Тема за сексуалното образование.

  • 5 244
  • 74
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 104
Здравейте момичета,не знам дали и е мястото тук на тази тема,но не намерих по-подходящо място за публикуване.Питам кога започвате да обяснявате на детето си тези неща.Той задава въпроси вече на баща си когато се къпя.Баща му се е опитал да му каже че още е малък и няма да разбере ,но естествено малкия е намери отговор-обясни ми аз ще те разбера.Мисълта ми е вие как под ходихте на колко години беше вашето дете?Моят син е на 4 години и половина искам да му обясня тези неща така че да ме разбере или поне малко но не знам как да го направя,много ще съм ви благодарна ако ми помогнете със съвети.
 

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 351
 С интерес ще следя  Peace

# 2
  • Мнения: 556
И моят син е на 4,5 г. и скоро ме попита за какво са му тестисите  Laughing Опитах се да обясня, че там има семенца от които после идват бебета и като порасне ще стане татко, но не ме разбра  Confused.Каза че щял да бъде батко Simple Smile . Сложна работа- ще изчакам още малко.

# 3
  • Мнения: 221
Ние сме на 3г. и преди  не много време питаше защо момичетата нямат пишлета, аз се направих на "ударена" и сменихме темата, но истината е , че не знам как точно да обясня.

# 4
  • София
  • Мнения: 586
Да си призная обясних доста образно! Знае, че момчетата имат пениси и семенца, а момичетата вагини и яйчници. Знае че бебето става когато големите жени и мъже много се обичат и САМО тогава пениса на мъжа влиза във влагалището на жената и пуска семенца. Едно от тях... И така. Явно й дойде сложно защото повече не е питала.  Grinning

# 5
  • там край реката
  • Мнения: 104
Аз само веднъж се опитах да му обясня,че като стане голям ще си има жена и деца,ще я обича и няма да живеем заедно.Горкото не ме разбра готов беше де се разплаче само ми каза няма да я обичам ще живеем заедно и ти ще си моята принцеса а аз принца.Много пъти ми е задавал въпрос как отива бебето в тумбата на мама,но не съм му обяснила точният начин защото едва ли ще разбере.Казах че дядо Божи го слага(то си е така) и въпроса приключи,но някой ден като порасне още малко ще му разкажа.Аз и сега мога да му кажа но се притеснявам дали няма да обясни на всички в градината.

# 6
  • София
  • Мнения: 221
  Скоро прочетох с децата си следната книга:http://kragozor.com/?viewID=1&bd_id=225. Искам да ви попитам, според вас кога трябва да започнем със сексуалното възпитание?Какво да кажем? Кои са правилните думи? В кой момент?
 И ние ли трябва да говорим с децата си по тези въпроси или трябва да ги оставим да ги научат от други места - и от къде?

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 03:28 от desy_net

# 7
  • Мнения: 1 588
На колко години са децата?
Аз започнах,когато почнаха да задават въпроси,да проявяват интерес.Отговарях на съответния въпрос според възрастта на детето с прости думички.И с израстването на детето,нещата се навързаха.
Смятам,че родителите са отговорни за сексуалното възпитание на децата си

# 8
  • Мнения: 1 310
О, в никакъв случай от други места!
Точно - според възрастта.
Разчитах на една книга от моето детство "Истината за бебетата" и от там започнахме, но сега като я чета и ми звучи доста неразбрано и зле. Поне картинките и биват. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 221
  happy_mama , имам две деца, съответно на шест и пет години. Питам се - подранила ли съм или съм закъсняла със сексуалното им образование? И дали съм им поднесла информацията с подходящи думи?
  Пипи, ще съм благодарна на мнения за добри книги и подходяща възраст за запознаване с тях. И дали образованието с книги е най-доброто средство за поднасяне на тази информация?

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 10:57 от desy_net

# 10
  • Мнения: 1 310
Засега сме на ниво как се правят бебетата.
Започнахме с детски енциклопедии за човешкото тяло. Там обясних разликите между момчето и момичето. Говорихме за половите органи и половите различия. Има най-различни енциклопедии по книжарниците. Просто трябва да прецениш дали са подходящи за детето ти.
Междувременно попаднах на две много ценни филмчета за зачеването и развитието на бебетата.
Филмче 1
Филмче 2

Мисля, че книгите, с картинки предимно, и филмчетата, на този етап са доста подходящи. Зрителната памет не е за подценяване. Peace
 
За секса като източник на удоволствие и предпазните мерки - не съм обяснявала още.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много пъти съм споделяла, доволна съм от тези книги:            

Избраната от теб книга също не звучи зле, нямам обаче лични впечатления от нея.

Иначе на въпросите ти:
Искам да ви попитам, според вас кога трябва да започнем със сексуалното възпитание?Какво да кажем? Кои са правилните думи? В кой момент?
 И ние ли трябва да говорим с децата си по тези въпроси или трябва да ги оставим да ги научат от други места - и от къде?
Кога точно не знам, зависи от детето. Моето започна да ми задава много въпроси, затова се запасих с литература и понякога само си говорим, друг път разглеждаме и четем заедно тези и други книжки.
Правилните думи са истинските, не измислени и безумни названия и откровени лъжи и измислици.
Детето трябва да знае истината /не наведнъж, а постепенно и в подходящ за годините му вид. Отговаряш на въпроса на детето, ако любопитството му не е задоволено, то продължава да пита, ако е - спира за известно време/.  
И за мен е важно истината да бъде поднесена от родителите.
Нали не питаш сериозно от кого трябва да научи?!

п.п. Между другото, имаше подобни теми и в "Нашите деца", и в "Татковци" доколкото имам спомен. Ако те интересува, потърси ги.

# 12
  • Мнения: 2 124
Започнахме на около 2 г. - с книжки, обяснения и т.н. Към момента - 5 1/2 г, е наясно на 80% (за финалните акорди има време) с повечето основни въпроси в тази област - секс, оплождане, ин-витро, предназначение на презервативите, месечен цикъл.... За мен това е тема като всяка друга - все едно е дали ще говорим за планетите, за животни, кръвообращение и каквото и да е друго.

Основно помагало ми беше тази книга, която имам от бременна - http://www.lecsiko.com/3361_kniga-za-maikata-i-bebeto-nqma-tiraj.html, докато беше по-малка разглеждахме частта за бебетата, как растат и т.н., а после се прехвърлихме и на първата част, където се проследява бременността и има много илюстрации и снимки.
Имаме и една от енциклопедиите, посочени по-горе.
А при нашите има и от книжките от нашето време - "Бебе на нулева възраст" (за деца на възраст 2-3 г.) и "Истината за бебетата"

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми още не е питал, затова не съм й обяснявала.

# 14
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
И голямата щерка май е от изоставащите, не ме е питала и не съм обяснявала нищо. Единственото което знае е как се раждат бебетата, благодарение на сестра си, но как са попаднали в корема не ме е питала. Знае и основните разлики между половете, май с това се изчерпва сексуланото ѝ образование.

Общи условия

Активация на акаунт