Изнудване на бременни от лекари за пари

  • 1 891
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,
искам да започна тази тема, защото това е проблем, който е много наболял и срещу него като че ли сме безпомощни всички...
Аз съм бременна в 23 седмица и съм с проблемна бременност. По тази причина ми се налага да използвам често болнични. Всеки път, когато трябва да ми се издаде болничен д-рът ми иска по 25 лв. Срещу тази сума не ми дава никакъв документ. Вече три месеца му плащам и когато зададох въпроса, защо му плащам за болничния, след като ми се полага по закон, той отказа да ми издаде болничен и ми каза, че ако не си платя няма болничен...
Въпросният доктор се казва Мишел Шоайб и работи както в 25-та поликлиника, така и в Шейново.
Изключително нагъл и корумпиран и не компетентен доктор. Но до този извод уви стигнах прекалено късно.
Подала съм сигнал в СЗОК за този проблем. Там също ми казаха, че няма право да ми иска пари за болничните.  #Cussing out
Така че момичета, ако и вие имате такъв проблем пишете.

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да започна тази тема, защото това е проблем, който е много наболял и срещу него като че ли сме безпомощни всички...
Аз съм бременна в 34 седмица. От 5-тата седмица бременността ми следи д-р Илияна Иванчева, която работи в Пирогов, в Света София (на Мазнейкова)и в  МЦ” Один-Мед”.  След 1-вия преглед в Пирогов започна да ме препраща в частния си кабинет и в Света София напр. за биохимичен скрининг за който платих 73 лв. (като навсякаде другаде е  максимум 30-40 лв.както и за др.)като тук искам да отбележа че след всяко изследване трябваше да я информирам по телефона че съм минала точно в Света София за да е сигурна че има гарантиран процент разбира се.  Когато трябва да ми се издаде болничен д-рката  ми искаше по 30 лв. Срещу тази сума не ми дава никакъв документ. Изписваше ми медикаменти които ги няма в аптечната мрежа и когато и го казах и я попитах за заместител на тези които ми е изписала тя ми каза че щом ги няма нищо друго неможе да ми изпише. Впоследствие започна да ми изписва витамини които са възможно най-скъпите. Тук искам да отбележа нещо изключително важно. Още при първия преглед тя забеляза че имам проблем (големи отоци по краката) но въреки всичко не предприе никакви мерки за този проблем. Едва в 28-та седмица реши да ми пусне изследване свързано с това. Пуснах разбира се това изслдване и реших да се обърна към специалистите в Шейново, където докторите и акушерките бяха меко казано шокирани от отношението към мен и в същото време са добре запознати с дейността и „компетентността” на д-р Иванчева, защото месец преди да попадна в Шейново тя е работила за около 2 седмици откъдето са я изхвърлили заради некадърността и.  Оказа се че не ми е пускала задължителни изследвания.
Въпросната доктор Иванчева отказа да ми даде всички изследвания до момента до който ме е следила- женска консултация, фетална морфология и други които задължително се изискват от всяка болница към която се обръща всяка жена за раждане. .
Изключително нагъл и корумпиран и не компетентен доктор. Но до този извод уви стигнах прекалено късно. И нещо много важно да отбележа, че това го прави за колега и не ми се мисли как би постъпила със случайни хора.

# 2
  • Мнения: 0

Моето мнение е същото- д-р Иванчева е най- некадърната " докторка"  .

Общи условия

Активация на акаунт