промяна на бюста при кърменето

  • 7 570
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 481
бюста ако се разваля, то няма да е от самото кърмене, той се променя най-често още през бременността, има жени не кърмили и ден с  развален от бременността бюст, още повече след раждането като слезе млякото...
дали ще цедиш или не, напълно все едно за формата на гърдите, но не е все едно за  производството на мляко и при едно цедене и даване от шише, рискуваш кърменето да не продължи кой знае колко.


Абсолютно  Peace

BabLina , ако за теб е по-важен външния вид, то дилемата бива да е "дали изобщо да ставам майка"-просто защото в по-големия случай, тялото търпи промени-неизбежни са...въпреки че с времето, и да не си ставала майка, гравитацията неизбежно ще си каже думата и на бюста и дупето ти Mr. Green

Аз съм вече с 5г кърмачески стаж-малък бюст, без поражения по него Peace

Кърми! Това е полезно най-вече за бебето ти, а също и за теб-риска от рак на гърдата намаля Peace има и още много ползи от кърменето...но да не ги изтъквам тук...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 481
Това за рака на гърдата доказано ли е? За съжаление единствената жена, която познавам с такава диагноза е дългокърмеща майка на три деца - две нейни и едно съседско /вече възрастна жена/и свързва рака с кърменето и по-скоро с отбиването /раждала и кърмила 60-те години/. Споделяла е, че имала ненормално много кърма- буквално литри.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 084
да, доказано е, че намалява риска, което не го изключва за съжаление(мисля оптималното беше до около 50 % да намали риска).

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 14:39 от Angel_Dust

# 18
  • София
  • Мнения: 2 481
да, доказано е, че намалява риска, което не го изключва за съжаление.


В момента чета разни линкове, има мащабно проучване по въпроса, споменава за намаляване на риска с 4 процента, обаче ако си носител на не знам какъв си сбъркан ген- файда няма и да кърмиш и да не кърмиш. В един от линковете пише, че 90 процента от жените в Япония кърмят и това е причината там да има по-малка заболеваемост, въпреки че болестта е по- разпространена в развитите страни /то в другите умират млади от други неща  Tired/.

Явно моята позната е изтеглила късата клечка.

# 19
  • Мнения: 304
Мисля, че твърдения като "кърменето не влияе, влияе бременността" няма как да се проверят, защото няма как да върнеш времето назад и да провериш дали бюста ти би увиснал повече ако не кърмиш  и обратното. За мен истината е, че на всяка майка различни фактори и влияят. На едни кърменето може да не се отрази изобщо, на други - осезаемо.
Все още не съм отбила окончателно, въпреки че от месеци работим в тази насока. Качих около 12кг. през бременността. Бюстът ми е малък и в момента има същите размер и форма от преди раждането, само дето вече като географско разположение се намира по-надолу.  Mr. Green Няма как да знам ако не бях кърмила как щеше да е, не мога да твърдя, че е само заради кърменето или пък само заради бременността. Nerd

Не съжалявам нито за миг, че съм кърмила, но все пак мисля, че всяка жена трябва да има едно наум, че кърменето има и някои не толкова розови страни, за да не се почувства прекалено разочарована, ако се случи да се сблъска с тях.

Физическият тонус на тялото и начинът на хранене също имат значение дали ще си върнеш старата форма. Аз лично преди бременността си не съм спортувала и не съм правила упражнения за тази група мускули. Може би сега бюстът ми щеше да изглежда по-добре, ако бях.
Въпрос и на наследственост донякъде.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 084
Little Evil - да, това и аз го четох скоро, че не във всички случаи може да помогне изобщо с нещо...
иначе % се увеличават според времето кърмене и броят деца, като при раждане под 30г също се намалява вероятността за развиване на рак и т.н....

Ранча Мария Пън - не съм казала, че кърменето изобщо не влияе, само че може без да си кърмил нито ден да ти се развали бюста...особенно пък за стриите, за тях със сигурност е определяща бременността и слизането на млякото, а не самият процес на кърмене, както и ареолите не се увеличават заради самото кърмене...
И когато изборът е да кърмя от гърда или да цедя с помпа, за да не си разваля бюста, винаги бих заложила на гърдата, т.е. не смятам, че помпата би предпазила с нещо изобщо, освен евентуално да  кърмиш по-малко(не че няма и прилично време  хранещи с кърма цедящи се майки, но по-скоро е по-рядкият случай )

# 21
  • Мнения: 9 481
И когато изборът е да кърмя от гърда или да цедя с помпа, за да не си разваля бюста, винаги бих заложила на гърдата, т.е. не смятам, че помпата би предпазила с нещо изобщо, освен евентуално да  кърмиш по-малко(не че няма и прилично време  хранещи с кърма цедящи се майки, но по-скоро е по-рядкият случай )


+ риска от подпушвания и мастит, поради факта, че с помпа не може да стане толкова добро изпразване на гърдата.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 481
И когато изборът е да кърмя от гърда или да цедя с помпа, за да не си разваля бюста, винаги бих заложила на гърдата, т.е. не смятам, че помпата би предпазила с нещо изобщо, освен евентуално да  кърмиш по-малко(не че няма и прилично време  хранещи с кърма цедящи се майки, но по-скоро е по-рядкият случай )


+ риска от подпушвания и мастит, поради факта, че с помпа не може да стане толкова добро изпразване на гърдата.


