Отговори
# 45
  • Мнения: 282
добро утро. Гледам за режим на яслите говорите. Ивайло спи по 1 час наобед. Ако и там спи 1 час, какво ще го правят през другото време?? (ако въобще реши да спи там).

Напоследък е във фазата на отрицанието - всичко е НЕ. Не ми дава ръка да се разхождаме, не иска да заспива, не иска да слуша... Ръце съм вдигнала. Вчера в 11 заспа..... После ревах на терасата от изтощение и реших, че немога да се справя със собственото си дете . Много е трудно с диво и палаво дете и мъж, който е на патерици и не може да помага Sad. А още месец ми предстои в тази ситуация Sad. Дано имам сили да издържа  ooooh!

Е, не е много положителен пост, като за понеделник сутрин, но на всички пожелавам прекрасна седмица  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 4 557
aissa80, ще издържиш, те майките са за това  Mr. Green

На моя винаги му се чудя как с леко сърце засписва на дивана в хола, а има ненахранено/неизмито дете/деца според зависи. Аз не мога да седна на стол дори, ако децата не са подготвени за сън - нахранени и измити.

Драмите при нас продължават - Сами е сърди, не ми се усмихва даже. Само ако падне и се удари - мама.
Доста време ще му трябва, за да свикне с новото положение. Ама няма как. Той така или иначе до август трябваше да се е махнал. Тогава яслата ни не работи и той ще е с кака си на село при баба.

velizarka_8, и аз точно с тия горчилки за една седмица отучих Лора от палеца  Peace
Сега ме е малко яд, че толкова време отлагах мазането на палчето.
Палецът го откри още на 3-4 месеца, 'отбих' я от него на 2г6м. А можеше към годинката да я намажа и да се свърши.

# 47
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
опа мацки здравейте и аз се за от4ета в новата тема .ДА СЕ похваля малката вече влиза мн смело в морето. СКАЧА и се забавлява в морето с вълните все не намирам време да вляза с нея макар 4е всеки ден я водя уж да играем с кофи4ките на пясъка ама като драсне това дете 4е 4ак в морето едвам успявам да махна роклите и бикините Simple Smile)
относно пампите ще стане мили мами винаги съм мислила ,4е е до майката и упоритоста и ,при нас беше мн лесно ,но за мен най- правилно е да се махне тотално памперса и ден и нощ така става най- лесно да има ммн пране и 4истене но няма как .ние се научихе за 3-4 дена ходи напикана и наакана спи напикана и усети 4е няма нищо приятно да седи мокра и пред децата пика и и се смяха видя ,4е не трябва така и стана нямаме пропуск нито ден нито нощ.
цеелувкиии мили мами отивам да ви чета

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 6 627
привет от много горещ Пловдив Crossing Arms

Вчера се завърнахме от вилата и ни "удариха" едни 44 градуса вкъщи... направо лошо ми стана - пратих малкия и баща му, при свекито, а аз през това време пуснах климатика на 16 градуса и се заех с подготовката за именния ден Mr. Green
Като се върнаха след 2 часа, температурата в апартамента беше 25 градуса, а и аз изцяло се справих с подреждането на масата и надуването на балоните hahaha

Чета, че за пампите си говорите... на вилата малкия го бях оставила изцяло без памперс и тази сутрин имаше голяма драма, като се наложи да му го сложа на тръгване за яслата... Не иска човека да му се спарва дупето Joy
Е, ще изкара още 2 седмици с пампи в яслата, пък след това ще си кара с гащички и живот и здраве септември - със сухо дупе Mr. Green
Говорих сутринта със сестрата в яслата - ще го видят как се държи и след обед като го взимам, ще ми кажат дали утре да му слагам или да го пращам направо с гащички Grinning
Иначе на вилата имаше 3 малки инцидента - още във вторник като се качихме Simple Smile След това си караше по 1,5-2 часа сух, след което си носеше една кофичка от шоколад, в която прави "пиш" Mr. Green Идеята беше на баща му, че не можем да го научим да пишка прав и даде неочакван за нас резултат - човека сам си носи кофичката, когато има нужда Simple Smile
Голямата работа си е върши на гърнето, сутрин след ставане Simple Smile

Велизарка и аз педи да пусна малкия на ясли, се бях поинтересувала за режима там и постепенно съобразих този вкъщи, с този там. Определено имаше голям ефект, защото, не знам всъщност дали е от това, малкия се адаптира изключително бързо Mr. Green
някой спомена, че детенцето спало само час на обед... Аз съм изключително доволна в това отношение от дисциплината в яслите  smile3532 От 3-4 месеца насам, малкия като се събуди, си играе БЕЗШУМНО в леглото smile3532 smile3532 smile3532
Ние с баща му сме супер доволни, защото си спим до 9:00, 9:30, нищо, че малкия се събужда в 06:30-07:00 Whistling

