Издаване на болнични по време на бременност

  • 1 309
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,
бременна съм в 6-ти месец и напоследък не се чувствам добре - 
колабирам по превозните средства (може би от жегата+неприятните миризми в тях),
фалшифи контракции, крампи... определено не се чувствам добре. А и работата ми изисква стоене на крак.
Миналата седмица посетих АГ доктора, който ми следи бременността и го помолих да ми даде болничен,
попитаме реших ли със сигурност дали ще раждам при него, отговарям му, че не съм решила,
а той най-нахално ми отговаря, че когато реша дали ще раждам при него ще реши дали ще ми даде болничен!!!
Не можело да ми дава болничен, а аз после парички за раждане да давам на някой друг!!!
Тръгнах си със сълзи на очите.

Имам въпрос:
Има ли право доктора да ми отказва болнични?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14
За мен това си е чисто шантажиране! Naughty Аман от такива доктори!Поразпитай дали не може да си смениш аг, който ти води жк.Не е редно на бременна жена, която не се чувства добре да отказва болничен.

# 2
  • сф
  • Мнения: 394
Милена Б., много съжалявам за това дето ти се случва.

слушай сега, живееш в сф като гледам...сменяй го този лекар директно! да не би пък да решиш и да раждаш при него след това изпълнение - не ми се вярва. изобщо не се пртеснявай, впрегни е да си избереш друг наблюдаващ. ако трябва, искай съвети за нов в тази, или пусни друга тема. със сигурност ще ти се помогне. само не се вглъбявай в негативните чувства, което това чудовище ти е вменило. горе главата и успех!

пс: сменянето на наблюдаващ може да се случи, и не е никак трудно!

охх, че се разпалих пък аз - и вземи го напши тоя "лекар" кой е, да занят хората да не ходят при него! не ми е заради това че ти е отказал болничен - това може да стане и с основание. но това изнудване и отношение...  #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 35
Въпросният лекар е Ангел Илиев-Шейново.
Определено ще го сменям, даже вече се задействах, защото наистина неговото отношение е уникално нагло.
И вчера ходих до кабинета да си изискам обратно изследванията, които досега сме правили, за да ги предоставя на новата АГ,
като преди това му звъннах по телефона да го проверя дали ще бъде в кабинета си,
но го предупредих да не ми записва час, защото ще бъда кратка.
Помолих го да ми приготви всички изследвания досега, които сме правили,
а той пак със своята наглост ми подмята, че можело и да не ми ги даде!!!
Обяснявам му, че съм информирана от компенетни органи,
че няма право да ми задържи въпросните документи в този случай
(наистина се обаждах да проверявам) и ще бъде по-добре да ми ги приготви да си ги взема.
Тръгнах, обаче предвидливо бях със съпругът ми.
Още с влизането моят мъж го подкара той ли бил лекарчето, което определяло дали ще ми даде болничен срещу платено раждане при него.
Онзи пък имаше неблагоразумието да каже "да" и
съпругът ми съвсем го подкара - вика, крещя..... и изведнъж онзи доктор стана доста мил.
И без да му казваме извади папката с моите документи и ми я даде. И ние си тръгнахме. Та така приключи всичко.

# 4
  • сф
  • Мнения: 394
само хубави неща оттук нататък ти желая, Милена Б! справила си се отлично със ситуацията според мен. ако нямаш нещо протв, възнамерявам да пусна линк към твоята тема в "черни списъци за АГ в софия" (друга тема тук в този подфорум). така ще е полезна за повече хора.

# 5
  • Мнения: 35
ако нямаш нещо протв, възнамерявам да пусна линк към твоята тема в "черни списъци за АГ в софия"
Нямам, разбира се.
Ако можеше бих изкрещяла и с цяло гърло на всички да бягат надалеч от този доктор.

# 6
  • Мнения: 5
Преди около месец родих при д-р Ангел Илиев. Нямах никакви проблеми относно проследяването на бременността, раждането, болничните и отношението му към мен. Не ме е притискал до стената за избор на екип - аз сама го избрах впоследствие. Останах доволна от него, имайки предвид, че родих с изключителни болки. В никакъв случай НЕ мога да кажа, че се е държал грубо с мен.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 35
Радвам се, че не си останала разочарована от него.
Желая ти приятно майчинство!!!

# 8
  • Мнения: 5
Благодаря! Успех! newsm32

Общи условия

Активация на акаунт