Красотата на земята сме събрали във цветята !

  • 53 710
  • 752
  •   1
Отговори
# 420
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, прекрасно е, личи си, че го обгрижваш с обич Heart Eyes!
Гуш и тъжното настроение да го няма Hug.
Маце, прекрасни цветове, на всички останали също...аз моите цветенца ще си ги видя утре вечер, дано са добре...

# 421
  • DE
  • Мнения: 2
Здравейте  Peace Отдавна не съм писала, но ви чета и ви се радвам!

Пък ние бяхме 3 седмица на почивка и цветята ми отидоха на кино Sad Боли ме душата като ги гледам...Сакъзчета и петунии...Бяхме ги внесли в слънчева стая уж да им трябва по-малко вода и приятелка ги поливаше, ама май се е престарала и сега са милите буквално в кома  Cry Дано да живнат, че ще ми е мъчно много...От най-хубавата тераса в околността сега приличаме все едно никой не живее от години тук! Всичко почти изсъхнало...Надявам се тези дни да изсуши почвата слънцето и после ще подхранвам и дано се върнат  Praynig
Няма да пускам снимки, защото гледката е печална...

Мислите ли, че има надежда? Петуниите имат зелени върхове, махнах изсъхналото и клончетата, които бяха бая сухи. Сакъзчетата пък нямат цвят и в сравнение с преди все едно са болни от анорексия...Надявам се да ги спася с повече грижи и обич  Praynig

# 422
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
 ...
знаете ли името на това храстче? Много е красиво.

 ...
розовото или зеленото?  Laughing
 Hug за розовото са ти отговорили, а зеленото много ми прилича на ... градинска метла  Blush

# 423
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте!
Днес няма да ви досаждам със снимки но пък имам въпрос...
Бихте ли ми казали, как се казва на български цветето на третата снимка от предния ми пост.
Имам запитване от фейса, но с имената съм на "Вие". Все на чужди езици ги знам Embarassed
Добри, ти си като градинска енциклопедия...казвай бързо Hug

# 424
  • Мнения: 2 189
Не съм Добри, но мисля, че цветето ти е годеция
https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0 … =1366&bih=675
  bouquet

# 425
  • DE
  • Мнения: 971
KokoMira, май е това.
Благодаря ти!

# 426
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 962
Аз нещо хич не съм доволна от цъфтящите си цветя тази година  Sick! Дали защото постоянно нещо ги чопкам  Thinking, за разлика от предишни години когато нямах много време за тях, а растяха и цъфтяха като луди, но сега не ми харесват. Може и да е от това, че тази година са на Кристалон. Преди все им намирах от Практикера някакви вносни течни торове, които им се отразяваха чудесно. Тази година нямах път до Пловдив или София, че да им взема нещо такова. Пак си има красиви, ама ... като цяло са ми били и по-хубави. И понеже скоро нищо не съм качвала ето - компенсирам Grinning.
Цяла серия калдъръми:
Оранжевите, които са кичести и най-красиви
   

Червенички
   

Малко микс
   

Хи-хи-хи, някои за да ги снимам се налага да ги свалям долу hahaha. Парапетът ми е висок, аз съм ниска и осъществяването на кадро е трудна задача. А Жунглата е гъста и достатъчно висока да не се виждам като ходя напред-назад по терасата  Joy.

А тук - едни нови насаждения, ахименес и една красавица, която отговорно наглеждах за няколко дни  Heart Eyes
   

Лека нощ!

# 427
  • Мнения: 505
Ето малко външен изглед на терасата ми. Тази година за последно ще гледам петунии - то не бяха болести, то не беше чудо.



А това са сакъзчета от семена. С много любов съм ги отгледала, а те са едно от друго по-красиви  Heart Eyes


# 428
  • Мнения: 812
Хапя имаш чудесна тераса с прекрасни цветя
за мечтах се докато я гледах..Благодаря

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Момичета, търся съвет.Опитвам се да направя две саксии от старо буре.Смея да се похваля, че нещата ми се получиха, но се питам дали трябва да им пробия отдолу дупки или дървото само ще си смуче излишната влага?Отвън саксията е лакирана.Ако някой има опит, моля да сподели.
Предварително благодаря! Peace

# 430
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хапя, чудесна тераса си имаш Peace!

Аз се завърнах, цветята ми са добре, всяка вечер са ги поливали...китайката е пощуряла, а мандевилата е цъфнала - прелест  Heart Eyes- бяха ми пратили две резничета, само едно се хвана - цикламово е, като се оправя с тоновете багаж ще снимам...

...ама че жега е тук, искам си прохладното моренце...

# 431
  • София
  • Мнения: 224
Добро утро и прекрасен летен ден!!!
Петуниите ми започват да изсъхват вече,отрупани са с цветя,но се вижда че им идва края.Има ли шанс да си захвана нови от клонче или няма как да се размножат.Знам че сега повечето купени цветя са хибридни-една година и умират и много ме е яд.Дайте идея.

# 432
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Добро утро и прекрасен летен ден!!!
Петуниите ми започват да изсъхват вече,отрупани са с цветя,но се вижда че им идва края.Има ли шанс да си захвана нови от клонче или няма как да се размножат.Знам че сега повечето купени цветя са хибридни-една година и умират и много ме е яд.Дайте идея.

чела съм че може да се вкоренят от клонка, но не съм изпробвала. от семена догодина може да са подобни, но на следващата със сигурност ще се изродят  Hug

# 433
  • София
  • Мнения: 224
Добро утро и прекрасен летен ден!!!
Петуниите ми започват да изсъхват вече,отрупани са с цветя,но се вижда че им идва края.Има ли шанс да си захвана нови от клонче или няма как да се размножат.Знам че сега повечето купени цветя са хибридни-една година и умират и много ме е яд.Дайте идея.

чела съм че може да се вкоренят от клонка, но не съм изпробвала. от семена догодина може да са подобни, но на следващата със сигурност ще се изродят  Hug

Благодаря,ще пробвам с още не увяхнала клонка,странното е че по тези петунии няма семена.Купувала съм ги готови от пазара и май не стават за следващата година.Което е много жалко.

# 434
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 962
В момента точно опитвам с едно много мъничко клонче. Засега е живо (5 дни), но още не мога да преценя дали ще се развие. Впрочем аз моите петунии, като почнат да стават "нещастни" Laughing просто ги подстригвам. Оставям една част, а друга режа до 5-10 см от основата. За две седмици изкарва нови разклонения, а като почнат те да цъфтят режа другите, дето съм ги оставила при първото подкастряне. Така имам цъфтящи петунии до ноември, когато прибирам сандъчетата.

Общи условия

Активация на акаунт