Не отричайте помпата, ако не беше моята при бебе, отказващо да суче, щяха да приемат в болница първата седмица след изписването от родилното. Друго помощно средство- ютия /без майтап/.

# 23
  • Мнения: 9 481
Никой не я отрича-ставаше дума за допълнение към цитата.
И аз съм ползвала, и съм ѝ сърбала попарата Mr. Green-демек съвсем от първо лице пиша за негативите.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 084
не я отричам,  ако в някой момент се налага, но ако детето си суче от гърда и вс е нормално, да избереш да цедиш и даваш от шише, а не да го слагаш на гърда, за да не ти се развали бюста ми се струва бесмислено,, нито ще ти спасти бюста, нито ще е в полза на кърменето.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 481
не я отричам,  ако в някой момент се налага, но ако детето си суче от гърда и вс е нормално, да избереш да цедиш и даваш от шише, а не да го слагаш на гърда, за да не ти се развали бюста ми се струва бесмислено,, нито ще ти спасти бюста, нито ще е в полза на кърменето.

Е да, така е...освен това е ааааааааааааадски досадно и трудоемко, и ако не е електрическа, ръцете ти стават като на Попай.

# 26
  • Мнения: 205
Никой не я отрича-ставаше дума за допълнение към цитата.
И аз съм ползвала, и съм ѝ сърбала попарата Mr. Green-демек съвсем от първо лице пиша за негативите.

И аз съм супер недоволна от помпите. Поради настояване на многознаещи баби ползвах помпа в началото. В резултат, на което получих свръхлактация и бебето ми започна да се дави от млякото, да гълта въздух от бързото преглъщане и накрая получи страхотни колики. И винаги съм се ядосвала на разказите за българските болници,че взимат децата и им дават АМ. После децата отказват да сучат и майките са принудени да се изпомпват. Никой нищо не ти обяснява (в повечето случаи) и майките мислят,че кърменето е най-лошото нещо, като те в действителност никога не са кърмили правилно. Много е гадно,че заради болниците майките остават с такова кофти впечатление от кърменето,а то е много хубаво. След като се регулира кърмата и бебето свикне да суче, ако е правилно поставено на гърдата, не е болезнено въобще. А с тези помпи да се цедиш всеки ден е ад. Една помпа никога не може да изцеди гърдата както едно бебе. Безкрайно е досадно за мен. Имам познати по няколко месеца са се цедили и много ясно,че ще искат да захранят бебето по-скоро. Аз не знам дали бих издържала и 2-3 месеца да се цедя. Сега само слагам бебето и то си знае работата Laughing Няма шишета,няма да му мислиш температурите или гадните помпи. Даже вечер ако иска бебето,почти не се будя. Давам гърдата и готово Laughing Някой път съм се събуждала на сутринта чак с гърдата отвън Laughing От това по-лесно, здраве му кажи.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не я отричам,  ако в някой момент се налага, но ако детето си суче от гърда и вс е нормално, да избереш да цедиш и даваш от шише, а не да го слагаш на гърда, за да не ти се развали бюста ми се струва бесмислено,, нито ще ти спасти бюста, нито ще е в полза на кърменето.

Е да, така е...освен това е ааааааааааааадски досадно и трудоемко, и ако не е електрическа, ръцете ти стават като на Попай.

Какво ще рече "като на Попай"?  Grinning  Mr. Green Моите не са такива, а три месеца това правих  Mr. Green

Аз ползвах помпа, защото бебето в един момент спря да суче, а исках да го кърмя... само ме дъвчеше и ме разраняваше. Ползвах тази помпа приблизително три месеца , поне три пъти на ден /понякога и повече/, нямам поражения  Peace Мисълта ми е, че помпите помагат понякога и не вредят на бюста  Peace

# 28
  • Мнения: 205
Ох, Мон, имаш ли идея защо стана така? Да не правя и аз тази грешка. Дано не се случва, защото нямам намерение да се цедя повече. И аз ползвах същата помпа. Постоянно ми течеше и скрибуца много гадно. Бих ползвала единствено ако тръгна на работа по рано,но за мен това е кошмар. Най-вероятно няма да издържа дълго.
П.П. Биберон даваше ли му на твоето? Да не е заради биберон? Аз започнах от няколко седмици,не знам дали не е грешка.....но я изпуснах да си смуче пръстите и за това.... Всъщност не знам кое е по-добре,да си смуче пръстите или биберон. Явно човек трябва да си направи грешките за да разбере понякога.... Ще видя и аз след време.

# 29
  • Мнения: 9 481
Хехе-Мон...с 3 пъти на ден 3 месеца-нема как да имаш грижи...и аз с първия с такава помпа бях; имаше инфо, ама не достатъчно, поради което направих хиперлактация. Имахме 3 чекмеджета кърма във фризера..на практика нищо друго де-в целия фризер само кърма Mr. Green
+3 мастита..разните там подпушвания и рагади не ги броя..
Наистина за ръцете е тормоз Tired Боляха ме.
Затова за втория бандит, се бях зарекла че ще се поглезя и ще си взема електронната на Авент-е, струва си парите Peace
Вече обаче знаех и какво НЕ трябва да правя, за да не допусна хиперлактация, и я ползвах на практика 3-4пъти.

kotence777
-помисли има ли смисъл да учиш на навик, от който после ще се чудиш как да отвикваш детето си (относно бибероните) Peace

Общи условия

Активация на акаунт