# 49
  • Мнения: 1 350
Адреналинка, колко съм съгласна с теб за махането на пампи.
Аз слагам от два дни само за през нощта. СЛедобедния вчера го напишкахме, но аз бях до нея в този момент, защото гръмна една гръмотевица толкова якооо, малката се стресна, поразмърда и ...изпишка. Веднага й смених гащичките, оставих я без пампи, дръпнах непромокаемия чершаф и си доспа така малката. И вече не иска пампи дори и за през нощта Wink
имаме един-два-три пропуска за деня, но то в тая жега, като я наливам с течности непрекъснато, понякога изтърваваме момента. През повечето време си казва "има пиш" и сяда на гърнето. Иначе не преставам да й напомням през половин час. Сега съм на работа, но съм командировала от съседния блок прабаба й Wink засега се справят.
Не съм пислаа тия дни, но уикенда изкарахме някакъв летен вирус и гърлото сутринта ми се стори сухо, да я дразни, дано не слиза нещо надолу.
Здрава и слънчева седмица на всички, момичета  Hug

иначе за тръгване на ясла - добър съвет е дала Ина - лятото да се нагоди режимът на детето с този в яслата, поне с това да не трябва да свиква детето, така адаптацията може да е по-лесна Wink

# 50
  • Мнения: 73
На моя винаги му се чудя как с леко сърце засписва на дивана в хола, а има ненахранено/неизмито дете/деца според зависи. Аз не мога да седна на стол дори, ако децата не са подготвени за сън - нахранени и измити.
Ха, на моя мъж му е също толкова леко на сърцето #Cussing out  Ядосва ме последно време. А аз съм много търпелив и спокоен човек  Close
Мами, днес се видяхме с Фъстъчка и Рони! Сладко малко детенце, много усмихнато и страшно игриво. А на Ники му трябваше много време да се отпусне и тъкмо почна да си пее, което значи че му е приятно и трябваше да тръгваме - ние за кухнята, а те да спинкат. Много ми беше приятно да се запозная на живо с мама на септемврийче. Казвайте като ще идвате насам, да се видим, да се запознаем, да поиграят заедно децата. За това е лятото, използвайте последните месеци в отпуск.  Wink Ще кача и снимки във фейс-а като заспи малчо.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 6 627
Някои ще сме в отпуск и другото лято Whistling hahaha

# 52
  • Мнения: 1 350
ее, ние есента може да идем към Бургас, август мислим да се засилим към Варна.
  spam2 аа, има ли мами тука дето нямат фейсбук  Embarassed като мен...
затова повече пиша тук Wink

много хубава срещичка сте заформили, браво Simple Smile така наживо е най-хубаво  newsm44

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 072
Някои ще сме в отпуск и другото лято Whistling hahaha
И щоооо? Да нпмаме новина? Laughing

# 54
  • Мнения: 1 350
Някои ще сме в отпуск и другото лято Whistling hahaha
И щоооо? Да нпмаме новина? Laughing
не смеех да питам Wink ама, късмет по "проекта"  Hug

# 55
  • Мнения: 184
Благодаря, мами, за отговорите за водата. Малчото си пийва около 500 мл, ако му предлагам често. Дано му стига.
мъниче, знам ги аз жегите в Пловдив ooooh! Направо си се чудя как съм оцелявала там.. пък и за изпити трябваше да се чете... Лелеее, браво, ако сте се навили за нов "проект" Joy. Ние с мъжа ми сме пас за поне още година:)
Велизарка, вие къде излизате на разходка? Ако имате път към паркчето на Теньовата къща в Славейков, може да се видим!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 6 627
smile3532 smile3532 smile3532

antonia, jos, ей така тръгват слуховете Mr. Green

"Проекта" сме го замислили за септември,да видим какво ще стане...  Mr. Green А по въпроса за отпуската и другото лято - ами доста ми се е насъбрала и дори и с "чистенето" и в момента (до 10.09), пак остава горе-долу половината. Та, дори и да не успеем да изпълним плана, другото лято пак от юни до септември смятам да си почина hahaha

jos и на Вас успвх Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 4 557
Някои ще сме в отпуск и другото лято Whistling hahaha
И щоооо? Да нпмаме новина? Laughing
И к'воооо ? Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 350
тенкю, тенкю, и ние за есента мислим, живот и здраве, както писах Simple Smile
сори, ама постът това навява като мисъл, затова  Joy а явно и не само на мен Wink

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 6 627
Аааа, тъкмо свикнахме да спим по цяла нощ... Да не си разваляме удоволствието... Поне още няколко месеца smile3508

v_spasova, на патерици, да ти е жива и здрава каката  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт