Бременна сервитьорка

  • 4 000
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Simple Smile Нова съм във форума и това е първата ми тема,но да не се отклонявам от контекста на темата...Искам да попитам има ли и имало ли е мами,които са работели като сервитьорки по време на бременността си и до кога? Благодаря предварително за отговорите  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 402
Здравей Sun_Smile1, аз бях бременна сервитьорка един месец, после спрях, заради цигарения дим (тогава още нямаше забрана, дано сега да я спазват), вдигане на тежки маси и мъкнене на тежки табли, нощни смени,  стъпала и разни такива не леки неща. Но ако ти работиш на по-лек режим, чувстваш се добре, и не се налага да дишаш цигарения дим на хората, може да изкараш и повече. Аз познавам едно момиче, което работи до 7 месец без проблем, но работата не беше тежка. Най-добре обсъди това с лекар.

# 2
  • Мнения: 2 052
Зависи до кога ще се чувстваш добре. Аз съм работила като сервитьорка, но не бременна и работата не е лека и на твое място веднага бих излязла в болничен. Причините toanto ги е споменала - цигари, голямо тичане, вдигане на тежко, работа до посред нощите. Така че зависи колко е натоварено в заведението, в което работиш и как се чувстваш ти.

# 3
  • Мнения: 11 828
Моя приятелка работи до края на 6-я месец и спря поради причината, че беше зимата и започна грипна епидемия иначе се чувстваше добре и можеше още да работи.

# 4
  • Мнения: 27 524
Относително е, има жени, които си работят това докрая. Аз с Криско работих в заведение, но бях на щанда със сандвичите. Но пак часове наред права, мъкнех кофи с майонеза и кетчуп... нямах проблеми, не се уморявах, но сама реших да спра някъде в края на 4-ти месец.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7
Първо да ви благодаря ви за отговорите!А иначе не ми е толкова натоварено,но от една седмица в кафето сервираме и пици и чиниите са мнооого тежки.В 5-ти месец съм и мисля да си работя до Август.А и от чли имам 15 дена отпуск,така,че ще се справя.Не ми тежи за сега работата,само дето малко повечко ме болят краката от постоянното обикаляне...А другото което ме притеснява е,дали ще мога да си взема болничен до 45 дена преди раждането...???? newsm12

# 6
  • Мнения: 2 052
Ако имаш 8 месеца стаж (мисля че толкова беше, ако греша моля да ме поправите) имаш право на 180 календарни дни болнични. Не вярвам АГ-то ти да откаже, още повече като обясниш каква ти е работата и се налага да си на крак, а и в последните месеци става доста тежко.  Peace Аз ползвам болнични още от 7 г.с., действително имах проблеми, но и след това, когато се оправиха нещата ми издаваха, лекарката каза, че няма никакъв проблем.

# 7
  • Мнения: 7
Дано да няма проблем,а и имам поне 2 години трудов стаж без прекъсване,иначе от 6 години съм там...Успокои ме Dafi`:-)Дано да не стане непоносимо-като сметна имам още около 3 седмици-ще се справя.Само дано не удуша някой за това време,че има направо непоносими хора  fight

# 8
  • Мнения: 5 173
Аз не бих работила подобна работа бременна.

# 9
  • Мнения: 334
Можеш да си вземеш болничен докато ти започне 45 дневния Peace

Аз не бих работила подобна работа бременна.

Въпросът не е " бихте ли работили бременна такава работа или не " Naughty
а "има ли бременни мами, които работят такава работа"
Четете, преди да коментирате Naughty

# 10
  • Мнения: 3
Бременна съм в 4-ти месец.
От година и половина съм сервитьорка в един хотел. Живея и работя и в Ирландия,където работата е много по-тежка отколкото  в бг,от гледна точка на това,че нямаш право да се подпираш,приклякаш или сядаш,нито пък да се намираш в застой... трябва вечно да работиш и да хвърчиш като финикиец Simple Smile
Имам 45 мин. почивка на ден и по 8часа съм права и раборя! Вярно,че се поизморявам малко повечко от преди,и че краката ме заболяват,но нито аз,нито докрорите смятат,че работата ми застрашава бебчето. Ако не ти е препоръчано от лекар да си седиш и да почиваш,ако бременността ти протича нормално,няма нищо страшно и опасно да работиш като сервитьорка!
Три от колежките ми вече родиха,едната работи до средата на осмия месец (което си беше лудост за мен Simple Smile ) другите до на4алото на седми. Аз мисля да работя колкото мога по-дълго. Много по-добре е да си в движение по време на бременността (ако ти е позволено) от колкото като видиш двете четрички и да се омързилевиш вкъщи-това ми каза докторът ми Simple Smile
Успех и лека бременност ти желая !!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7
Здравей, Cattaleya Simple Smile Със сигурност твоята е по-тежка от моята,но за сега и аз се чувствам добре,дано и за напред да е така.И моята докторка ми каза,че е мноого по-добре да се движиш по време на бременността,отколкото да се залежаваш и да мързелуваш...Аз и нямам такова намерение дори и след като престана да ходя на работа. щЕ падат разходки Simple Smile То всичко май зависи от това кой как се чувства и май колко бързо ти расте корема,защото едва ли ако ти е доооста голям ще можеш да вървиш из масите както преди. Леко бременеене и на теб и дано да се чувстваш все така добре до края

# 12
  • Мнения: 3
Благодаря  Hug
А иначе на теб кога ти е терминът,затруднява ли те вече коремчето? Моето е още мъничко и не ми пречи да си върша работата... за сега Simple Smile
Поздрави Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7
На 27 ноември-живи и здрави Simple Smile А коремчето не е много голямо още и затова не ми пречи на работата. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 62
И аз мисля, че щом се чувстваш добре може да си работиш.Стига да не ти е, и голям корема може  да си избуташ и до 45 дневния болничен.
Аз си спомням с първата бременност като бях в седмия месец и ме питаха дали скоро ще раждам, и като казвах, че ми остават още два месец, следващият дежурен въпрос беше, дали са близнаци  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт