекар и на вас помогна ли ви? Изморих се да я водя по лекари и все безуспешно.Сякъш е някакво опитно зайче. На вас помогна ли ви и ако да-след колко време? На колко годинки е детенцето и по колко мл пиеше?Извинявай за многото въпроси

Последна редакция: нд, 10 юни 2012, 19:50 от eli1974

# 3
  • Варна
  • Мнения: 617
Моята дъщеря също започна да мига преди няколко месеца. Естествено ходихме на очен лекар- не е от там проблема. Заведох я на детски невролог. Пита дали има и други прояви- повдигане на рамене, дърпане на коса, гримасничене...При тиковите преходни разстройства децата правели нещо от раменете нагоре. Каза, че е много емоционална, да намалим до минимум шоколад, кока-кола и телевизия + компютър до 2 часа на ден. Да не й се караме и винаги да я поощряваме. Изписа й Седатиф ПС (хомеопатично). Трябвало да се приема от 2 до 6 месеца дори и да отшумят симптомите за да има ефект. До 2 седмици трябвало да има подобрение. Аз обаче такова не видях и го спряхме след около месец. С края на учебната година мигането спря. Сега много рядко го прави, когато е притеснена за нещо.
Когато тръгна на ясла отново от стрес вероятно, са хапеше сама. С горните зъби си хапеше долната устна до кръв. Тогава пихме Киетюд (който не трябва да се взима повече от 10дни!!!) и бях доволна. Сега питах доктора за него и каза, че бил "бебешки" за нея.
Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 100
Ще взема да опитам и аз с Киетюд. Имаме още за 2 дни от Териодизана и ще започна на своя глава с Киетюд.Благодаря Ви.

# 5
  • Мнения: 495
Не смесвай Киетюд и седатив

Общи условия

Активация на акаунт